“Φουλ” αγωνιστική κίνηση το Σ/Κ, αυλαία και στη Β’ κατηγορία
«Φουλ» αγωνιστική κίνηση θα υπάρξει το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 5 – 6 Οκτωβρίου, στα γήπεδα της Βοιωτίας και για την Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας μιας και αρχίζει και το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της σεζόν 2019-2020 και έτσι θα διεξαχθούν συνολικά δεκαοχτώ (18) αγώνες για τα πρωταθλήματα. Επτά (7) για την 3η αγωνιστική του προγράμματος της Α’ κατηγορίας και έντεκα (11) για την 1η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας, πέντε (5) για τον Α’ όμιλο και εξι (6) για τον Β’ όμιλο.
Θυμίζουμε ότι στη τρέχουσα σεζόν, στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας, στον Α’ όμιλο τοποθετήθηκαν 10 ομάδες ενώ στον Β’ όμιλο 12 και έτσι στον Α’ όμιλο θα διεξάγονται σε κάθε αγωνιστική πέντε (5) ματς ενώ στον Β’ έξι (6).
Οσο αφορά στην Α’ κατηγορία το πρόγραμμα έχει «σπάσει» στα τρια καθώς τα έξι παιχνίδια θαγίνουν το Σάββατο, 5/10 και ένα την Κυριακή, 6/10. Η σέντρα σε ένα ματς το Σάββατο θα γίνει στις 15:00’.
Στη Β’ κατηγορία δυο παιχνίδια (ένα του Α’ και ένα του Β’ ομιλου) θα γίνουν το Σάββατο και όλα τα υπόλοιπα την Κυριακή. Η σέντρα σε όλα θα γίνει στις 16:00’.
Σήμερα, Πέμπτη, 3/10, ανακοινώθηκαν από τα μέλη της επιτροπής διαιτησίας της Ε.Π.Σ.Β. και οι ορισμοί τους για τους αγώνες αυτούς.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να τους διευθύνουν είναι:
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Α’ κατηγορία 2019-2020
3η αγωνιστική
Σάβββατο, 05 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Α.Ο. Μαυροματίου – Α.Ο. Ε λλοπιακός
Διαιτητής: Ψυχούλας Δημήτρης (2ης κατηγορίας)
Βοηθός: Α’: Παγούρας Βασίλης (2ης κατηγορίας)
Βοηθός: Β’ : Καμαριώτης Νίκος
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Υψηλάντη
Α.Ο. Υψηλάντης – Π.Α.Ο. Κόκκινου
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (3ης κατηγορίας)
Βοηθός: Α’: Δελής Λεωνίδας(2ης κατηγορίας)
Βοηθός: Β’ : Σοφός Νίκος (3ης κατηγορίας)
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’ : Τονίδης Δημήτρης
Γήπεδο: Στάδιο Άσπρων Σπιτιών
Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα – Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος”
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης (3ης κατηγορίας)
Βοηθός: Β’ : Πούλος Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών
Α.Σ. Λεονταρίου – Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος”
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Τσαγανού Δήμητρα (3ης κατηγορίας)
Βοηθός: Β’ : Λαμπροπούλου Σταυρούλα
Γήπεδο: Δημοτικό Διστόμου
Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου – Γ.Α.Ο. “ Αρματηλάτης”
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Φλούδα Σόνια
Βοηθός: Β’ : Καρρής Γιώργος
Κυριακή, 06 Οκτωβρίου 2019
16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Α.Σ. “Παμβαγιακός” – Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ.Θωμά
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Παπαγεωργίου Κώστας
Βοηθός: Β’ : Φλούδα Σόνια
Ρέπο: Α.Ο. “Η Θήβα”.
Β’ κατηγορία 2019-2020
Α’ όμιλος
1η αγωνιστική
Σάββατο, 05 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. – Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Βασιλείου Χρήστους
Βοηθός: Β’ : Δελής Δημήτρης
Κυριακή, 06 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός”
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Πούλος Κώστας
Βοηθός: Β’ : Καταραχιάς Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Χωστίων Α.Σ. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
Βοηθός: Β’ : Φίλος Δημήτρης (1ης κατηγορίας)
Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Α.Ο. Άσκρης
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’ : Καρρής Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Α.Ο. “Πήγασος” – Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς
Διαιτητής: Τσώνης Γιάννης (3ης κατηγορίας)
Βοηθός: Α’: Πιτσουνης Αντωνης
Βοηθός: Β’ : Αλαφογιάννης Λουκάς (3ης κατηγορίας)
Β’ όμιλος
1η αγωνιστική
Σάββατο, 05 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ύπατου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος ” Θήβας – Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός: Α’: Ρεσβάνης Γιώργος
Βοηθός: Β’ : Καλαμπούκας Χρήστος (3ης κατηγορίας)
Κυριακή, 06 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
A.O. Μελισσοχωρίου – Α.Ο. “Επαμεινώνδας”
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Βασιλείου Χρήστος
Βοηθός: Β’ : Δελής Δημήτρης
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Ε. Δηλεσίου
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός: Β’ : Τσαγανού Δήμητρα (3ης κατηγορίας)
Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας
Α.Ο. “Ελικώνας” Δόμβραινας – Α.Ο. Πλαταιών
Διαιτητής: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός: Α’: Κούρτης
Βοηθός: Β’ : Ρεσβάνης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου
Διαιτητής: Θάνος Χρήστος
Βοηθός: Α’: Μυλωνάκου Ευαγγελία
Βοηθός: Β’ : Φλώτσιος Ηλ. Αλέξανδρος
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας»)
Α.Ε. Αναγέννηση Σχηματαρίου – Π.Α.Σ. Οινοφύτων
Διαιτητής: Λαμπροπούλου Σταυρούλα
Βοηθός: Α’: Καραγιάννης Γιώργος
Βοηθός: Β’ : Δημητρίου Γιώργος
– Φωτο από τον αγώνα Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος” – Α.Ο. “Ελλοπιακός” 1-0 (Σάββατο 22/09, γήπεδο Αντίκυρας, Α’ Ε.Π.Σ.Β., 2η αγωνιστική). _