Επιτυχίες στα 5.000 μέτρα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου.

19η θέση στο Παγκόσμιο Εφήβων για το Μάριο Αναγνώστου

Γιάννης Τσιάντης 10/07/2018 19:38 108

Ο αθλητής της Αναγέννησης Λαμίας συμμετείχε στον τελικό των 10.000 μέτρων.

ΑΚΟΛ: «Ασημένια» η Παπαχαραλάμπους στην Χαλκίδα

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 03/07/2018 16:26 198

Την 2η θέση στα 150μ. στο πανελλήνιο ΠΠ-ΠΚ Β’ (νότιος όμιλος) που έγινε στην Χαλκίδα κατέκτησε η Εφη Παπαχαραλάμπους με χρόνο 19’’41

Κ.Μπερτσιμά: Πρωταθλήτρια Ελλάδας (ΠΚ Α’) στο μήκος

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 02/07/2018 17:42 477

Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου στην κατηγορία παμπαίδων - παγκορασίδων Α’ που έγινε στην Χαλκίδα (νότιος όμιλος) κατέκτησε την 1η θέση στο μήκος με άλμα στα 5,64μ.

ΑΚΟΛ: Συμμετοχή (και) στο 15ο "Olympus Marathon"

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 29/06/2018 18:24 164

Σπ.Σιαμπάνης και Χρ.Πολατσίδης συμμετείχαν στο “Olympus Marathon 2018”. Στ.Τσοκανος, Στ.Λουκάς και Λ.Λουκάς στο «51ο “Καραϊσκάκειο” δρόμο»

Πέτσα, Μπλατσιώτη, Μπερτσιμά στην συνάντηση στίβου Ελλάδας/Κύπρου

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 29/06/2018 15:38 179

Κατιάνα Πέτσα (Α.Κ.Ο.Λ.), Μιχαέλα Μπλατσιώτη και Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (Γ.Σ. "Ερμής" Σχηματαρίου) στην ομάδα για την συνάντηση στίβου Ελλάδα-Κύπρος (Λευκωσία, 24-25/7)

Στα δυο χωρίζεται και πάλι η ΕΑΣ Ανατολικής Στερεάς/Εύβοιας

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 28/06/2018 16:41 240

Στην Καβάλα Ευρυτανία, Φθιώτιδα και Φωκίδα, στην Χαλκίδα Βοιωτία και Εύβοια για το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου στην κατηγορία παμπαίδων/παγκορασίδων Κ16 (30/6-1/7)

ΑΚΟΛ: Απολογισμός πανελλήνιου στίβου Π/Κ

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 27/06/2018 17:10 142

Χρυσό μετάλλιο η Κ.Πέτσα, ο Αλ.Μπαλτσιώτης και η ομάδα 4Χ400μ. των παίδων, χάλκινο ο Ν.Αιγινήτης, 5η η ομάδα 4Χ400μ. των κορασίδων

Special Olympics Βοιωτίας: Απολογισμός σεζόν

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 25/06/2018 16:43 76

Μία ακόμη χρονιά ολοκληρώθηκε με πλούσια αθλητική δράση για τα Special Olympics Βοιωτίας

Ερμής Σχηματαρίου: Ενα ακόμη ασημένιο και ένα χάλκινο

Δημήτρης Σωτηρόπουλος 24/06/2018 21:36 141

Η Μιχαέλα Μπλατσιώτη τερμάτισε 2η στα 200μ. με 25’’79 ενώ η Κωνσταντίνα Μπερτσιμά με καλύτερο άλμα στα 5,69μ. ήταν 3η στο άλμα σε μήκος