[ΑΡΧΕΙΟ] ΑΤΑΛΑΝΤΗ, SUPERLEAGUE, Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ, Γ’ Εθνική, ΕΠΣ, ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ, ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ, ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ, ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ, ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ, ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, Ποδόσφαιρο, Ποδόσφαιρο
Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου 2019, 17:10
Την Τετάρτη 25/9 το Αταλάντη – Ολυμπιακός Βόλου
Την ερχόμενη Τρίτη, 24 Σεπτεμβρίου, ορίστηκε να διεξαχθεί ο αγώνας της ομάδας του Λεβαδειακού με την ομάδα της Βέροιας, για την Δ’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας 2019-2020. Αυτό έγινε γνωστό σήμερα (19/9) καθώς αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα της Ε.Π.Ο. οι αποφάσεις – ορισμοί των μελών της αρμόδιας επιτροπής.
Θυμίζουμε οτι η ομάδα της Βέροιας πήρε χθες (18/9) την πρόκριση σε αυτή την φάση κερδίζοντας στην Βέροια την ομάδα του Διαγόρα με 2-0.
Η σέντρα στο παιχνίδι, όπως αναφέρει η ανάρτηση, ορίστηκε για τις 16:00′, όπως και σε άλλα δυο παιχνίδια που ορίστηκαν να γίνουν εκείνη την ημέρα.
Την Τετάρτη, 25/9, στις 16:00′, το Αταλάντη – Ολυμπιακός Βόλου
Σήμερα ορίστηκε και το παιχνίδι της ομάδας του Α.Π.Ο. Αταλάντη με την ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου για την Γ’ φάση του δεύτερου στην τάξη θεσμού του ελληνικού ποδοσφαίρου το οποίο δεν είχε οριστεί διότι πολλά παχνίδια ήταν σε εκκρεμότητα.
Το παιχνίδι ορίστηκε να διεξαχθεί την Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου, στο γήπεδο του δημοτικού σταδίου της Αταλάντης, με ώρα έναρξης 16:00′.
Συνοπτικά το πρόγραμμα των αγώνων:
Ε.Π.Ο.
Κύπελλο Ελλάδας 2019-2020
Β’ φάση
Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου 2019
15:00’
Αιολικός Α.Ε.Π.Σ. – Κόρινθος
Γ’ φάση
Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου 2019
16:00’
Α.Π.Ο. Αταλάντη – Ολυμπιακός Βόλου
Σε εκκρεμότητα βρίσκεται το:
(Αιολικός Α.Ε.Π.Σ. – Κόρινθος) – Γ.Σ. Βόλου “Η Νίκη ”
Δ’ φάση
(Στην φάση αυτή εντάχθηκαν και οι 12 ομάδες της “Super League 2”)
Τρίτη, 24 Σεπτεμβρίου 2019
16:00’
Ιωνικός – Παναχαϊκή
Α.Ο. Τρίκαλα – Γ.Σ. Δράμας “Η Δόξα ”
Ν.Π.Σ. Βέροια – Λεβαδειακός
Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου 2019
16:00’
Καλαμάτα – Α.Ε. Καραϊσκάκης Αρτας
Α.Ο. Αιγάλεω – Εργοτέλης
Α.Ο. Καβάλα – Α.Ο. Χ./Κισσαμικός
Ενωση Ασπροπύργου – Π.Α.Σ. Γιάννινα 1961
Πέμπτη, 26 Σεπτεμβρίου 2019
11:00’
Πανθηραϊκός – Α.Ο. Πλατανιάς
Τετάρτη, 02 Οκτωβρίου 2019
14:30’
Ιάλυσος – Α.Ο. Κασσιόπης Κέρκυρας
16:00’
Αετός Ορφανού – Απόλλων Λάρισας
– Χωρίς αγώνα (“by”) πέρασε στην επόμενη φάση η ομάδα του Πανσερραϊκού.
Σε εκκρεμότητα:
(Α.Π.Ο. Αταλάντη – Ολυμπιακός Βόλου) – Απόλλων Πόντου
[(Αιολικός – Κόρινθος) – Νίκη Βόλου] – Απόλλων Σμύρνης