Ορίστηκαν τα εξ’ αναβολής.
Με τους αγώνες για την 19η αγωνιστική του προγράμματος για την Α’ κατηγορία, τους αγώνες για την 13η αγωνιστική του προγράμματος για τον Α’ όμιλο και τους αγώνες για την 14η αγωνιστική του προγράμματος για τον Β’ όμιλο, όσο φορά στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας, θα συνεχιστούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 22 – 23 Φεβρουαρίου, τα πρωταθλήματα που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2019-2020.
Οσο αφορά στην Α’ κατηγορία και οι έξι αγώνες του προγράμματος έχουν οριστεί να διεξαχθούν το Σάββατο, 22/2 με κοινή ώρα έναρξης στις 15:30’.
Σε αυτή την αγωνιστικη δεν αγωνίζονται οι δυο πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα καθώς η ομάδα του Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου θα κάνει το ρεπό της ενώ η ομάδα της Ενωση Aσπρα Σπίτια/Αντίκυρα κερδίζει στα… «χαρτιά» (3-0 «α.α.») το παιχνίδι με την ομάδα του Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών που έχει αποσυρθεί.
Ετσι θα πλησιάσει την ομάδα του Διστόμου στους 3 βαθμούς και το πρωτάθλημα παίρνει νέο ενδιαφέρον.
Οσο αφορά στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας τρια παιχνίδια, δυο για την 13η αγωνιστική του Α’ ομίλου και ένα για την 14η αγωνιστική του Β’, ορίστηκαν για το Σάββατο και όλα τα υπόλοιπα για την Κυριακή.
Εξ’ αναβολής
Από την Ε.Π.Σ.Β. ανακοινώθηκαν και οι ορισμοί των μελών της αρμόδιας επιτροπής για τους δυο αγώνες της 9ης αγωνιστικής του Β’ όμιλου της Β’ κατηγορίας που είχαν αναβληθεί, Α.Ε. Σκούρτων – Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας και Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Μελισσοχωρίου. Αμφότερα ορίστηκαν για το Σάββατο, 29/2.
Θυμίζουμε ότι το παιχνίδι Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος” – Α.Σ. Λεονταρίου για την 16η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας που είχε αναβληθεί έχει οριστεί για την ερχόμενη Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου, στο δημοτικό στάδιο Αλίαρτου, με ώρα έναρξης 15:30’.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Α’ κατηγορία 2019-2020
19η αγωνιστική
Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Θήβας
Α.Ο. “Η Θήβα” – Π.Α.Ο. Κόκκινου
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Α.Σ. “Παμβαγιακός” – Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος”
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Α.Ο. Μαυροματίου – Α.Ο. Υψηλάντης
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος”
Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών
Α.Σ. Λεονταρίου – Α.Ο. “Ελλοπιακός”
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά – Γ.Α.Ο. “ Αρματηλάτης”
Ενωση Aσπρα Σπίτια / Αντίκυρα – Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών 3-0 «α.α.»
– Ρεπό: Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου.
Β’ κατηγορία 2019-2020
Α’ όμιλος
13η αγωνιστική
Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου
Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Α.Ο. Άσκρης – Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Α.Π.Ο. “ Πανδαυλειακός” – Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Α.Ο. “Πήγασος” – Α.Σ. Χωστίων
Β’ όμιλος
14η αγωνιστική
Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Ο. “Ελικώνας” Δόμβραινας
Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου – Α.Ο. “Επαμεινώνδας” Λεύκτρων
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. Δηλεσίου
Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών
Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ε.Σ. Ελεώνας
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου
Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου – Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Π.Α.Σ. Οινοφύτων – Α.Ο. Μελισσοχωρίου
Εξ’ αναβολής
9η αγωνιστική
Σάββατο, 29 Φεβρουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών
Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Μελισσοχωρίου