[ΑΡΧΕΙΟ] ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ ΙΣΤΙΑΙΑΣ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΧΒΑ ΜΥ ΚΤΕΟ, National League 1, National League 2, Α2 Εθνική Γυναικών, ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ, ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ, Μπάσκετ
Πέμπτη, 22 Οκτωβρίου 2020, 12:53
Aνακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου (24-25/10) στα εθνικά πρωταθλήματα μπάσκετ.
Το τοπικό ενδιαφέρον είναι στραμμένο στους ομίλους των ομάδων της Στερεάς Ελλάδας σε Β’ και Γ’ Εθνική ανδρών και Α2 γυναικών.
Αναλυτικά:
Β’ Εθνική 3ος Όμιλος (2η αγωνιστική)
Σάββατο 24 Οκτωβρίου
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Ντόγκας (Καραδήμας)
Κυριακή 25 Οκτωβρίου
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίολος Τρικάλων Μπακάλης-Γραικός-Ηλιόπουλος (Βόντζας)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας Θεονάς-Φάκαρος-Μαρτινάκος (Δεσάρτης)
Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-Μαχητές Πειραματικού Σταματόπουλος-Τσουμαχίδης-Μπούγλος Ι. (Χλωρός)
Μ. Μερκούρη 17.00 ΑΚ Χαλκίδας-Δόξα Λευκάδας Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Καλογριάς (Σταμάτης)
Μελίκης 17.00 Μελίκη-Νίκη Βόλου Λόρτος-Αναστασιάδης-Βασιλόπουλος (Γιαμούζης)
Γ’ Εθνική 2ος Όμιλος
Κυριακή 25 Οκτωβρίου
Χίου 16.00 Βροντάδου-Πικέρμι Κανελλόπουλος-Κωστής (Μάρης)
Μ.Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Παπάδος Γέρας Μαρουδιάς-Καραμπιτσάκος (Ντίνος)
Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 Έξω Παναγίτσα-Πορφύρας Ροδίτης-Αντωνίου (Κάλφα)
Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Ίκαρος Καλλιθέας Μπούκας-Γρίβα (Σταματόπουλος)
Ιστιαίας 13.15 Τελεθριακός-Βούρειος Τσάλλας-Λυτροσυγκούνης (Χαράτσης)
(Ρεπό: ΓΣ Κορωπίου)
Γ’ Εθνική 4ος Όμιλος
Κυριακή 25 Οκτωβρίου
Μεσολογγίου 17.00 Λέων ΑΣ Μεσολογγίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λιότσιος-Ασημακάκη (Πατσαντζόπουλος)
Μουζακίου 17.00 ΓΣ Γόμφοι-Αλμυρός Ζαχαρής-Καρακώστας (Τέγα)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννησις Λαμίας-ΓΣ Παλαμά Οι Τιτάνες Γιατρόπουλος-Αβραμίδου (Βαρνάς)
Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Ολυμπιακός Βόλου Κάννης-Διαμαντής (Σταμάτης)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Σπάρτακος-Αναγέννηση Καρδίτσας Μελανίδης-Χατζηκώστας (Τσιγγέλης)
(Ρεπό: ΑΕ Καναλακίου Αχέρων)
Α2 Γυναικών 3ος Όμιλος
Κυριακή 25 Οκτωβρίου
ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου Θρασυβουλίδης-Κλεπουσνιώτου (Σαμαλης)
Εκπ. Φρυγανιώτη 16.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου Σαρακενίδης-Σκρίνος (Λαδόπουλος)
Νεάπολης 13.00 ΓΣ Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας Κολοκυθάς-Κανελλίδης (Αγορογιάννης)
ΔΑΚ Πτολεμαϊδας Απόλλων Πτ.-ΜΕΝΤ ΑΝΑΒΟΛΗ
Χαλκιοπούλειο Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Λασσάνης ΑΝΑΒΟΛΗ