Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 1 - 2 λεπτά)

amvrysseas enosiasa1

Πρεμιέρα είχαμε το Σάββατο (1/2) στο δεύτερο της Α’ Βοιωτίας.

Στο ντέρμπι κορυφής Αμβρυσσέας Διστόμου και Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3-3 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Λύτρα προηγήθηκαν στο σκορ με 2-0 χάρη σε γκολ των Μπότση (10’) και Γεωργουσόπουλου (27’). Η Ένωση μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Γερακιό. Στο 55’ ο Αμβρυσσέας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 με γκολ του Μπότση. Στο 68' ο Μπακούρος ξανάβαλε την ομάδα στο ματςγράφοντας το 3-2 και εννιά λεπτά αργότερα (77’) ο Βελέτζας ισοφάρισε για την ομάδα του Νίκου Καραγιαννίδη, σε 3-3, που ήταν και το τελικό σκορ.

Το παιχνίδι Παναλίαρτος-Λεοντάρι αναβλήθηκε λόγω ίωσης που είχαν αρκετοί παίκτες των γηπεδούχων.