Νίκες για ΠΑΣ Γιάννινα, Απόλλωνα Σμύρνης, Απόλλωνα Λάρισας.
Με τρεις αγώνες συνεχίστηκε σήμερα, Κυριακή, 26/1, το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Α’ φάσης (κανονική σεζόν) του πρωταθλήματος της “Super League 2” 2019-2020 που άνοιξε την Παρασκευή, 24/1, με το χανιώτικο ντέρμπι, το παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα της ΠΑΕ Χανίων και στην ομάδα του Α.Ο. Πλατανιάς, που έληξε με σκορ 3-0 (φωτο).
Στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο “ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς”, η ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης συνέτριψε με 5-0 την ομάδα του Απόλλωνα Πόντου που αντιμετωπίζει τεράστια προβλήματα.
Στο γήπεδο της Φιλιππούπολης, η ομάδα του Απόλλωνα Λάρισας θριάμβευσε επί του Γ.Σ. Δόξα Δράμας με 4-1.
Τέλος, στο γήπεδο του “Παγκρήτιου” σταδίου η ομάδα του Π.Α.Σ. Γιάννινα 1966 επικράτησε με 2-1 της ομάδας του Γ.Σ. “Εργοτέλης ‘88”.
Super League 2 2019 – 2020
Α’ φάση
14η αγωνιστική
Παρασκευή, 24 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 18:30’
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) – Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 3-0
Γκολ: 60’ Τζιώρας (κεφαλιά), 77′ Δημητριάδης (σουτ), 89’ Πάνος (σουτ).
Αποβολές: 68′ Κόρτσαμ (με δεύτερη κίτρινη κάρτα)
Κίτρινες: Ανδρέου, Κουτζαβασίλης – Ουές, Κόρτσαμ, Λειρία
ΠΑΕ Χανιά (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης – Πάνος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Ουνγιαλίδης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Κάσσος , Βρεττός (69’ Δημητριάδης), Κουσκουνάς (90+1’ Καρτσαμπάς), Τζιώρας (75’ λ.τρ. Γιάκος).
Στον πάγκο: Λαζαρίδης – Σελινιωτάκης, Αρναρέλλης, Βασιλείου.
Α.Ο. Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Σούλης – Πουρζιτίδης, Ρουσσάκης, Τσαμούρης, Κόρτσαμ, Σμυρλάκης (85’ Κωστίκος), Ουές (85’ Πασχαλάκης), Λεϊρία, Λουκίνας, Παπουτσογιαννόπουλος, Ποζατζίδης.
Στον πάγκο: Μάντζαρης – Ρεβυθόπουλος, Παπαδόπουλος, Σαάντο, Κατσαρός.
Διαιτητής: ΓΡΑΤΣΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Βοηθός διαιτητής: Α’: ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Βοηθός διαιτητής: Β’: ΝΙΚΖΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Αναπληρωματικός διαιτητής: ΠΑΤΕΜΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Παρατηρητής διαιτησίας: ΜΑΡΑΝΟΣ ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00′
Γήπεδο: ΦΙΛΙΠΠΟΥΠΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 – Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 4-1
Γκολ: 30′ Γκουστάβο, 49′ Ναζίμ, 90′ Μπαστακός, 94′ Σκούπρας – 61′ Ρόβας
Απόλλων Λάρισας 1930 (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Χατζής, Λίταινας (81′ Καρατάσιος), Καρρίκι, Κουρτεσιώτης, Γκουστάβο, Μπαστακός, Σιφναίος (71′ Τασιούλης), Ναζίμ, Σουλιώτης
Γ.Σ. Δόξα Δράμας 2017 (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Κουκόλης, Σιώπης, Πινδώνης, Πλέγας, Κρητικός, Ρόβας, Αποστολίδης (89′ Αναστασίου), Κόντος (75′ Μαρκοπουλιώτης)
ΒΟΥΡΝΕΛΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΦΡΑΓΙΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΤΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΘΡΑΚΗΣ
Ωρα έναρξης: 15:00′
Γήπεδο: “ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ”
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-5
Γκολ: 19′ Κολ, 20′ και 38′ Μπεντινέλι, 28′ (πέν.) Ιωαννίδης, 64′ Κραγιόπουλος
Απόλλων Πόντου: Προφυλλίδης, Δαλιανόπουλος, Καλλιας, Στόιος, Φράγκος, Τουρσίδης, Καλογέρης, Αναστασιάδης (83′ Μουρατίδης), Αμαραντίδης, Χριστοδούλου, Γιαννακόπουλος.
Απόλλων Σμύρνης (Τεννές): Αναγνωστόπουλος, Τσαμπούρης, Ρόσση, Ζησόπουλος, Λαρέα, Γκίνο, Μπλάζιτς (67′ Γιαννιτσάνης), Κολ (46′ Πατράλης), Μπεντινέλι (46′ Κραγιόπουλος), Μαρκόφσκι, Ιωαννίδης.
ΩΡΑΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΣΤΑΪΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΟΤΤΟΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΤΖΟΥΜΑΛΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
Ωρα έναρξης: 17:00’ (Ε.Ρ.Τ.3)
Γήπεδο: “ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ” ΣΤΑΔΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88 – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 1-2
Γκολ: 90′ Έφορντ – 39′ και 48′ Λεό
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Σπίνιακ, Μπάτζιος, Προβυδάκης (68′ Μποτέ), Bruce (46′ λ.τρ. Mπουρσέλης), Κοιλιάρας, Μπουτσάκης (55′ Μανουσάκης), Τσέλιος, Έφορντ, Μπαράτα Ροβίθης.
ΠΑΣ Γιάννενα (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Καρτάλης, Λιάσος, Λώλης (61′ Νάουμετς), Ξύδας (87′ Ελευθεριάδης), Λεό (79′ Νικολιάς), Παμλίδης.
ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΤΟΡΟΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δευτέρα, 27 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 14:30’
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ – Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Λεβαδειακός: Αποστολή
Bajic, Vujovic, Angoua, Βήχο, Λιάγκα, Παντελιάδη, Τσάπρα, Χατζηλάμπρο, Kone, Νίκα, Κοζορώνη, Mejía, Ιωαννίδη, Μακρή, Μάντζιο, Nnomo, Συμελίδη και Poletto.
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΤΑΣ
ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports)
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΡΤΑΣ
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Γ.Ε. 1891
ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΝΙΔΡΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΘΗΝΩΝ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
ΤΟΜΑΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
Ο βαθμολογικός πίνακας
(Μετά από 14 αγωνιστικές)
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 33 (14)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 27 (14)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 26 (14)
ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) 24 (σε 14 αγώνες)
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 23 (13)
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ‘88 22 (14)
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 21 (13)
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 19 (σε 13 αγώνες)
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 17 (σε 14 αγώνες)
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑ 17 (σε 14 αγώνες)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ -3 (ξεκίνησε με -6 βαθμούς) (σε 14 αγώνες)
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ -3 (ξεκίνησε με -3) (σε 13 αγώνες)
– Χανιά-Απόλλων Πόντου (3-0 α.α.) και Δόξα Δράμας-Απόλλων Πόντου (3-0 α.α.).
Επόμενη (15η) αγωνιστική
Παρασκευή, 31 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ – Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88
Ωρα έναρξης: 17:00’
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.Ε. ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ
Κυριακή, 2 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 14:45’
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ)
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930
Ωρα έναρξης: 15:00’
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
Δευτέρα, 3 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:00’
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