Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης

Thistomo Thiva.3 0.2019.11.09.944x500.162

«Φουλ» αγωνιστική κίνηση, «σπασμένες» σε δυο «δόσεις» οι αγωνιστικές και σε Α’ και σε Β’ κατηγορία

«Φούλ» αγωνιστική κίνηση το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 16 – 17 Νοεμβρίου, στα γήπεδα ποδοσφαίρου της Βοιωτίας με αγώνες και για τα δυο πρωταθλήματα που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας.

Σε αντίθεση με τα δυο τελευταία σαββατοκύριακα που διεξάγονταν αγώνες για την Α’ κατηγορία και είτε για τον Α’, είτε για τον Β’ όμιλο της Β’ κατηγορίας, αυτό το Σ/Κ έχουν οριστεί να διεξαχθούν αγώνες και για την Α’ κατηγορία καθώς και για τους δυο ομίλους του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.

Συγκεκριμένα έχουν οριστεί να διεξαχθούν οι αγώνες για την 8η αγωνιστική του προγράμματος για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας και οι αγώνες για την 5η αγωνιστική του προγράμματος για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας και στους δυο ομίλους.

Το πρόγραμμα και στις δυο κατηγορίες έχει «σπάσει» σε δύο «δόσεις».

Για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας οι έξι (6) από τους επτά (7) αγώνες του προγράμματος ορίστηκαν να διεξαχθούν το Σάββατο, 16/11. Ενας μόνο ορίστηκε να διεξαχθεί την Κυριακή, 17/11.

Συγκεμριμένα αυτός είναι το: Α.Ο. “Η Θήβα” – Α.Ο. “Κεραυνός” Αγιου Θωμά και αυτό έγινε διότι το Σάββατο, 16/11, έχει οριστεί να διεξαχθεί στο γήπεδο του δημοτικού σταδίου της Θήβας το παιχνίδι: Α.Ο. Υπάτου – Αήττητος Σπάτων για την 9η αγωνιστική του προγράμματος του 6ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας δυο αγώνες, ένας για κάθε όμιλο (Πανδαυλειακός – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου και Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ο. Πλαταιών) ορίστηκαν να διεξαχθούν το Σάββατο. Ολοι οι υπόλοιποι αγώνες ορίστηκαν για την Κυριακή.

Η «σέντρα» σε όλους τους αγώνες έχει οριστεί για τις 15:00’.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 

Ε.Π.Σ. Βοιωτίας

Α’ κατηγορία 2019-2020

8η αγωνιστική

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού

Α.Ε. Ορχομενού - Ενωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα

Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου (!)

Π.Α.Ο. Κόκκινου – Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών (3-0 α.α.)

Γήπεδο: Δημοτικό Υψηλάντη

Α.Ο. Υψηλάντης - Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος”

Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών

Α.Σ. Λεονταρίου - Α.Σ. “Παμβαγιακός”

Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνα)

Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου - Α.Ο. Μαυροματίου

Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας

Α.Ο. “Ελλοπιακός” - Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης”

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Θήβας

Α.Ο. “Η Θήβα” – Α.Ο. “Κεραυνός” Αγιου Θωμά

- Ρεπό: Α.Ο. “Αντίκυρας” Κυπάρισσος

 

Β’  κατηγορία 2019-2020

Α’ όμιλος

5η αγωνιστική

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” - Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης

Α.Ο. Άσκρης – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου

Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας

Α.Ο. “Πήγασος” – Α.Ε. “Πανγεωργικός”

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” - Α.Σ. Χωστίων

 

Β’ όμιλος

5η αγωνιστική

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου

Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ο. Πλαταιών

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας»)

Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου

Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας

Α.Ο. “Ελικώνας” Δομβραίνας – Α.Ε.Σ. Ελεώνας

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας

Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου

Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου – Π.Α.Σ. Οινοφύτων     

Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας

Α.Ο. “Επαμεινώνδας” Λεύκτρων – Α.Ε. Σκούρτων

 

- Φωτο από τον αγώνα Α.Π.Ο. "Αμβρυσσέας" Διστόμου - Α.Ο. "Η Θήβα" 3-0. _

 

Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.