Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 3 - 5 λεπτά)

kehagias.7o.fninoporino.rally

Με αρκετούς αγώνες στη Στερεά Ελλάδα και η νέα χρονιά.

Η Επιτροπή Αγώνων (ΕΠ.Α.) της Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδας (Ο.Μ.Α.Ε.) ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων αυτοκινήτου του 2020.

Αναλυτικά:

 

56ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΡΑΛΛΥ - 04-05 Απριλίου (ΑΟΛΑΠ)
  2. ΡΑΛΛΥ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ - 23-24 Μαΐου (ΑΛΑΛ)
  3. ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ - 13-14 Ιουνίου (ΟΜΑΕ)
  4. ΡΑΛΛΥ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ - 19-20 Σεπτεμβρίου (ΑΣΜΑ)
  5. ΡΑΛΛΥ START LINE - 17-18 Οκτωβρίου (START LINE)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ - 30-31 Μαΐου (ΛΑΒ)
  2. ΑΧΑΙΟΣ - 27-28 Ιουνίου (ΑΟΠ)
  3. ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ - 18-19 Ιουλίου (ΕΛΕΤΑ)
  4. ΔΕΘ - 12-13 Σεπτεμβρίου (ΑΟΘ)
  5. ΚΡΗΤΗΣ - 24-25 Οκτωβρίου (ΑΟΚ)
  6. ΠΑΛΑΔΙΟ - 28-29 Νοεμβρίου (START LINE)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΧΩΜΑΤΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΚΟΡΙΝΘΟΥ - 21-22 Μαρτίου (ΑΛΑ Κορινθίας)
  2. ΗΛΕΙΑΣ - 06-07 Ιουνίου (ΑΣΜΑ Ηλείας)
  3. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - 05-06 Σεπτεμβρίου (ΑΛΑ Καλαμάτας)
  4. ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - 10-11 Οκτωβρίου (ΑΟΛΑΠ)
  5. ΒΟΙΩΤΙΑΣ - ΣΚΟΥΡΤΑ - 07-08 Νοεμβρίου (ΕΛΛΑΔΑ)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ - 11-12 Απριλίου (ΑΟΘ)
  2. ΑΛΜΥΡΟΥ - 09-10 Μαΐου (ΟΜΑΘ)
  3. ΦΙΛΙΠΠΟΣ - 20-21 Ιουνίου (ΛΑ Βέροιας)
  4. ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ - 18-19 Ιουλίου (ΕΛΕΤΑ)
  5. ΔΕΘ - 12-13 Σεπτεμβρίου (ΑΟΘ)

 

ΡΑΛΛΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΑΙΓΙΟΥ - 07-08 Μαρτίου (ΑΛΜΑ Αιγίου)
  2. ΑΓΙΟΣ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ - 28-29 Μαρτίου (ΑΣΣΟΑΑ)
  3. ΑΛΜΥΡΟΣ - 09-10 Μαΐου (ΟΜΑΘ)
  4. ΑΧΑΙΟΣ - 27-28 Ιουνίου (ΑΟΠ)
  5. ΑΛΑ - 19-20 Σεπτεμβρίου (ΑΛΑ)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερεις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΒΑΝΤΕΣ - 25-26 Απριλίου (ΑΛΑ Χανίων)
  2. ΑΝΑΒΑΣΗ ΒΡΑΧΑΣΙΟΥ - 23-24 Μαΐου (ΑΟΚ)
  3. ΡΑΛΛΥ ΣΠΡΙΝΤ ΜΑΛΑΞΑ - 19-20 Σεπτεμβρίου (ΑΛΑ Χανίων)
  4. ΡΑΛΛΥ ΚΡΗΤΗΣ - 24-25 Οκτωβρίου (ΑΟΚ)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι οκτώ (8) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΡΙΤΣΩΝΑ - 11-12 Απριλίου (ΑΣΜΑ)
  2. ΚΥΜΗ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ" - 16-17 Μαΐου (START LINE)
  3. ΔΙΟΝΥΣΟΣ - 20-21 Ιουνίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  4. ΟΜΑΛΟΣ - 04-05 Ιουλίου (ΑΛΑ Χανίων)
  5. ΠΟΡΤΑΡΙΑ - 05-06 Σεπτεμβρίου (ΛΑΒ)
  6. ΠΙΤΙΤΣΑ - 10-11 Οκτωβρίου (ΑΟΠ)
  7. ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΣ - 31-01 Νοεμβρίου (ΑΣΣΟΑΑ)
  8. ΑΛΑΛ *(Θ.Α) - 14-15 Νοεμβρίου (ΑΛΑΛ)

