Η ομάδα του Α.Ο. Πλαταιών και του Γ.Α.Σ. Ιωνικός Αστέρας 2005 νίκησαν Ιόλαο Θήβας και Α.Ε.Σ. Ελεώνας και προκρίθηκαν στη Β’ φάση του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Με την διεξαγωγή δυο αγώνων “άνοιξε” σήμερα (Σάββατο, 14/9) η αυλαία στον δεύτερο στην τάξη θεσμό του βοιωτικού, ερασιτεχνικού, ποδοσφαίρου, στο κύπελλο, που διοργανώνει και στη σεζόν 2019-2020 η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας.
Και τα δυο ήταν για τον Β’ όμιλο της Α’ φάσης.
Στο δημοτικό γήπεδο του Νεοχωρακίου, η ομάδα του Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” επικράτησε με 4-1 της ομάδας του Α.Ε.Σ. Ελεώνας.
Η πρόκριση κρίθηκε στην παράταση καθώς στην κανονική διάρκεια οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.
Στο δημοτικό γήπεδο των Πλαταιών (από όπου και η φωτο), σε ένα συγκλονιστικό ματς, η ομάδα του τοπικού Α.Ο. Πλαταιών, που ανέκαμψε, επικράτησε με 3-2 της νεανικής ομάδας του Α.Γ.Σ. “Ιόλαος” Θήβας, στην κανονική διάρκεια.
Αύριο, Κυριακή, 15/9) εχουν οριστεί να διεξαχθούν πέντε (5) παιχνίδια, τέσσερα (4) για τον Α’ όμιλο και ένα (1) για τον Β’ μιας και τέσσερα (4) παιχνίδια έχουν αναβληθεί.
Η σέντρα και στα πέντε έχει οριστεί για τις 16:30′.
Κύπελλο Ε.Π.Σ. Βοιωτίας 2019-2020
Α’ φάση
Α’ όμιλος
Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Α.Ο. Ασκρης – Α.Σ. Χωστίων
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Βασιλείου Χρήστος
Βοηθός: Β’: Δελής Δημήτρης
Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός”
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Σ. “Ρήξη Λιβαδειάς” Λιβαδειάς – Α.Ε. “Πανγεωργικός”
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Κώνστας Βασίλης
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας – Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Β’: Φούφουλας Κώστας
– Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου – Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός” (αναβλήθηκε)
Β’ όμιλος
Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 4-1 (Στην παράταση. Κανονική διάρκεια 1-1)
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός: Β’: Κούρτης
Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών
Α.Ο. Πλαταιών – Α.Γ.Σ. “Ιόλαος” Θήβας 3-2
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Πιτσουνης Αντώνης
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Χατζής θανάσης
Βοηθός: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας
Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου – Α.Ε. Σκούρτων (αναβλήθηκε)
Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ο. “Επαμεινώνδας” Λεύκτρων (αναβλήθηκε)
Π.Α.Σ. Οινοφύτων – Α.Ο. “Ελικώνας Δομβραίνας (αναβλήθηκε)