Το νέο πρόγραμμα των αγώνων του Σ/Κ 18-19/1.
Με τους έξι (6) αγώνες για την 14η αγωνιστική (προτελευταία του α’ γύρου) του προγράμματος για την Α’ κατηγορία, τους τρεις (3) (εναπομείναντες) αγώνες για την 9η αγωνιστική (τελευταία του α’ γύρου) του προγράμματος για τον Α’ όμιλο και τους έξι (6) αγώνες για την 10η αγωνιστική (προτελευταία του α’ γύρου) του προγράμματος για τον Β’ όμιλο της Β’ κατηγορίας, θα συνεχιστούν αυτό το σαββατοκύριακο, 18 – 19 Ιανουαρίου, τα πρωταθλήματα που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2019-2020.
Ολοι οι αγώνες για την Α’ κατηγορία ορίστηκαν για το Σάββατο, 18/1, με κοινή ώρα έναρξης 15:00’.
Οσο αφορά στην Β’ κατηγορία, τώρα, είχαμε κάποιες αλλαγές.
Ξεκινώντας από τον Α’ όμιλο να αναφέρουμε ότι το παιχνίδι Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός” oρίστηκε να διεξαχθεί το Σάββατο, 18/1, στο δημοτικό γήπεδο της Αντίκυρας (!) με ώρα έναρξης 15:00’ ενώ το παιχνίδι Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας – Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου ορίστηκε να διεξαχθεί στο δημοτικό γήπεδο της Αγιας Αννας, την Κυριακή, 19/1, με ώρα έναρξης: 15:30’.
Στον Β’ όμιλο το παιχνίδι Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ο. Πλαταιών ορίστηκε να διεξαχθεί το Σάββατο, 18/1, στις 15:00’, στο γήπεδο του δημοτικού στάδιου Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας»).
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Α’ κατηγορία 2019-2020
14η αγωνιστική
Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Η Θήβα”
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Α.Σ. Παμβαγιακός – Π.Α.Ο. Κόκκινου
Γήπεδο: Δημοτικό Διστόμου
Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας – Α.Σ. Λεονταρίου
Γήπεδο: Στάδιο Άσπρων Σπιτιών
Ένωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα – Α.Ο. Υψηλάντης
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Α.Π.Ο. Παναλίαρτος – Α.Ο. Αντίκυρας Κυπάρισσος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά – Α.Ο. “Ελλοπιακός”
– Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ο. Μαυροματίου 0-3 (α.α.)
– Ρεπό: Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης”.
Β’ κατηγορία 2019-2020
Α’ όμιλος
9η αγωνιστική
Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. 0-2
Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Πανγεωργικός Α.Ε. – Χωστίων Α.Σ. 5-0
Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας (!)
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Α.Σ.Α. Παρνασσός
Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ασκρης
Α.Ο. Άσκρης – Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιας Αννας
Α.Ο. Πήγασος – Α.Ο. Νίκη Λαφυστίου
Β’ όμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο, 18 ιανουαρίου 2020
Ωαρ έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου
Δηλεσίου Α.Ε. – Πλαταιών Α.Ο.
Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Λεύκτρων
Επαμεινώνδας Α.Ο. – Αναγέννηση Σχηματαρίου Α.Ε.
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Ελεώνας Α.Ε.Σ. – Ιόλαος Α.Γ.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Οινοφύτων Π.Α.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Μελισσοχωρίου Α.Ο. – Σκούρτων Α.Ε.
– Θυμίζουμε οτι σε εκκρεμότητα είναι τα παιχνίδια:
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός ” – Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς για την 8η αγωνιστική του Α’ ομίλου.
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου για την 8η αγωνιστική του Β’ ομίλου που διακόπηκε (με το σκορ 2-0) λόγω κακών καιρικών συνθηκών.