Απρόσμενες εντός έδρας γκέλες από Λεβαδειακό και ΠΑΣ Γιάννινα.
Με την διεξαγωγή των αγώνων Λεβαδειακός – Α.Ε. Καραϊσκάκης Αρτας (φωτο) και Π.Α.Σ. Γιάννινα – ΠΑΕ Χανιά (Κισσαμικός) συνεχίστηκε σήμερα (Κυριακή, 2/2) το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του πρωταθλήματος της “Super League 2” 2019-2020.
Και τα δυο ματς έληξαν με σκορ 1-1 που θεωρούνται εκπλήξεις καθώς η ομάδα των Ιωαννίνων μέχρι πρότινος ήταν αήττητη και ηττήθηκε από την ομάδα του Λεβαδειακού που βρισκόταν σε πολύ κατάσταση και ανοδική πορεία και ερχόταν από σερί 5 νίκες…
Super League 2
Α’ φάση
15η αγωνιστική
Παρασκευή, 31 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ – Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88 0-4
Γκολ: 29′, 47′, 71′ Έφορντ, 34′ Μπαράτα
(Στο 23′ ο Ροβίθης εκτέλεσε πέναλτι που κέρδισε ο Μπουτσάκης, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Παγκράτης το απέκρουσε!)
Α.Ο. Κασσιόπης Κέρκυρας (Θεοδοσιάδης): Παγκράτης, Βλάχος, Τσάνης, Παναγιωτούδης (46′ Ντενικόλο), Γκίτσης, Πέδρο Ραφαέλ, Γεωργακόπουλος, Νικολούδης, Γκασίδης, Μίσκου, Λεπενιώτης.
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Ντομινίκ, Πεΐος, Κοιλιάρας (67′ Μποτέ), Τσέλιος, Μπουτσάκης (60′ Κατσούρι), Μπουρσέλης, Έφορντ (75′ Ραμέζ), Ροβίθης, Μπαράτα.
Διαιτητής: ΠΑΝΥΤΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
Βοηθός διαιτητής: Α’: ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΒΡΟΥ
Βοηθός διαιτητής: Β’: ΜΠΑΛΙΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
Αναπληρωματικός διαιτητής: Α’: ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΕΒΡΟΥ
Παρατηρητής διαιτησίας: ΠΑΝΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: “Γ.Ε. ΠΑΝΑΧΑΪΚΗΣ” ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Γ.Ε. 1891 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 4-0
Γκολ: 4′ Ανάκογλου, 15′ και 32′ Μυτίδης, 83′ Μασούρας.
Παναχαϊκή Γ.Ε. 1891 (Σπυρόπουλος): Ατανάκοβιτς, Πατάπης, Τσελεπίδης, Κοτσώνης, Σταμόπουλος, Ιντζόγλου, Παπατόλιος (84′ Κόκας), Μαυριάς (68′ Φροξυλιάς), Ανάκογλου (72′ Μασούρας), Σιατραβάνης, Μυτίδης.
Απόλλων Λάρισας 1930 (Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Σουλιώτης (46′ λ.τ Καρατάσιος), Καρρίκι, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Ναζίμ (46′ Μπρέμπος), Λίταινας, Μπαστακός (66′ Γκουντρουμπής), Σιφναίος, Γκουστάβο.
Κίτρινες: Ιντζόγλου, Παπατόλιος – Σουλιώτης, Γκουστάβο
Κόκκινες: 65′ Γκουστάβο
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΤΑΣ
ΔΕΛΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
ΛΙΟΝΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΨΥΧΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
ΚΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή, 02 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 14:45’
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) 1-1
Γκολ: 16′ Λέο – 94′ Βρεττός
Π.Α.Σ. Γιάννινα 1966 (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης – Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Καρτάλης (59′ Ξύδας), Λώλης, Κρίζμαν (89′ Λιάσος), Παμλίδης, Λέο (53′ Κάστρο)
ΠΑΕ Χανιά (Βοσνιάδης):Κουτζαβασίλης – Ανδρέου, Γρομητσάρης, Πάνος, Σωτηράκος, Γιάκος (78′ Βασιλείου), Μουμίν, Παναγιωτούδης, Κάσσος (71′ Βρεττός), Κουσκουνάς, Τζιώρας (46′ Τριανταφυλλάκος)
ΚΟΛΥΤΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΚΟΥΒΑΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 1-1
Γκολ: 41’ (πέν.) Μάντζιος – 51’ Χατζηστραβός
Λεβαδειακός (Αντωνίου): Μπάγιτς – Αργυρόπουλος (44′ λ.τρ. Κοζορώνης), Άνγκουα (75′ Νίκας), Λιάγκας, Βήχος, Κονέ (71′ Μεχία), Καραχάλιος, Συμελίδης, Ιωαννίδης, Μάντζιος, Πολέτο.
Α.Ε. Καραϊσκάκης (Πετράκης): Μέλκας – Παναγιώτου, Χατζηστραβός, Ψιάνος, Μέτσε, Μασούρας, Βλάχος, Παπανίκου, Καψάλης (88′ Γιαννιώτης), Κυβελίδης (70′ Κούστα), Τσούτσης (82′ Δεινόπαπας).
ΝΤΑΟΥΛΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΛΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΜΟΙΡΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Δευτέρα, 03 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΟΡΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ
Ωρα έναρξης: 17:00
Γήπεδο: “Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ”
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΖΑΜΠΑΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΘΑΝΑΣΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΜΕΛΤΖΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
Ο βαθμολογικός πίνακας
(Μετά από 15 αγωνιστικές)
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 34 (σε 15 ματς)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 27 (σε 14 ματς)
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 27 (σε 15 ματς)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 26 (σε 15 ματς)
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ‘88 25 (σε 15 ματς)
ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) 25 (σε 15 ματς)
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 25 (σε 15 ματς)
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 22 (σε 15 ματς)
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 17 (σε 14 ματς)
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑ 17 (σε 14 ματς)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ -3 (ξεκίνησε με -6 βαθμούς) (σε 14 ματς)
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ -3 (ξεκίνησε με -3) (σε 15 ματς)
– Χανιά-Απόλλων Πόντου (3-0 α.α.) και Δόξα Δράμας-Απόλλων Πόντου (3-0 α.α.).
Επόμενη (16η) αγωνιστική
Παρασκευή, 7 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’ (Ε.Ρ.Τ. spots HD)
ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) – Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή, 9 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 14:45’ (Ε.Ρ.Τ. spots HD)
Α.Ε. ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ – Γ.Σ. “ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88”
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 – Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1960
Δευτέρα, 10 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’ (Ε.Ρ.Τ. spots HD)
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 – Γ.Σ. “ΔΟΞΑ” ΔΡΑΜΑΣ 2017