Οι… “ρεζέρβες” του Αρη Πετρούπολης νίκησαν 2-1 (20′ Φιλιμέγκας – 14′ Ραυτόπουλος, 59′ Κουέσι) εκτός έδρας τον Περαμαϊκό στο ματς που άνοιξε την αυλαία στην αγωνιστική!
Στο παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα (Σάββατο, 6/4) στο δημοτικό γήπεδο του Περάματος και “άνοιξε την αυλαία” στην 30η αγωνιστική του προγράμματος του Δ’ ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας της σεζόν 2023-2024, η ομάδα του Α.Σ. “Αρης” Πετρούπολης (φωτο) επικράτησε με σκορ 2-1 της ομάδας του τοπικού ΑΠΟ.
Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι παρατάχθηκαν με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή τους καθώς ο Κώστας Βελιτζέλος έδωσε την ευκαιρία σε νέους ποδοσφαιριστές να αποδείξουν ότι αξίζουν μια θέση στο ρόστερ της ομάδας και με το μυαλό στον τελικό του κυπέλλου με την ομάδα της Νέας Ιωνίας, που θα γίνει την Τετάρτη, 10/4, στο “Γεώργιος Καμάρας”, επικράτησαν με 2-1 των Πειραιωτών οι οποίοι βλέπουν… τον υποβιβασμό να έρχεται!
Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Πετρούπολης έφτασε στους 57 βαθμούς σε 30 ματς (3η θέση), πέντε (5) περισσότερους από την ομάδα του Γ.Π.Σ. Αλμυρού Γαζίου!
Ο Ραυτόπουλος ήταν αυτός ο οποίος στο 14ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεολόγη για να “ανοίξει” το σκορ και να βάλει τους φιλοξενούμενους σε θέση οδηγού στο ματς, με τον Φιλιμέγκα να ισοφαρίζει στο 20′ για να είναι το 1-1 σκορ ημιχρόνου. Ο Αμπάνκουα Κουέσι στο 59′ έκανε το 1-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.
Α.Π.Ο. “Περαμαϊκός” (Βασίλης Σπάθας): Θεολόγης – Στεφανής, Κοντογιαννάτος, Βέση, Παπαθανασίου, Μαρίνης (63′ Λάππας), Παπαδάκης (63′ Κόκας), Κουφουδάκης, Φιλιμέγκας (82′ Χωματιανός), Κοντάκος, Μαχμουτάι (77′ Τσίνα)
Α.Σ. “Αρης” Πετρούπολης (Κώστας Βελιτζέλος) Σταθάκης – Θεοδωρακόπουλος (68′ Βλαχομήτρος), Μπαριαμπάς, Καρδάμης (84′ Σκαμάνης), Ντόη, Φαρμάκης (68′ Σεφεράι), Ραυτόπουλος (46′ Τσιλιγκίρης), Αμπάνκουα (84′ Κρητικός), Ναζεράι, Μουστάκης, Γκότοβος.
Γ’ Εθνική κατηγορία 2023-2024
Δ’ όμιλος
30η αγωνιστική
Σάββατο, 6 Απριλίου 2024
Ωρα έναρξης: 16:00′
Γήπεδο: ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Α.Π.Ο. ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ – Α.Σ. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1-2
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Κυριακή, 7 Απριλίου 2024
Ωρα έναρξης: 16:00′
Γήπεδο: “Γ.ΚΑΜΑΡΑΣ” ΡΙΖΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΘΗΝΩΝ)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ
ΧΡΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΑΥΡΕΔΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΛΑΣΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ – Α.Ο. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
ΖΙΟΥΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΤΣΕΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΑΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Γήπεδο: “ΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ” – ΧΑΪΔΑΡΙ
Α.Ο. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ
ΚΑΤΣΙΝΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΒΑΛΙΩΤΗΣ ΘΩΜΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΔΑΦΕΡΕΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΚΑΡΜΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
Γήπεδο: “ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ” Γ.Σ.Σ. – ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. – Α.Ο. “ΕΛΛΟΠΙΑΚΟΣ”
ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΑΜΟΥ
ΒΡΑΓΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΑΝΙΩΝ
ΔΡΙΒΗΛΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΧΑΙΑΣ
ΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΛΜΥΡΟΥ (ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
Γ.Π.Σ. ΑΛΜΥΡΟΣ ΓΑΖΪΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.
ΤΑΜΠΟΥΡΑΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΘΕΟΔΟΣΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΚΟΚΟΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΕΛΗΜΠΑΣΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Γήπεδο: Π.Ο. ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ (ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
Π.Ο. ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΒΑΡΒΑΝΤΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΔΟΚΙΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΑΝΙΩΝ
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ “Θ.Ι.ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ” (ΡΕΘΥΜΝΟΥ)
Α.Ο. ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ – Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
ΜΑΡΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΛΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΤΑΥΡΟΥ “Σ.ΓΙΑΛΑΜΠΙΔΗΣ”
ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΜΠΕΓΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
Η βαθμολογία
Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 74 (29)
————————————————
Εθνικός Πειραιά 63 (29)
Α.Σ. Αρης Πετρούπολης 1926 57 (30)
Γ.Π.Σ. Αλμυρός Γαζίου 52 (29)
Α.Ο. Ηλυσιακός 51 (29)
Α.Ο. Υπάτου 41 (29)
Π.Ο. Ατσαλένιος 40 (29)
Α.Ο. Χαϊδαρίου 39 (29)
Α.Ο. “Ελλοπιακός” 38 (29)
Α.Ο. Αγίου Νικόλαου 36 (29)
————————————————
Προοδευτική 36 (29)
————————————————
Απόλλων Σμύρνης 36 (29)
Α.Ο. Επισκοπής 36 (29)
Α.Ο. “Ερμής” Ζωνιανών 33 (29)
Α.Π.Ο. “Περαμαϊκός” 27 (30)
Α.Π.Ο. “Φωστήρας” 24 (29)
Α.Ο. Αγίας Παρασκευής 17 (29)
Ατρόμητος Πειραιά 11 (29)
*Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στην Αγία Παρασκευή ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών
* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στον Άγιο Νικόλαο ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών
* Από την Επιτροπή Εφέσεων έχει επιβληθεί στον Φωστήρα ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών