Ήττες γνώρισαν οι εκπρόσωποι της Στερεάς Ελλάδας για την 7η αγωνιστική της Β’ Εθνικής μπάσκετ.
Στον πρώτο όμιλο ο Λοκρός Αταλάντης ηττήθηκε στην έδρα του από την Πεντέλη με 81-73. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και κρίθηκε στην τελευταία περίοδο. Τα δεκάλεπτα : 16-18, 41-39, 61-60, 73-81.
Στο 2ο όμιλο ο Έσπερος Λαμίας ηττήθηκε εκτός έδρας από τα Φάρσαλα με 96-81. Η ομάδα της Θεσσαλίας ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και δεν ανησύχησε σε κανένα σημείο. Τα δεκάλεπτα : 29-18, 54-30, 71-56, 96-81.
Tα αποτελέσματα στον 1ο όμιλο:
ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ |
86-81 |
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ |
97-96 παρ. |
ΔΟΥΚΑΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ |
50-59 |
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΜΕΓΑΡΙΔΑ |
96-73 |
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ |
97-81 |
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ |
66-65 |
ΟΦΗ – ΠΑΠΑΓΟΥ |
85-68 |
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ |
73-81 |
Η βαθμολογία:
ΠΑΠΑΓΟΥ |
12 |
ΜΕΓΑΡΙΔΑ |
12 |
ΑΙΓΑΛΕΩ |
12 |
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ |
11 |
ΜΑΡΟΥΣΙ |
11 |
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ |
11 |
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ |
11 |
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ |
11* |
ΠΕΝΤΕΛΗ |
10* |
ΟΦΗ |
10 |
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ |
9 |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ |
9 |
ΕΘΝΙΚΟΣ |
9* |
ΔΟΥΚΑΣ |
8 |
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. |
8 |
ΜΕΛΙΣΣΙΑ |
8* |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΙΓΑΛΕΩ |
ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ |
ΜΕΓΑΡΙΔΑ – ΔΟΥΚΑΣ |
ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ |
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ |
ΠΑΠΑΓΟΥ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ |
ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ |
Τα αποτελέσματα στον 2ο όμιλο:
ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ |
72-74 |
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΧΑΝΘ |
73-63 |
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ |
69-75 |
ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ |
77-82 |
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ |
111-38 |
ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ |
96-81 |
ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ |
72-79 |
ΚΑΒΑΛΑ – ΓΕΦΥΡΑ |
63-62 |
Η βαθμολογία:
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ |
14 |
ΦΑΡΣΑΛΑ |
13 |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ |
13 |
ΚΑΒΑΛΑ |
12 |
ΕΥΚΑΡΠΙΑ |
11 |
ΧΑΝΘ |
11 |
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ |
11 |
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ |
11 |
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ |
10 |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ |
10 |
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ |
10 |
ΚΟΜΟΤΗΝΗ |
9 |
ΣΤΡΑΤΩΝΙ |
9 |
ΓΕΦΥΡΑ |
9 |
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ |
8 |
ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ |
5 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΧΑΝΘ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ |
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ |
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ |
ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ |
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΑΒΑΛΑ |
ΓΕΦΥΡΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ |