Σε εντός έδρας παιχνίδια για την 9η αγωνιστική η ομάδα της Λαμίας επικράτησε της Δόξας Λευκάδας με 95-89 στη β΄ παράταση και αυτή της Αταλάντης ηττήθηκε από τον Πρωτέα Βούλας με 69-80.
Για την 9η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής μπάσκετ ανδρών ο Λοκρός έχασε από τον Πρωτέα Βούλας με 69-80 στην Αταλάντη για τον 1ο όμιλο. Στη Λαμία και για το 2ο όμιλο ο Έσπερος πέτυχε σπουδαία νίκη επί της Δόξας Λευκάδας με 95-89 στη 2η παράταση.
Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (1ος ΟΜΙΛΟΣ-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Αιγάλεω-Μελίσσια 82-75
Έσπερος Καλλιθέας-Ν.Ε. Μεγαρίδας 84-82
Δούκας-Εθνικός Πειραιά 76-82
Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός 70-63
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Πεντέλη 58-67
ΟΦΗ-Μαρούσι 83-91
Λοκρός Αταλάντης-Πρωτέας Βούλας 69-80
Πανελευσινιακός-Παπάγου 101-98 παρ.
Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Έσπερος Καλλιθέας (7-2) 16
2.Πανερυθραϊκός (6-3) 15
————————————–
3.Μεγαρίδα (6-3) 15
4.Πανελευσινιακός (6-3) 15
5.Μαρούσι (6-3) 15
6.Παπάγου (6-3) 15
7.Πεντέλη (6-3) 15
8.Αιγάλεω (6-3) 15
9.Μανδραϊκός (5-4) 14
10.Εθνικός Πειραιά (5-4) 14
11.Πρωτέας Βούλας (4-5) 13
12.ΟΦΗ (3-6) 12
————————————–
13..ΚΑΟ Μελισσίων (2-7) 11
14.Λοκρός Αταλάντης (2-7) 11
15.Δούκας (1-8) 10
16.Ιωνικός ΝΦ (1-8) 10
Η επόμενη αγωνιστική (10η, 08/12)
ΝΕ Μεγαρίδος – Αιγάλεω
Εθνικός – Έσπερος
Μανδραϊκός – Δούκας
Πανερυθραϊκός – Ιωνικός ΝΦ
ΚΑΟ Μελισσίων – ΟΦΗ
Μαρούσι – Λοκρός Αταλάντης
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός
Παπάγου – Πεντέλη
Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ευκαρπία-Αίας Ευόσμου 75-74
Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος 81-56
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ευρώπη ΄87 Πευκοχωρίου 65-51
Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάννινα 65-71
Φάρσαλα-Γέφυρα 93-90 παρ.
Κομοτηνή-ΧΑΝΘ 91-85 β΄ παρ.
Καβάλα-Πρωτέας Γρεβενών 80-64
Έσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας 95-89 β΄ παρ.
Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.ΠΑΣ Γιάννινα (9-0) 18
2.Δόξα Λευκάδας (7-2) 16
—————————————
3.ΓΣ Φαρσάλων (7-2) 16
4.ΕΚ Καβάλας (6-3) 15
5.Ερμής Λαγκαδά (6-3) 15
6.ΠΣ Ευκαρπίας (6-3) 15
7.ΑΟ Πολυγύρου (5-4) 14
8.Πρωτέας Γρεβενών (4-5) 13
9.ΧΑΝΘ (4-5) 13
10.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (4-5) 13
11.Αίας Ευόσμου (3-6) 12
12.ΚΣ Γέφυρας (3-6) 12
—————————————
13.Στρατώνι (3-6) 12
14.ΓΑΣ Κομοτηνή (3-6) 12
15.Έσπερος Λαμίας (2-7) 11
16.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (0-9) 9
Η επόμενη αγωνιστική (10η, 8/12)
Πολύγυρος – Ευκαρπία
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – Ερμής Λαγκαδά
ΠΑΣ Γιάννινα – Μαχητές Πειραματικού
Στρατώνι – Φάρσαλα
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΧΑΝΘ – Καβάλα
Πρωτέας Γρεβενών – Έσπερος Λαμίας
Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα