[ΑΡΧΕΙΟ] ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΤΑΛΑΝΤΗ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΠΟΤΑΜΙΑ, Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ, Γ’ Εθνική, ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ, Ποδόσφαιρο
Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020, 17:46
Με τη 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής.
Στον 3ο όμιλο η Αταλάντη επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας του Διγενή Νεοχωρίου με 3-0. Η ουραγός ομάδα της Ποταμιάς ηττήθηκε από το Θησέα Αγριάς με 2-0.
Στον 4ο όμιλο ο Απόλλων Ευπαλίου αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Τηλυκράτη Λευκάδας στο γήπεδο των Μαλαμάτων.
Στο 6ο όμιλο ο ΑΟ Υπάτου έχασε στο γήπεδο της Θήβας από τη Μαρκό με 1-0. Ο Κιθαιρώνας Καπαρελλίου ηττήθηκε στη Ρόδο από την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου επίσης με 1-0. Ήττα με το ίδιο σκορ και για τη Νέα Αρτάκη στη Μυτιλήνη από τον Αιολικό.
Τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο:
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ – ΜΕΤΕΩΡΑ |
0-0 |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
0-0 |
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ – ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. |
1-0 |
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
1-1 |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ – ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
3-0 |
ΠΟΤΑΜΙΑ – ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
0-2 |
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ |
1-0 |
Η βαθμολογία:
ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
39 |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
31 |
ΗΡ. ΛΑΡΙΣΑΣ |
27 |
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
27 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
26 |
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
26 |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
22 |
ΑΛΜΥΡΟΣ |
19 |
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
19 |
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
18 |
ΜΕΤΕΩΡΑ |
18 |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
18 |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. |
17 |
ΠΟΤΑΜΙΑ |
2 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΜΕΤΕΩΡΑ – ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΟΤΑΜΙΑ |
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. – ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
Τα αποτελέσματα στον 4ο όμιλο:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
1-1 |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
1-1 |
ΛΕΥΚΙΜΜΗ – ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ |
0-1 |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ |
3-2 |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ – ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
0-1 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ – ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
4-1 |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
3-0 α.α. |
Η βαθμολογία:
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
37 |
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
32 |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ |
32 |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ |
30 |
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
22 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
22 |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
21 |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
20 |
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
19 |
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ |
18 |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
17 |
ΛΕΥΚΙΜΜΗ |
16 |
ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
12 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
– |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
|
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ – ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
|
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
0-3 α.α. |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
|
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ – ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
|
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΛΕΥΚΙΜΜΗ |
|
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
Τα αποτελέσματα στον 6ο όμιλο:
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
3-0 |
ΡΟΔΟΣ – ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ |
1-0 |
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ – ΜΑΡΚΟ |
0-1 |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
1-0 |
ΚΟΡΙΝΘΟΣ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
0-6 |
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
2-0 |
ΡΕΠΟ: ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
Η βαθμολογία:
ΡΟΔΟΣ |
38 |
ΜΑΡΚΟ |
30 |
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
26 |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
25 |
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
24 |
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |
23 |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ |
20 |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
19 |
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
16 |
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
15 |
ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
14 |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
13 |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
2 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΡΟΔΟΣ |
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
ΡΕΠΟ: ΜΑΡΚΟ |