[ΑΡΧΕΙΟ] ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΤΑΛΑΝΤΗ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΠΟΤΑΜΙΑ, Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ, Γ’ Εθνική, ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ, Ποδόσφαιρο
Κυριακή, 8 Δεκεμβρίου 2019, 18:06
Mε τη 12η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Στον 3ο όμιλο η Αταλάντη ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Πιερικό στην Κατερίνη με 4-0. Η Ποταμιά και προηγήθηκε, τελικά έχασε με 2-1 από τον ΑΟ Σελλάνων εκτός έδρας.
Στον 4ο όμιλο ο Αστέρας Ιτέας ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της Φωκίδας. Η ομάδα του Πάρη Ανδράλα επικράτησε με σκορ 3-1.
Στον 6ο όμιλο ο Κιθαιρώνας Καπαρελλίου νίκησε εκτός έδρας τον Αχαρναϊκό με 2-0. Η Νέα Αρτάκη ηττήθηκε στα Σπάτα από τον Αήττητο με 2-0.
Τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο:
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ – ΜΕΤΕΩΡΑ |
2-0 |
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
0-2 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
2-0 |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
5-2 |
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ – ΠΟΤΑΜΙΑ |
2-1 |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
4-0 |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. – ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
3-2 |
Η βαθμολογία:
ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
31 |
ΗΡ. ΛΑΡΙΣΑΣ |
23 |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
22 |
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
21 |
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
20 |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. |
17 |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
16 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
16 |
ΑΛΜΥΡΟΣ |
14 |
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
14 |
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
13 |
ΜΕΤΕΩΡΑ |
11 |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
11 |
ΠΟΤΑΜΙΑ |
2 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΜΕΤΕΩΡΑ – ΠΟΤΑΜΙΑ |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ – ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. – ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ – ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ |
Τα αποτελέσματα στον 4ο όμιλο:
ΛΕΥΚΙΜΜΗ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
1-1 |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
3-2 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ – ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
3-1 |
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ – ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
2-2 |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
3-0 |
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
3-1 |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ – ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
1-1 |
Η βαθμολογία:
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
27 |
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
25 |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ |
23 |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ |
18 |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
17 |
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
16 |
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
15 |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
14 |
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ |
14 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
13 |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
13 |
ΛΕΥΚΙΜΜΗ |
12 |
ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
11 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
9 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ – ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ – ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΛΕΥΚΙΜΜΗ |
ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ – ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ |
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
Τα αποτελέσματα στον 6ο όμιλο:
ΚΟΡΙΝΘΟΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
0-2 |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
1-1 |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – NΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
2-0 |
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΡΟΔΟΣ |
1-1 |
ΜΑΡΚΟ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
3-1 |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ |
0-2 |
ΡΕΠΟ: ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
Η βαθμολογία:
ΡΟΔΟΣ |
26 |
ΜΑΡΚΟ |
21 |
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
17 |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ |
16 |
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |
16 |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
16 |
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
15 |
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
15 |
ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
14 |
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
13 |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
13 |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
10 |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
2 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΡΟΔΟΣ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ – ΜΑΡΚΟ |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ – ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
ΡΕΠΟ: ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |