Το Σάββατο 19/10 στις 16:00’ όλοι οι αγώνες για την 5η αγωνιστική της Α’
Τα μέλη της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας όρισαν τους αγώνες που θα διεξαχθούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 19 – 20 Οκτωβρίου, για τα πρωταθλήματα της Α’ και της Β’ κατηγορίας που διοργανώνουν και στη σεζόν 2019-2020.
Για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας ορίστηκαν να διεξαχθούν οι αγώνες για την 5η αγωνιστική του προγράμματος και όλοι ορίστηκαν για το Σάββατο, 19/10, με κοινή ώρα έναρξης 16:00’.
Ορίστηκε και το παιχνίδι Α.Σ. Παμβαγιακός – Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών αν και η διοίκηση του σωματείου των Ερυθρών έχει ανακοινώσει ότι δεν θα «κατέβει» σε αγώνες στο εξής(!)
Οσο αφορά στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας ορίστηκαν να διεξαχθούν οι αγώνες για την 3η αγωνιστική του προγράμματος, τόσο στον Α’ όσο και στον Β’ όμιλο.
Δυο αγώνες, ένας για τον Α’ όμιλο και ένας για τον Β’, ορίστηκαν να διεξαχθούν το Σάββατο, 19/10 και οι υπόλοιποι την Κυριακή, 20/10.
Το Σάββατο, 19/10, η σέντρα στον αγώνα του Α’ ομίλου, στο ματς: Α.Σ. Χωστίων – Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου που ορίστηκε να διεξαχθεί στο γήπεδο της Δομβραίνας, ορίστηκε για τις 16:30’ ενώ στον αγώνα του Β’ ομίλου, στο ματς: Α.Ο. “Επαμεινώνδας” – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου, στο γήπεδο των Λεύκτρων, ορίστηκε για τις 16:00’.
Την Κυριακή, 20/10 η σέντρα σε όλους τους αγώνες ορίστηκε για τις 16:00’.
Μέχρι την ώρα που γράφονταν αυτές οι γραμμές δεν είχε οριστεί ο αγώνας: Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου (!)
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Α’ κατηγορία 2019-2020
5η αγωνιστική
Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Διστόμου
Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” – Π.Α.Ο. Κόκκινου
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Α.Σ. “Παμβαγιακός” – Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών
Γήπεδο: Δημοτικό Αρματος
Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης” – Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος”
Γήπεδο: Δημοτικό Ασκρης
Α.Ο. Μαυροματίου – Α.Σ. Λεονταρίου
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Θήβας
Α.Ο. “Η Θήβα” – Α.Ο. Υψηλάντης
Γήπεδο: Στάδιο Ασπρων Σπιτιών
Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα – Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος”
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Ελλοπιακός”
-Ρεπό: Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά.
Β’ κατηγορία 2019-2020
Α’ όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας (!)
Α.Σ. Χωστίων – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου
Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” – Α.Ο. Άσκρης
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς
Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου (!)
Β’ όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Λεύκτρων
Α.Ο. “Επαμεινώνδας” – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου
Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Ο. Πλαταιών
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας»)
Α.Ε. Δηλεσίου – Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Π.Α.Σ. Οινοφύτων
Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας
Α.Ο. “Ελικώνας” – Α.Ε. Σκούρτων