Στους αγώνες για το περιφερειακό πρωτάθλημα ανώμαλου δρόμου.
Μεγάλη ήταν η συμμετοχή αθλητών και αθλητριών στους αγώνες για Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου που φιλοξενήθηκε στους κήπους Αλιάρτου, με σύμμαχο και τον καλό καιρό.
Τους αγώνες διοργάνωσε η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Ανατολικής Στερεάς – Εύβοιας, σε συνεργασία με τον Δήμο Αλιάρτου – Θεσπιών και τον Αθλητικό Κολυμβητικό Ομιλο Λιβαδειάς (Α.Κ.Ο.Λ.) και μετείχαν όλοι οι σύλλογοι – μέλη της Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ.
Στους αγώνες μετείχε φυσικά και ο Α.Κ.Ο.Λ. με πολυπληθή ομάδα στις περισσότερες κατηγορίες.
Την “αποστολή” συνόδευσαν αρκετά μέλη του διοικητικού συμβουλίου του ομίλου, τα οποία, μάλιστα, συνέβαλαν στην διεξαγωγή των αγώνων καθώς και οι προπονητές του ομίλου: Δήμητρα Αναγνώστου, Μιχάλης Τόλιας, Μαργαρίτα Λάμπρου και Νατάσα Τάγκαλη.
Σύμφωνα με τις επιδόσεις τους διακρίθηκαν οι παρακάτω αθλητές – αθλήτριες του ομίλου αφήνοντας πολλές ελπίδες βελτίωσης:
Στα 1000 μ. ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ
ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, με χρόνο 4:11:51 τερμάτισε στην 3η θέση
ΜΙΚΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, με χρόνο 4:35:44, τερμάτισε στη 7η θέση
ΜΠΑΡΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, με χρόνο 4:34:19, τερμάτισε στην 8η θέση
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, με χρόνο 4:51:76, τερμάτισε στην 13η θέση
Στα 1000 μ. ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΛΥΤΡΑ ΑΜΑΛΙΑ, με χρόνο 5:05:34, τερμάτισε στην 6η θέση
ΖΩΝΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ, με χρόνο 5:49:20, τερμάτισε στην 7η θέση
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, με χρόνο 6:11:80, τερμάτισε στην 10η θέση
ΚΩΤΣΙΛΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, με χρόνο 6:12:20, τερμάτισε στην 11η θέση
ΜΕΛΙΣΣΑΡΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ, με χρόνο 6:15:60, τερμάτισε στην 13η θέση
ΦΟΥΦΟΥΛΑ ΑΠΩΛΛΩΝΙΑ, ε χρόνο 6:26:60, τερμάτισε στην 15η θέση
ΜΙΧΑ ΖΩΗ, με χρόνο 6:29:20, τερμάτισε στην 16η θέση
Στα 2000 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ 2007)
ΡΑΠΤΗ ΣΟΦΙΑ, με χρόνο 10:44:37, τερμάτισε στην 1η θέση
Στα 2000 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ 2005)
ΜΠΟΥΡΛΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ, με χρόνο 9:49:47, τερμάτισε στην 12 θέση
Στα 3000 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ, με χρόνο 12:42:12, τερμάτισε στην 3η θέση
ΤΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, με χρόνο 15:51:52, τερμάτισε στην 10η θέση
Στα 4000 μ. ΕΦΗΒΩΝ
ΓΙΑΝΝΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, με χρόνο 17:07:69, τερμάτισε στην 1η θέση
Στην ΣΚΥΤΑΛΗ 3Χ1000 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ & ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
Οι ΚΑΡΟΥΖΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΟΡΦΕΑΣ & ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝ?ΝΟΣ, με χρόνο 13:38:38, τερμάτισαν στην 3η θέση
Οι ΠΑΠΙΩΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ, ΜΠΑΚΟΥΡΟΥ ΑΘΗΝΑ & ΚΟΡΟΓΙΑΝΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, με χρόνο 14:26:38, τερμάτισαν στην 5η θέση
Οι ΔΗΜΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΜΠΑΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ & ΛΙΑΣΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ, με χρόνο 14:40:16, τερμάτισαν στην 6η θέση
Οι ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ, ΜΑΚΡΗ ΜΑΡΙΑ & ΤΣΑΠΛΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ, με χρόνο 16:56:34, τερμάτισαν στην 11η θέση
Οι ΜΠΟΓΔΑΝΟΥ ΑΝΝΑ, ΡΟΥΜΑΝΗ ΚΩΝ/ΝΑ & ΛΑΖΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, με χρόνο 17:31:00, τερμάτισαν στην 12η θέση
Στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4Χ500 μ. ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ
ΜΠΑΡΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΜΙΚΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ & ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, με χρόνο 8:24:25, τερμάτισαν στην 1η θέση
Στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4Χ500 μ. ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ
ΜΙΚΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΚΑΓΙΑ ΜΑΡΙΑ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ & ΖΩΝΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ, με χρόνο 8:58:40, τερμάτισαν στην 5η θέση