Μεταξύ τους οι πρωτοπόροι σε Α’ και σε Β’ όμιλο.
Με τους αγώνες για την 12η αγωνιστική του προγράμματος όσο αφορά στον Α’ όμιλο και τους αγώνες για την 13η αγωνιστική του προγράμματος όσο αφορά στον Β’ θα συνεχιστεί αυτό το σαββατοκύριακο, 15-16 Φεβρουαρίου, το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2019-2020.
Κατά σύμπτωση αυτό το Σ/Κ αγωνίζονται μεταξύ τους οι πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα, τόσο στον Α’, όσο και στον Β’ όμιλο (!)
Ενας αγώνας ορίστηκε να διεξαχθεί αύριο, Σάββατο, 15/2 και όλοι οι υπόλοιποι την Κυριακή, 16/2.
Την «αυλαία» της αγωνιστικής θα «ανοίξει» αύριο το παιχνίδι που έχει οριστεί να διεξαχθεί στο γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Ε.Π.Σ.Β., στον Αγιο Σπυρίδωνα, για τον Α’ όμιλο, μεταξύ της πρωτοπόρου του βαθμολογικού πίνακα, με 27 βαθμούς (9 νίκες – 0 ισοπαλίες – 2 ήττες , 35 -15 γκολ), της ομάδας του «Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου», με την ομάδα του «Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός”» που από την πλευρά της βρίσκεται στην 4η θέση με 23 βαθμούς (7 – 2 – 2, 22 – 13).
Τον αγώνα αυτό τελικά ορίστηκε να διευθύνει ο Κώστας Βασιληάς με βοηθούς την Ελισάβετ Δερματίδου και τον Κώστα Πούλο.
Στο πρόγραμμα της Κυριακής, τώρα, σίγουρα ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις που θα διεξαχθούν στα γήπεδα Κυριακίου (Α’ όμιλος), Σχηματαρίου και Δομβραίνας (Β’ όμιλος)
Για τον Α’ όμιλο, στο δημοτικό γήπεδο του Κυριακίου (φωτο), η ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Α’ όμιλου, η ομάδα του «Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου», που έχει 26 βαθμούς (8 – 2 – 1, 30 – 11), θα υποδεχθεί την ομάδα που βρίσκεται στην 3η θέση με 23 βαθμούς (7 – 2 – 2, 20 – 7), την ομάδα του «Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας».
Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Λουκάς Αλαφογιάννης (Γ’ Εθνικής) ενώ βοηθοί ορίστηκαν ο Γιώργος Καρρής και ο Κώστας Πούλος.
Για τον Β’ όμιλο, τώρα, μπορεί οι βαθμολογικές διαφορές να είναι μεγάλες, αλλά δεν παύει και εδώ να αγωνίζονται μεταξύ τους οι πρωτοπόροι.
Στο γήπεδο του δημοτικού σταδίου του Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας») η ομάδα της Α.Ε. Δηλεσίου που βρίσκεται στην 3η θέση με 23 βαθμούς (7 – 2 – 3, 24 – 11) θα υποδεχθεί την ομάδα που βρίσκεται στην 1η θέση, με 33 βαθμούς (11 – 0 – 1, 33 – 6), την ομάδα του Α.Ο. “Επαμεινώνδας” Λεύκτρων .
Το παιχνίδι αυτό, η σέντρα στο οποίο έχει οριστεί για τις 16:00’, τελικά, ορίστηκε να διευθύνει ο Λουκάς Καρβούνης, με βοηθούς την Δήμητρα Τσαγανού (Γ’ Εθνικής) και την Ελένη Σαρόγλου.
Στο δημοτικό γήπεδο της Δομβραίνας, η ομάδα του Α.Ο. “Ελικώνας” που βρίσκεται στην 2η θέση με 31 βαθμούς (10 – 1 – 1, 31 – 11), θα υποδεχθεί την ομάδα της Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου η οποία βρίσκεται στην 4η θέση με 21 βαθμούς (7 – 0 – 5, 21 – 17).
Τον αγώνα αυτό ορίστηκε να διευθύνει ο Δημήτρης Τονίδης, με βοηθούς τον Γιάννη Τσώνη (Γ’ Εθνικής) και τον Κώστα Παπαγεωργίου.
Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν για τους να διευθύνουν είναι:
Β’ κατηγορία 2019-2020
Α’ όμιλος
12η αγωνιστική
Σάββατο, 15 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνα)
Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου – Α.Σ. Αράχωβας “Παρνασσός”
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός διαιτητής: Β’: Πούλος Κώστας
Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου – Α.Σ. Χωστίων
Διαιτητής: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δελής Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Β’: Τζότζολης Κώστας
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Α.Ο. Άσκρης – Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός”
Διαιτητής: Χατζής Θανάσης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Φούφουλας Κώστας
Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιληάς Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Ε. “Πανγεωργικός”
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός διαιτητής: Β’: Λεγκλι Ντ
Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Α.Ο. “Πήγασος” Αγι ας Αννας
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καρρής Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Πούλος Κώστας
Ο βαθμολογικός πίνακας
http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=96&mode=vathm
Β’ όμιλος
13η αγωνιστική
Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας
Α.Ο. Ελικώνας – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσώνης Γιάνης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Ο. Πλαταιών
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου
Διαιτητής: Θάνος Χρήστος
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καλαμπούκας Χρήστος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Κουρτης
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”
Διαιτητής: Λαμπροπούλου Σταυρούλα
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Γ.Σ. “Ιόλαος” – Π.Α.Σ. Οινοφύτων
Διαιτητής: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δημητρίου Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Μυλωνάκου Ευαγγελία
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας»)
Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ο. “Επαμεινώνδας” Λεύκτρων
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσαγανού Δήμητρα (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Σαρόγλου Ελένη
Ο βαθμολογικός πίνακας
http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=97&mode=vathm
* Θυμίζουμε ότι σε εκκρεμότητα είναι ακόμη τα παιχνίδια: Α.Ε. Σκούρτων – Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας και Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Μελισσοχωρίου (Β’ όμιλος – 9η αγωνιστική). _