Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης

Την Δροσιά υποδέχεται ο πρωτοπόρος Ηρακλής, η Σκεπαστή τον Όλυμπο Γυμνού,και ο Ελλήσποντος πάει στην Ερέτρια στο ντεμπούτο του Γιάννη Καρβέλη. Την Τριάδα φιλοξενεί ο Ταμυναϊκός.

Το Σαββατοκύριακο (14-15/12) διεξάγεται η 13η αγωνιστική για την Α' & Β' Εύβοιας και η 11η για την Γ'. Στην Α' κατηγορία το Σάββατο θα γίνουν 5 αγώνες, όπου ο πρωτοπόρος Ηρακλής Ψαχνών υποδέχεται τον ΑΠΚΟ Δροσιάς, με σκοπό να διατηρήσει το αήττητο σερί του.  Η Χαλκίδα ταξιδεύει στην Μακρυκάπα, για να αναμετρηθεί με τους "Λύκους" του Νίκου Κιαπέκου που θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες έπειτα από τη βαριά ήττα από τον Λήλα.

Η ομάδα του Βασιλικού έρχεται αντιμέτωπη με τον ουραγό Ευβοϊκό, ενώ ωραία αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί στην Ερέτρια, όπου ο τοπικός Απόλλωνας, στο ντεμπούτο του Γιάννη Καρβέλη στον πάγκο, φιλοξενεί τον εντυπωσιακό Ελλήσποντο του Κώστα Καλλιμάνη.

Τέλος η πρώτη ημέρα ολοκληρώνεται με το Αυλωνάρι να υποδέχεται την Δόξα Προκοπίου.

Την Κυριακή θα λάβουν χώρα 3 αγώνες, με τη 2η της βαθμολογίας Σκεπαστή να υποδέχεται τον Όλυμπο Γυμνού, ενώ ο Ταμυναϊκός τον Παντριαδικό. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με το παιχνίδι στην Αιδηψό, όπου η τοπική ομάδα φιλοξενεί τον Αμαρυνθιακό.

Σάββατο (14/12, 15:00)

Α' Εύβοιας - 13η Αγωνιστική

Μακρυκάπα - Χαλκίδα (Μακρυκάπας)
Ευβοϊκός Αγ. Νικολάου - Λήλας Βασιλικού (Αγίου Νικολάου)
Απόλλων Ερέτριας - Ελλήσποντος Ν. Λαμψάκου (Ερέτριας)
Ηρακλής Ψαχνών - ΑΠΚΟ Δροσιάς (Ψαχνών)
Αυλωνάρι - Δόξα Προκοπίου (Αυλωναρίου)

Β' Εύβοιας - 13η Αγωνιστική

1ος Όμιλος

Ευβοϊκός Γουβών - Ατρόμητος Βασιλικών (Ιστιαίας)
ΑΕ Χαλκίδας - Κεραυνός Χαλκίδας (Τσαλίκη-Παπίλα)

2ος Όμιλος

14:30 Κάρυστος - Ζάρητρα (Καρύστου)
Μιαούλης Φύλλων - Λουκίσια (Φύλλων)
Απόλλων Παραλίας - Ληλάντιο (Παραλίας)
Δύστος - Κονίστρες & Περίχωρα (Δύστου)

Γ' Εύβοιας - 11η Αγωνιστική

2ος Όμιλος

Αθλόπολις - Ολυμπιακός Χαλκίδας (Πάρκο Λαού)

3ος Όμιλος

Κριεζά - Αναγέννηση Μονοδρίου (Κριεζών)

Κυριακή (15/12, 15:00)

Α' Εύβοιας - 13η Αγωνιστική

Ταμυναϊκός - Παντριαδικός (Αλιβερίου)
Σκεπαστή - Όλυμπος Γυμνού (Σκεπαστής)
Αιδηψός - Αμαρυνθιακός (Αιδηψού)

Β' Εύβοιας - 13η Αγωνιστική

1ος Όμιλος

ΠΑΟ Πολιτικών - ΟΠΑ Αιδηψού (Πολιτικών)
Ερμήλιος Ανθηδώνος - Ένωση Απολλωνίου & ΑΟ Ιστιαίας (Δροσιάς)
Ωρεοί - Καστέλλα (Νέου Πύργου)
Σταυρός - Αστέρας Βατώντα (Καστέλλας)
Αρτεμησιακός - Ταξιάρχης (Αρτεμησίου)
Αναγέννηση Μαντουδίου - Αλάτσατα (Μαντουδίου)

2ος Όμιλος

11:45 Σκύρος - Μαρμάρι (Σκύρου)
Καλοχώρι/Παντείχι - Άγιος Λουκάς (Καλοχωρίου/Παντειχίου)
Προποντίδα - Νηλέας Νεοχωρίου (Πάρκο Λαού)
Νέα Στύρα - Αυλίδα (Ζαράκων)

Γ' Εύβοιας - 11η Αγωνιστική

1ος Όμιλος

11:00 Πανηλιακός - ΑΕΚ Ν. Πύργου (Αιδηψου)
11:30 Κήρινθος - Ελληνικά (Κηρίνθου)
11:30 Ακράτητος Κεχριών - Ολυμπιακός Λίμνης (Κεχριών)

2ος Όμιλος

11:30 Κυζίκος Ν. Αρτάκης - Θύελλα Κοντοδεσποτίου (Βατώντα)
11:30 ΠΑΟ Κανήθου - Πισσώνας (Κανήθου)
11:30 Αναγέννηση Αφρατίου - Καθενοί (Αφρατίου)
Φοίνικας Ψαχνών - Έραπος 0-3 α.α.
Ρεπό: Ανάποδος

3ος Όμιλος

11:30 Άρτεμις Αγ. Γεωργίου - Άρης Αγ. Ιωάννη (Αυλωναρίου)
11:30 Κύμη - Αιγέας Πετριών (Μονοδρίου)

Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.