*(Θ.Α)= Θα ανακοινωθεί ο τόπος εντός του Ιανουαρίου 2020

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΒΕΛΒΕΝΤΟΣ - 04-05 Απριλίου (ΣΜΑ Βελβεντού)
  2. ΚΟΡΥΛΟΒΟΣ - 02-03 Μαΐου (ΟΦΑ Δράμας)
  3. ΝΙΓΡΙΤΑ - 23-24 Μαΐου (ΛΑΜΣ)
  4. ΛΙΒΑΔΙ - 13-14 Ιουνίου (ΑΟΘ)
  5. ΒΛΑΣΤΗ - 03-04 Οκτωβρίου (ΑΛ Πτολεμαίδος)
  6. ΕΛΑΣΣΟΝΑ - 07-08 Νοεμβρίου (ΛΑΜΚΕ)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερεις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΖΑΚΥΝΘΟΣ - 02-03 Μαΐου (ΑΛΕΖ)
  2. ΤΣΑΚΩΝΑ - 30-31 Μαΐου (ΑΛΑ Καλαμάτας)
  3. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ - 18-19 Ιουλίου (START LINE)
  4. ΚΑΡΥΣΤΟΣ - 03-04 Οκτωβρίου (ΑΡΤΕΜΙΣ)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ TAXYTHTAΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΜΕΓΑΡΑ - 14-15 Μαρτίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  2. ΜΕΓΑΡΑ - 25-26 Απριλίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  3. ΣΕΡΡΕΣ - 06-07 Ιουνίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  4. ΜΕΓΑΡΑ - 26-27 Σεπτεμβρίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  5. ΜΕΓΑΡΑ - 24-25 Οκτωβρίου (ΕΛΛΑΔΑ)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΙΑΙΟΥ ΣΟΑΑ SKODA

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

Αγώνας Ταχύτητας Μέγαρα - 14-15 Μαρτίου (2 αγώνες)

Ραλλυ Σπρίντ Άγιος Μερκούριος - 28-29 Μαρτίου (2 αγώνες)

Ανάβαση Ριτσώνας - 11-12 Απριλίου (2 αγώνες)

Ανάβαση Κύμης - 16-17 Μαΐου (2 αγώνες)

Αγώνας Ταχύτητας Σέρρες - 06-07 Ιουνίου (2 αγώνες)

Ανάβαση Πορταριάς - 05-06 Σεπτεμβρίου (2 αγώνες)

 

RALLY CUP ΕΝΙΑΙΟΥ ΣΟΑΑ SKODA

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΑΛΜΥΡΟΥ - 09-10 Μαΐου (ΟΜΑΘ)
  2. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ - 30-31 Μαΐου (ΛΑΒ)
  3. ΑΧΑΙΟΣ - 27-28 Ιουνίου (ΑΟΠ)
  4. ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ - 18-19 Ιουλίου (ΕΛΕΤΑ)
  5. ΠΑΛΑΔΙΟ - 28-29 Νοεμβρίου (START LINE)

 

HELLENIC TIME TRIAL CHALLENGE – HTTC

Για την απονομή των τίτλων του HTTC, θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται κατωτέρω:

