Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2022, 17:20
Σε προηγούμενο άρθρο αναφέρουμε οτι η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοίνωσε σήμερα (Δευτέρα, 3/10), τους ορισμούς των μελών της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας, για τους τέσσερεις (4) αγώνες που απομένουν για να ολοκληρωθεί η Γ’ φάση του κυπέλλου Ελλάδας 2022-2023 και οι οποίοι έχουν οριστεί να διεξαθούν μεθαύριο, Τετάρτη, 5/10, με ώρα έναρξης στις 16:00′
https://starsports.gr/2022/10/03/kypello-elladas-3i-fasi-oi-diaitites-tis-tetartis-5-10/
Λίγη ώρα αργότερα, έγινε γνωστό οτι η αρμόδια επιτροπή της Ε.Π.Ο. όρισε για το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 8-9/10, πέντε (5) αγώνες για την Δ’ φάση.
Αναλυτικά:
Κύπελλο Ελλάδας 2022-2023
Γ’ φάση
Τετάρτη, 28 Σεπτεμβρίου 2022
Τηλυκράτης Λευκάδας – Ο.Φ. Ιεράπετρας 5-6 (στα πέναλτι)
ΝΠΣ Βέροια 2019 – Κισσαμικός ΠΓΣ 2-1
Π.Ο.Τ. Ηρακλής – Νίκη Βόλου ΓΣ 4-5 (στα πέναλτι)
Καλαμάτα ΠΣ – Προοδευτική Νεολαία ΑΟ 1-0
Α.Ο. Αγίου Νικολάου – Α.Ο. Επισκοπής 4-3 (στα πέναλτι)
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Αthens Kallithea FC 1-2
-Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης ΓΣ ‘88 3-0 (α.α.)
Κυριακή, 02 Οκτωβρίου 2022
Απόλλων Σμύρνης – Κηφισιά 0-2
Βύρων Καβάλας – Παναχαϊκή 0-5
Ιωνικός Ιωνίας – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός 2-3
Γ.Π.Σ. Αλμυρός Γαζίου – Π.Ο. Ελασσόνας 3-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Λάρισα 1-2
Τετάρτη, 05 Οκτωβρίου 2022
Ωρα έναρξης: 16:00’
ΑΣΤΗΡ ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΣ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΑΠΟ
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΥΡΟΥ
Διαιτητής: ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
Βοηθός διαιτητή: Α’: ΝΙΚΖΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Βοηθός Διαιτητή: Β’: ΜΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Αναπληρωματικός διαιτητής: ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
Παρατηρητής διαιτησίας: ΦΛΩΤΣΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Γήπεδο: ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ
ΤΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΜΑΛΑΝΔΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
ΔΡΑΓΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΛΕΦΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
Γήπεδο: ΔΗΜ. ΑΙΓΑΛΕΩ “ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΙΤΗΣ”
ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
ΜΑΥΡΟΚΟΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
ΣΟΥΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΙΑΛΥΣΟΥ “ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΕΙΟ”
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΑΣΚΑΝΤΙΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
-Στην επόμενη (Δ’) φάση προκρίθηκαν χωρίς αγώνα οι: Πανελευσινιακός, Απόλλων Παραλιμνίου και Θεσπρωτός.
Δ’ φάση
Σάββατο, 8 Οκτωβρίου 2022
Ωρα έναρξης: 16:00’
Θεσπρωτός – Βέροια
Νίκη Βόλου – Α.Ο. Αγίου Νικολάου
Κυριακή, 9 Οκτωβρίου 2022
Ωρα έναρξης: 16:00’
Απόλλων Λάρισας – Καλλιθέα
Αλμυρός Γαζίου – Πανθρακικός
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Κηφισιά
*( Μακεδονικός /Αναγέννηση Καρδίτσας) – (Διαγόρας/Απόλλων Πόντου).
Προκρίνονται άνευ αγώνα:
Παναχαϊκή
ΠΑΕ Λάρισα
ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
Ιωνικός Ιωνίας
Πανελευσινιακός
ΠΑΕ Καλαμάτα
Απόλλων Παραλιμνίου
Αστήρ Σταυρού – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας