Ο Φλώτσιος στο Αρμα, ο Ξηρογιάννης στην Αλίαρτο, ο Αλαφογιάννης στο Κόκκινο.
Από την Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας ανακοινώθηκαν σήμερα (Πέμπτη, 13/2), οι ορισμοί των μελών της Επιτροπής Διαιτησίας για τους αγώνες που έχουν οριστεί να διεξαχθούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 15-16 Φεβρουαρίου.
Εχουν οριστεί να διεξαχθούν οι αγώνες για την 18η αγωνιστική του προγράμματος για την Α’ κατηγορία και όσο αφορά στην Β’ κατηγορία οι αγώνες για την 12η αγωνιστική του προγράμματος για τον Α’ όμιλο και οι αγώνες για την 13η αγωνιστική του προγράμματος για τον Β’ όμιλο.
Το παιχνίδι που θα δώσει η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας, η ομάδα του Αμβρυσσέα Διστόμου, στο δημοτικό γήπεδο του Αρματος, με αντίπαλο την ομάδα του Αρματηλάτη ορίστηκε να διευθύνει ο Φάνης Φλώτσιος με βοηθούς την Ελένη Σαρόγλου και τον Νίκο Καμαριώτη.
Το παιχνίδι που θα δώσει η ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση, η ομάδα της Ενωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα, στο δημοτικό στάδιο της Αλιάρτου, με αντίπαλο την ομάδα του Παναλίαρτου, ορίστηκε να διευθύνει ο διαιτητής Γ’ Εθνικής, Στέφανος Ξηρογιάννης (φωτο πάνω) με βοηθούς τον βοηθό Super League 2, Λεωνίδα Δελή (φωτο πάνω, αριστερά) και τον Νίκο Σοφο (Γ’ Εθνικής).
Τον αγώνα που θα δώσει η ομάδα που βρίσκεται στην 3η θέση, η ομάδα του Π.Α.Ο. Κόκκινου, στην έδρα της, στο δημοτικό γήπεδο του Κόκκινου, υποδεχόμενη την ομάδα του Α.Ο. Υψηλάντη, ορίστηκε να διευθύνει ο διαιτητής Γ’ Εθνικής, Λουκάς Αλαφογιάννης (φωτο κάτω), με βοηθούς τον Θανάση Χατζή και τον Γιώργο Λέτσα.
Αρκετή ώρα αργότερα ανακοινώθηκε η τριάδα διαιτητών που είχε οριστεί για τον αγώνα: Α.Ο. “Ελλοπιακός” – Α.Ο. Μαυροματίου.
Μέχρι την ώρα που γράφονταν αυτές οι γραμμές δεν είχε οριστεί τριάδα διαιτητών για τον αγώνα: Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου – Α.Σ. Αράχωβας “Παρνασσός” (!)
Αναλυτικά οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες:
Α’ κατηγορία 2019-2020
18η αγωνιστική
Σάββατο, 15 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Α.Π.Ο. Παναλίαρτος – Ένωση Άσπρων Σπιτιών – Αντίκυρα
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δελής Λεωνίδας (Super League 2)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Γήπεδο: Δημοτικό Άρματος
Γ.Α.Ο. Αρματηλάτης – Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας Διστόμου
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Σαρόγλου Ελένη
Βοηθός διαιτητής: Β’: Καμαριώτης Νίκος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά – Α.Σ. Παμβαγιακός
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Θάνος Χρήστος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Κώνστας Βασίλης
Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας
Α.Ο. Αντίκυρας Κυπάρισσος – Α.Σ. Λεονταρίου
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Καρρής Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου
Π.Α.Ο. Κόκκινου – Α.Ο. Υψηλάντης
Διαιτητής: Αλαφογιάνης Λουκάς (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Χατζής Θανάσης
Βοηθός διαιτητής: Β’: Λέτσας Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Α.Ο. “ Ελλοπιακός ” – Α.Ο. Μαυροματίου
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Παγούρας Βασίλης (Super League 2)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Λαμπροπούλου Σταυρούλα (Γ’ Εθνικής)
– Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών – Α.Ε. Ορχομενού 0-3 (α.α.)
– Ρεπό: Α.Ο. “Η Θήβα”.
Β’ κατηγορία 2019-2020
Α’ όμιλος
12η αγωνιστική
Σάββατο, 15 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνα)
Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου – Α.Σ. Αράχωβας “Παρνασσός”
Διαιτητής: –
Βοηθός διαιτητής: Α’: –
Βοηθός διαιτητής: Β’: –
Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου – Α.Σ. Χωστίων
Διαιτητής: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δελής Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Β’: Τζότζολης Κώστας
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Α.Ο. Άσκρης – Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός”
Διαιτητής: Χατζής Θανάσης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Φούφουλας Κώστας
Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιληάς Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Ε. “Πανγεωργικός”
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός διαιτητής: Β’: Λεγκλι Ντ
Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καρρής Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Πούλος Κώστας
Β’ όμιλος
13η αγωνιστική
Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας
Α.Ο. Ελικώνας – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσώνης Γιάνης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Ο. Πλαταιών
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου
Διαιτητής: Θάνος Χρήστος
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καλαμπούκας Χρήστος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Κουρτης
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”
Διαιτητής: Λαμπροπούλου Σταυρούλα
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Π.Α.Σ. Οινοφύτων
Διαιτητής: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δημητρίου Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Μυλωνάκου Ευαγγελία
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας»)
Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ο. “Επαμεινώνδας” Λεύκτρων
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσαγανού Δήμητρα (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Σαρόγλου Ελένη
Τετάρτη 26/2 το Παναλίαρτος-Α.Σ. Λεονταρίου
Την Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου, στο γήπεδο του δημοτικού στάδιο της Αλίαρτου και με ώρα έναρξης στις 15:30’, ορίστηκε να διεξαχθεί το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος” και Α.Σ. Λεονταρίου για την 16η αγωνιστική της Α’ κατηγοτίας που είχε αναβληθεί.
Θυμίζουμε ότι σε εκκρεμότητα είναι τα παχνίδια για την 9η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Β’ κατηγορίας που είχαν αναβληθεί:
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας
Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Μελισσοχωρίου