Σε δυο «δόσεις» η 2η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας Βοιωτίας
Με τους αγώνες για την 2η αγωνιστική του προγράμματος θα συνεχιστεί αυτό το σαββατοκύριακο, 28-29 Σεπτεμβρίου, το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας που διοργανώνει και στη σεζόν 2019-2020 η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας.
Το πρωτάθλημα ξεκίνησε με πολύ καλούς… «οιωνούς» και μακάρι να συνεχίσει έτσι καθώς στην πρεμιέρα και στα 7 παιχνίδια που διεξήχθησαν σημειώθηκαν 26 γκολ (18 από γηπεδούχους και 8 από φιλοξενούμενους), με 3 «1» (νίκες γηπεδούχων), 2 «Χ» (ισοπαλίες) και 2 «2» (νίκες φιλοξενούμενων).
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της κορυφαίας κατηγορίας της Βοιωτίας έχει «σπάσει» σε δυο μέρη. Από τους επτά (7) αγώνες του προγράμματος οι έξι (6) ορίστηκαν να διεξαχθούν αύριο, Σάββατο, 28/9 ενώ ένας (1) και συγεκριμένα το παιχνίδι Α.Ο. “Κεραυνός” Αγιου Θωμά – “Ενωση” Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα, ορίστηκε να διεξαχθεί μεθαύριο, Κυριακή, 29/9.
Η “σέντρα” σε όλα τα ματς ορίστηκε για τις 17:00’.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να τους διευθύνουν είναι:
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Α’ κατηγορία 2019-2020
2η αγωνιστική
Σάββατο, 28 Σεπτεμβρόυ 2019
Ωρα έναρξης: 17:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Άρματος
Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης”– Α.Ο. “Η Θήβα”
Διαιτητής: Ψυχούλας Δημήτρης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός: Β’: Παπαλαμπρόπους Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Α.Σ. “Παμβαγιακός” – Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Δελής Λεωνίδας (Super League 2)
Βοηθός: Β’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Α.Π.Ο. “ Παναλίαρτος” – Α.Ε. Ορχομενού
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός: Β’: Καλαμπούκας Χρήστος (Γ΄Εθνικής)
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Σ. Λεονταρίου
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός: Β’: Κούρτης
Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας
Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος” – Α.Ο. “Ελλοπιακός”
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Καρρης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου
Π.Α.Ο. Κόκκινου – Α.Ο. Μαυροματίου
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας
Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου 2019
17:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά – Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Λαμπροπούλου Σταυρούλα
Ρεπό: Α.Ο. Υψηλάντη.
Ο βαθμολογικός πίνακας
http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=1&group=95&mode=vathm
– Φωτο από τον αγώνα Ενωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα – Αμβρυσσέας Διστόμου 2-2.