Αλλαγές στους ομίλους της Γ’ κατηγορίας.
Από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοινώθηκε σήμερα, Τρίτη, 13 Οκτωβρίου, οτι η κλήρωση των αγώνων των πρωταθλημάτων γυναικών της σεζόν 2020-2021 θα διεξαχθεί μεθαύριο, Πέμπτη, 15/10, στα γραφεία της Ε.Π.Ο., στο Πάρκο Γουδή και ώρα 12:00′.
Και αυτή η κλήρωση θα διενεργηθεί χωρίς παρουσία κοινού και δημοσιογράφων λόγω των έκτακτων μέτρων που ισχύουν για τη διασπορά του ιού “CoViD-19”.
Αλλαγές ομίλων της Γ΄Κατηγορίας
Η Ε.Π.Ο. ενημέρωσε, επίσης, οτι τα μέλη της αρμόδιας επιτροπής προχώρησαν σε κάποιες αλλαγές όσο αφορά στην Γ’ κατηγορία.
Αναλυτικά:
α) Η Επιτροπή Γυναικείου Ποδοσφαίρου αφού έλαβε υπόψη τα αιτήματα των ομάδων Κοίλων Κοζάνης και Πήγασος Χιλιοδένδρου, για αμοιβαία αντικατάσταση τους στον 1ο και 2ο Όμιλο της Γ΄ Κατηγορίας τα έκανε δεκτά.
(Έγκριση της ανωτέρω μεταβολής από ΕΕ/ΕΠΟ απόφαση Νο 44/08-10-2020).
β) Η Επιτροπή αφού έλαβε υπόψη την έγγραφη παραίτηση της ομάδας ΔΟΞΑ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ (ΕΠΣΑΝΑ), η οποία είχε ενταχθεί στον 8ο Όμιλο του Πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας, εισηγήθηκε για λόγους ισονομίας, την θέση της ανωτέρω ομάδας στον 8ο Όμιλο, να καταλάβει η ομάδα Παιανιακός ΑΣ (ΕΠΣΑΝΑ), η οποία είχε ενταχθεί στον 3ο Όμιλο.
Οι ομίλοι της Γ΄ Κατηγορίας Γυναικών μετά από τις αλλαγές που προαναφέρθηκαν.
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2020-2021
1ος Όμιλος
1 Ποντιακός Αλεξ/πολης ΑΟ 4515 Έβρου
2 Σουφλί 2018 ΠΟ 10013 Έβρου
3 Καβάλα 86΄ AO 4573 Καβάλας
4 Μέντεκας Καλαμαριάς ΑΓΠΣ 4998 Μακεδονίας
5 Βέροια ΓΠΣ 10008 Ημαθίας
6 Κοίλων Κοζάνης 5340 Κοζάνης
2ος Όμιλος
1 Κέρκυρα 1996 ΑΟ 4046 Κέρκυρας
2 Απειρωτάν Ανατολής 10002 Ηπείρου
3 Πανλευκάδιος ΑΣΚ 4395 Πρέβεζας-Λευκάδας
4 Κεραυνός Θεσπρωτικού ΑΠΣ 1500 Πρέβεζας-Λευκάδας
5 Αμαζόνες Θεσπρωτίας ΑΣΓ 5989 Θεσπρωτίας
6 Πήγασος Χιλιοδένδρου 6517 Καστοριάς
3ος Όμιλος
1 Πιερίδες Μούσες ΑΟ 5026 Πιερίας
2 Τρίκαλα ΑΟ 2382 Τρικάλων
3 Νηρηίδες Φθίας ΑΣ 6303 Φθιώτιδας
4 Απολλωνίδες Ερέτριας 6389 Ευβοίας
5 Αστέρας Χαλκίδας ΑΣ 6532 Ευβοίας
4ος Όμιλος
1 Ακαδημία Δόξα 98 6666 Ζακύνθου
2 Καλαβρύτων ΑΕ 3620 Αχαΐας
3 Λύκοι Αιγιαλείας 6206 Αχαΐας
4 Αυτόνομη ΠΟ 6243 Αχαΐας
5 Άτλας ΑΣ 5341 Αχαΐας
6 Άρης Τρίπολης ΑΟ 2533 Αρκαδίας
5ος Όμιλος
1 Μελισσίων ΑΟ 1025 Αθηνών
2 Εθνικός ΟΦΠΦ 26 Πειραιά
3 Δόξα Πουλακίδας ΑΟ 1340 Αργολίδας
4 Τροιζηνιακός Γαλατά ΑΣ 1794 Αργολίδας
5 Μεσαριάς ΑΟ 5089 Σάμου
6ος Όμιλος
1 Ακράτητος Άνω Λιοσίων ΑΟ 291 ΕΠΣΔΑ
2 Φοίνιξ Καλλιθέας 506 Αθηνών
3 Άνω Μερά Μυκόνου ΑΣ 4847 Κυκλάδων
4 Περσέας Σύρου ΑΟ 6574 Κυκλάδων
7ος Όμιλος
1 Ζωή ΑΟ 6593 ΕΠΣΑΝΑ
2 Φωστήρ Καισαριανής 489 Αθηνών
3 Λήμνου ΑΕ 457 Λέσβου
4 Λέσβου ΠΑΣ 6667 Λέσβου
8ος Όμιλος
1 Γυναίκες Περιστερίου 10010 ΕΠΣΑΝΑ
2 Παιανιακός ΑΣ 6647 ΕΠΣΑΝΑ
3 Αθλοπαιδιών Κω ΑΟ 5845 Δωδ/σου
4 Αργοναύτες Καλύμνου ΑΟ 6508 Δωδ/σου
9ος Όμιλος
1 Θρίαμβος Χαϊδαρίου ΑΟ 4386 Αθηνών
2 Άγιος Θωμάς 1267 Αθηνών
3 Νέοι Εργοτέλη 3388 Ηρακλείου
4 Χάλης Βαρυπέτρου ΑΟ 4948 Χανίων