Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό)

Ασημένιο στους άνδρες, χρυσό στους νέους άνδρες στα 5.000 μέτρα. Χάλκινο μετάλλιο ο Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας στα 4x400 γυναικών.

Σε μία ακόμη μεγάλη διοργάνωση ο Μάριος Αναγνώστου ανέβηκε στο βάθρο. Ο αθλητής της Αναγέννησης Λαμίας τερμάτισε 2ος στον τελικό των 5.000μ. του πανελληνίου πρωταθλήματος στίβου ανδρών και νέων ανδρών της Πάτρας.

Ο 21χρονος, με προπονητή τον Σάββα Κουμπούρα, έδωσε μεγάλη «μάχη» με τον Ανδρέα Δημητράκη του Παναξιακού που κέρδισε την κούρσα.

Ο Αναγνώστου έκανε χρόνο 14:17:36 που αποτελεί ατομικό ρεκόρ. Έτσι κατέκτησε το ασημένιο μετάλλλιο στους άνδρες και το χρυσό στην κατηγορία νέων ανδρών.

3η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΣΤΑ 4x400 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η Στερεά Ελλάδα πανηγυρίζει και το χάλκινο μετάλλιο στα 4x400μ. γυναικών χάρη στην εμφάνιση των αθλητριών του Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας.

Η ομάδα της Εύβοιας κατέκτησε την 3η θέση στον τελικό, όπου συμμετείχε με τις Ελευθερία Μοναστηριώτη, Αντωνία Δέδε, Ελένη Καραμπέτσου και Ίρις Γεράση.

// Replace source $('img').error(function(){ $(this).attr('src', 'https://tvstar.gr/images/missing.png'); }); }) })(jQuery);