Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης

anagennisi.lamias.swim.blouzaki

Απόλυτα επιτυχημένη η αποστολή του κολυμβητικού τμήματος της Αναγέννησης Λαμίας στο Καρπενήσι, όπου και συμμετείχε, η αγωνιστική ομάδα στο Grand Prix κολύμβησης και η προαγωνιστική ομάδα στη χειμερινή ημερίδα προαγωνιστικών κατηγοριών.

Ο σύλλογός συμμετείχε στους αγώνες, που πραγματοποιήθηκαν σε δύο αγωνιστικές ενότητες με την πολυπληθέστερη ομάδα κολυμβητών-τριών στη μακρόχρονη ιστορία του από το 1979 που ιδρύθηκε.

Η εμφάνιση της αγωνιστικής ομάδας ήταν άκρως επιτυχημένη στους αγώνες, που μόνο προπονητικό ενδιαφέρον είχαν, μιας και οι 13 κολυμβητές και οι 3 κολυμβήτριες έλαβαν μέρος σε τουλάχιστον 5 αγωνίσματα ο καθένας. Παρόλα αυτά κατάφεραν να ανταποκριθούν στα συνεχόμενα αγωνίσματα και να κάνουν πολλά και μεγάλα ατομικά ρεκόρ, πράγμα ιδιαίτερο μιας και βρισκόμαστε ακόμη νωρίς στην αγωνιστική σεζόν σε περίοδο προετοιμασίας.

Οι αθλητές που πλαισίωσαν την αγωνιστική ομάδα, ήταν οι εξής:

Αλεξόπουλος Άγγελος – Αναστάσιος,  Δανιήλ Κων/νος, Καπούλα Γεωργία, Κολαρμάνης Αθανάσιος, Κολαρμάνης Κων/νος, Κούτρας Αργύριος, Μελέτης Ιωάννης, Μπρέκης Κων/νος, Παπανικολάου Αγγελική, Παπανικολάου Χαράλαμπος, Παπαυφαντή Αναστασία, Πασχαλίδης Γεώργιος, Ρίζος Ευάγγελος – Παναγιώτης, Σαμαράς Θεμιστοκλής, Σπαθάρας Παναγιώτης, Τσάρας Κων/νος.

Η προαγωνιστική ομάδα αγωνίστηκε με 13 κολυμβητές και 9 κολυμβήτριες και κατέκτησε 7 χρυσά, 12 αργυρά και 10 χάλκινα μετάλλια, πολλές θέσεις στην οκτάδα των αγωνισμάτων, καθώς και πάρα πολλές νέες ατομικές επιδόσεις:

Κατηγορία 12 ετών:

Γκίστι Ανίσα 1η στα 100μ. πρόσθιο, 1η στα 200μ. πρόσθιο, 2η στα 50μ. πρόσθιο.

Τσάρα Μαριάνθη 1η στα 100μ. πεταλούδα, 3η στα 50μ. ελεύθερο, 5η στα 50μ. πεταλούδα.

Μιτούλη Νίκη 2η στα 200μ. πρόσθιο, 2η στα 100μ. πρόσθιο, 3η στα 50μ. πρόσθιο.

Υμεράι Ντάνιελ 2ος στα 100μ. πρόσθιο, 2ος στα 50μ. πρόσθιο, 10ος στα 50μ. ελεύθερο.

Λάζος Νικόλαος 2ος στα 200μ. πρόσθιο, 3ος στα 50μ. πρόσθιο, 3ος στα 100μ. πρόσθιο.

Μπεσλεμές Κων/νος 2ος στα 50μ. πεταλούδα, 3ος στα 200μ. ελεύθερο, 8ος στα 50μ. ελεύθερο.

Πουγκακιώτης Γεώργιος 2ος στα 200μ. ελεύθερο, 4ος στα 50μ. πρόσθιο, 7ος στα 100μ. ελεύθερο.

Αλεξόπουλος Ευάγγελος 2ος στα 50μ. ύπτιο, 3ος στα 100μ. ύπτιο, 5ος στα 100μ. Μ. ατομική.

Πανόπουλος Κων/νος 3ος στα 100μ. Μ. ατομική, 4ος στα 100μ. ύπτιο, 6ος στα 100μ. ελεύθερο.

Μαυροδήμου Ηλέκτρα 3η στα 50μ. ύπτιο, 7η στα 50μ. πρόσθιο.

Καραγιάννης Γεώργιος 3ος στα 50μ. ύπτιο, 9ος στα 50μ. ελεύθερο.

Σαμαράς Θεμιστοκλής 4ος στα 100μ. πρόσθιο, 6ος στα 50μ. ελεύθερο, 9ος στα 100μ. ελεύθερο.

Ρίζου Νίκη      4η στα 50μ. ελεύθερο, 4η στα 50μ. πεταλούδα, 7η στα 100μ. ελεύθερο.

Κατηγορία 11 ετών:

Μανίκης Παναγιώτης 1ος στα 50μ. πρόσθιο, 2ος στα 100μ. πρόσθιο, 2ος στα 200μ. πρόσθιο.

Σταματοπούλου Αλεξάνδρα 2η στα 50μ. ύπτιο, 5η στα 100μ. ύπτιο, 5η στα 100μ. Μ. ατομική.

Λεπίδας Γεώργιος 4ος στα 50μ. ύπτιο, 5ος στα 50μ. ελεύθερο, 8ος στα 100μ. ελεύθερο.

Μελέτη Ευαγγελία 6η στα 50μ. ύπτιο, 7η στα 50μ. πρόσθιο, 7η στα 100μ. ύπτιο.

Κατηγορία 10 ετών:

Πανοπούλου Ελένη 1η στα 50μ. ύπτιο, 3η στα 50μ. πρόσθιο.

Πανοπούλου Ελευθερία 1η στα 50μ. πεταλούδα, 4η στα 50μ. ελεύθερο.

Σταματόπουλος Βασίλειος 1ος στα 50μ. πεταλούδα, 5ος στα 50μ. πρόσθιο.

Γκαζίζωβ Θεόδωρος 4ος στα 50μ. ύπτιο, 4ος στα 50μ. πρόσθιο.

Τσαμαδιάς Κων/νος 6ος στα 50μ. ελεύθερο, 6ος στα 50μ. ύπτιο.

Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.