  1. ΜΕΓΑΡΑ - 14–15 Μαρτίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  2. ΜΕΓΑΡΑ - 25–26 Απριλίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  3. ΣΕΡΡΕΣ - 06-07 Ιουνίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  4. ΜΕΓΑΡΑ - 26–27 Σεπτεμβρίου (ΕΛΛΑΔΑ)
  5. ΜΕΓΑΡΑ - 24–25 Οκτωβρίου (ΕΛΛΑΔΑ)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ – ΚΥΠΕΛΛΟ – ΕΠΑΘΛΑ DIRT GAMES

Για την απονομή των τίτλων των DIRT GAMES, θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται κατωτέρω:

1ος ΑΓΩΝΑΣ - 28-29 Μαρτίου

2ος ΑΓΩΝΑΣ - 23-24 Μαΐου

3ος ΑΓΩΝΑΣ - 10-11 Οκτωβρίου

4ος ΑΓΩΝΑΣ - 31-01 Νοεμβρίου

5ος ΑΓΩΝΑΣ - 28-29 Νοεμβρίου

Σημείωση:

Οι ημερομηνίες αγώνων που θα προσμετρούν στα Πρωταθλήματα, Κύπελλα και Έπαθλα Ιστορικών αυτοκινήτων θα ανακοινωθούν εντός των επομένων ημερών.

 

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΓΩΝΩΝ 2020

DRAG RACING - DRIFT - ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΕΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRAG RACING

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΑΓΡΙΝΙΟ - 07-08 Μαρτίου (ΑΣΗ)
  2. ΤΥΜΠΑΚΙ - 11-12 Απριλίου (ΑΣΗ)
  3. ΣΕΡΡΕΣ - 09-10 Μαΐου (ΛΕΝΟΕ)
  4. ΑΓΡΙΝΙΟ - 13-14 Ιουνίου (ΑΣΗ)
  5. ΣΕΡΡΕΣ - 12-13 Σεπτεμβρίου (ΛΕΝΟΕ)
  6. ΑΓΡΙΝΙΟ - 24-25 Οκτωβρίου (ΑΣΗ)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRIFT

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΠΕΙΡΑΙΑΣ - 04-05 Απριλίου (ΑΣΗ)
  2. ΝΕΟ ΡΥΣΙΟ - 09-10 Μαΐου (ΑΣΠΙΣ)
  3. ΛΟΥΤΡΑΚΙ - 06-07 Ιουνίου (START LINE)
  4. ΚΑΤΑΚΟΛΟ - 12-13 Σεπτεμβρίου (ΑΣΜΑ Ηλείας)
  5. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - 10-11 Οκτωβρίου (ΑΣΗ)
  6. ΜΕΓΑΡΑ - 14-15 Νοεμβρίου (START LINE)

 

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ ΕΠΑΘΛΟ DRIFT & GP

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

  1. ΣΕΡΡΕΣ - 04-05 Απριλίου (ΛΑΜΣ)
  2. ΣΕΡΡΕΣ - 30-31 Μαΐου (ΛΑΜΣ)
  3. ΣΕΡΡΕΣ - 04-05 Ιουλίου (ΛΑΜΣ)
  4. ΣΕΡΡΕΣ - 26-27 Σεπτεμβρίου (ΛΑΜΣ)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι επτά (7) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1ος ΑΓΩΝΑΣ - 07-08 Μαρτίου (ΛΑΜΣ)

2ος ΑΓΩΝΑΣ - 28-29 Μαρτίου (ΣΜΑΒ)

3ος ΑΓΩΝΑΣ - 09-10 Μαΐου (ΣΜΑΚ)

4ος ΑΓΩΝΑΣ - 30-31 Μαΐου (ΑΛΕΞ)

5ος ΑΓΩΝΑΣ - 05-06 Σεπτεμβρίου (ΟΦΑ Δράμας)

6ος ΑΓΩΝΑΣ - 26-27 Σεπτεμβρίου (ΧΩΜΑ)

7ος ΑΓΩΝΑΣ - 31-01 Νοεμβρίου (ΛΑΜΣ)

 

 

 

// Replace source $('img').error(function(){ $(this).attr('src', 'https://tvstar.gr/images/missing.png'); }); }) })(jQuery);
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.