Ο Δ.Ψυχούλας στα Ασπρα Σπίτια, ο Δ.Τονίδης στην Αλίαρτο.
Τα μέλη της Επιτροπής Διαιτησίας της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας ανακοίνωσαν τους ορισμούς των για τους αγώνες που έχουν οριστεί να διεξαχθούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 18 – 19 Ιανουαρίου, για τα πρωταθλήματα που διοργανώνει στη σεζόν 2019-2020.
Θυμίζουμε ότι έχουν οριστεί να διεξαχθούν οι 6 αγώνες για την 14η αγωνιστική (προτελευταία του α’ γύρου) του προγράμματος για την Α’ κατηγορία, οι 3 (εναπομείναντες) αγώνες για την 9η αγωνιστική (τελευταία του α’ γύρου) του προγράμματος για τον Α’ όμιλο και οι 6 αγώνες για την 10η αγωνιστική (προτελευταία του α’ γύρου) του προγράμματος για τον Β’ όμιλο της Β’ κατηγορίας.
Το παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο δημοτικό γήπεδο του Διστόμου και στο οποίο η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα ομάδα του Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” θα υποδεχθεί την ομάδα του Α.Σ. Λεονταρίου που είναι στην 10η θέση, ορίστηκε να διευθύνει ο Λουκάς Καρβούνης με βοηθούς τον Γιώργο Λέτσα και τον Γιωργο Καρρή.
Το παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο στάδιο των Ασπρων Σπιτιών και στο οποίο η ομάδα της Ενωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα που πέρασε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, θα υποδεχθεί την ομάδα του Α.Ο. Υψηλάντη, που βρίσκεται στην 4η θέση, ορίστηκε να διευθύνει ο κορυφαίος αυτή τη στιγμή διαιτητής της δύναμης της ΕΠΣΒ, τοποθετημένος στον πίνακα της “Super League 2”, Δημήτρης Ψυχούλας (φωτο πάνω, με την φόρμα), με βοηθούς τον Νίκο Σοφό (Γ’ Εθνικής – φωτο κάτω, δεξιά) και τον Θανάση Χατζή.
Το παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο γήπεδο του δημοτικού στάδιου Αλίαρτου και στο οποίο η ομάδα του Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος” θα υποδεχθεί την ομάδα του Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος” ορίστηκε να διευθύνει ο Δημήτρης Τονίδης (φωτο κάτω) με βοηθούς τον Βασίλη Παγούρα (Super League 2) και τον Λεωνίδα Δελή (Super League 2 – φωτο πάνω, δεξιά).
Αναλυτικά οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες:
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Α’ κατηγορία 2019-2020
14η αγωνιστική
Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Η Θήβα”
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Α.Σ. Παμβαγιακός – Π.Α.Ο. Κόκκινου
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Διστόμου
Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας – Α.Σ. Λεονταρίου
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος
Γήπεδο: Στάδιο Άσπρων Σπιτιών
Ένωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα – Α.Ο. Υψηλάντης
Διαιτητής: Ψυχούλας Δημήτρης (Super League 2)
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Χατζής Θανάσης
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Α.Π.Ο. Παναλίαρτος – Α.Ο. Αντίκυρας Κυπάρισσος
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Παγούρας Βασίλης (Super League 2)
Βοηθός: Β’: Δελής Λεωνίδας (Super League 2)
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά – Α.Ο. “Ελλοπιακός”
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Λαμπροπούλου Σταυρούλα (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Σαρόγλου Ελένη
– Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ο. Μαυροματίου 0-3 (α.α.)
– Ρεπό: Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης”.
Β’ κατηγορία 2019-2020
Α’ όμιλος
9η αγωνιστική
Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. 0-2
Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Πανγεωργικός Α.Ε. – Χωστίων Α.Σ. 5-0
Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας (!)
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Α.Σ.Α. Παρνασσός
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Φούφουλας Κώστας
Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος
Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ασκρης
Α.Ο. Άσκρης – Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς
Διαιτητής: Παπαλαμπρόπουλος Γιώργος
Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κώστας
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κώστας
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιας Αννας
Α.Ο. Πήγασος – Α.Ο. Νίκη Λαφυστίου
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισαβετ
Βοηθός: Β’: Χατζής Θανάσης
Β’ όμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο, 18 ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου
Δηλεσίου Α.Ε. – Πλαταιών Α.Ο.
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγώτης
Βοηθός: Α’: Πιτσούνης Αντώνης
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Λεύκτρων
Επαμεινώνδας Α.Ο. – Αναγέννηση Σχηματαρίου Α.Ε.
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Ελεώνας Α.Ε.Σ. – Ιόλαος Α.Γ.Σ.
Διαιτητής: Παγούρας Βασίλης (Super League 2)
Βοηθός: Α’: Σαρόγλου Ελένη
Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Οινοφύτων Π.Α.Σ.
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός: Β’: Δελής Δημήτρης
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο.
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Καλαμπούκας Χρήστος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Καμαριώτης Νίκος
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Μελισσοχωρίου Α.Ο. – Σκούρτων Α.Ε.
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Χρήστος