Με την 8η αγωνιστική στον Α’ όμιλο, με την 7η στον Β’
Μετά από αρκετές ημέρες, συγκεκριμένα δυο εβδομάδες για τον Α’ όμιλο και τρεις εβδομάδες για τον Β’ όμιλο, λόγω και της διεξαγωγής της έκτακτης (εκλογοαπολογιστικής) γενικής συνέλευσης, συνεχίζεται αυτό το σαββατοκύριακο, 14-15 Δεκεμβρίου και το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2019-2020.
Τα μέλη της αρμόδιας επιτροπής της Ενωσης έχουν ορίσει να διεξαχθούν οι αγώνες για την 8η αγωνιστική του προγράμματος για τις ομάδες που είναι τοποθετημένες στον Α’ όμιλο και οι αγώνες για την 7η αγωνιστική για τις ομάδες που είναι τοποθετημένες στον Β’ όμιλο.
Λόγω (και) των αγώνων των ομάδων Κ14 και Κ12 της Ε.Π.Σ.Β. (μικτές ) με τις ομάδες της Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας που θα διεξαχθούν το Σάββατο, 14/12, στο γήπεδο του Α.Κ. της Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνα), έχουν γίνει κάποιες αλλαγές τόσο στο πρόγραμμα, όσο και σε διαιτητές.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να τους διευθύνουν είναι:
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Β’ κατηγορία 20192-2020
Α’ όμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2019
Ωρα έναξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Γεώργιου
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας
Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2019
15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Χωστίων Α.Σ. – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κώστας (αντί του Παπαλαμπρόπουλου Γιώργου)
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Πανγεωργικός Α.Ε. – Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Πήγασος Α.Ο. – Άσκρης Α.Ο.
Διαιτητής: Καρρης Γιώργος
Βοηθός: Α’: Καταραχιάς Γιώργος
Βοηθός: Β’: Λεγκλι Ντ
Ωρα έναρξης: 11:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Παρνασσός Α.Σ.Α. – Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Βασιλείου Κώστας
Βοηθός: Β’: Μακρυκώστας Γιώργος
Ο βαθμολογικός πίνακας
http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=96&mode=vathm
Β’ όμιλος
7η αγωνιστική
Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Δόμβραινας
Α.Ο. Ελικώνας – Επαμεινώνδας Α.Ο.
Διαιτητής: Αλαφογιάνης Λουκάς (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Παπαγεωργίου Κώστας
Βοηθός: Β’: Πιτσούνης Αντώνης
Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών
Πλαταιών Α.Ο. – Αναγ. Σχηματαρίου Α.Ε.
Διαιτητής: Χατζής θανάσης
Βοηθός: Α’: Σοφός Θανάσης
Βοηθός: Β’: Τζότζολης Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Ελεώνας Α.Ε.Σ.
Διαιτητής: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Ιόλαος Α.Γ.Σ.
Διαιτητής: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
Βοηθός: Β’: Δελής Δημήτρης
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Οινοφύτων Π.Α.Σ. – Σκούρτων Α.Ε.
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Ωρα έναρξης: 18:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου
Δηλεσίου Α.Ε. – Μελισσοχώρι
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Ξηρογιάννης Στέφανος
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Ο βαθμολογικός πίνακας
http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=97&mode=vathm