Ο Φλώτσιος στη Θήβα, ο Αλαφογιάννης στις Θεσπιές.
Μέσα στον… καταιγισμό από ανακοινώσεις που εκδίδονται τελευταία για αναβολές, ματαιώσεις αγώνων, διακοπής πρωταθλημάτων, κ.λπ., λόγω της «πανδημίας», πλέον, που προκάλεσε ο νέος “Κορόνα – Ιός” (2019–nCoV) και ενώ δεν αποκλείεται το ίδιο να γίνει και στα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου της Βοιωτίας, από την Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας ανακοινώθηκαν σήμερα (12/3) οι ορισμοί των μελών της Επιτροπής Διαιτησίας της Ε.Π.Σ.Β. για τους αγώνες που έχουν οριστεί να διεξαχθούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 14-15 Μαρτίου για τα πρώταθλήματα που διοργανώνει στη σεζόν 2019-2020.
Θυμίζουμε ότι αυτό το Σ/Κ έχουν οριστεί να διεξαχθούν οι αγώνες για την 22η αγωνιστική του προγράμματος όσο αφορά στην Α’ κατηγορία, οι αγώνες για την 14η αγωνιστική του προγράμματος για τον Α’ όμιλο και οι αγώνες για την 15η αγωνιστική του προγράμματος για τον Β’ όμιλο όσο αφορά στην Β’ κατηγορία.
Το παιχνίδι που θα δώσει η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας, η ομάδα του Αμβρυσσέα Διστόμου, στο δημοτικό στάδιο της Θήβας, με την ομάδα του «Α.Ο. “Η Θήβα”» ορίστηκε να διευθύνει ο Θεοφάνης Φλώτσιος (φωτο) ο οποίος είχε και τα γενέθλιά του, με βοηθούς τον Χριστόδουλο Τσιακμακούδη και τον Γιώργο Ρεσβάνη.
Τον αγώνα που θα δώσει η δεύτερη του βαθμολογικού πίνακα, η ομάδα της «“Ενωση” Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα», με την ομάδα του «Α.Σ. Λεονταρίου», στο δημοτικό γήπεδο των Θεσπιών, ορίστηκε να διευθύνει ο Λουκάς Αλαφογιάννης (Γ’ Εθνικής), με βοηθούς τον Νίκο Καμαριώτη και τον Αντώνη Πιτσουνη.
Θυμίζουμε ότι όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν χωρίς θεατές («κεκλεισμένων των θυρών») μετά από τις τελευταίες αποφάσεις της κυβέρνησης για τον περιορισμό της διάδοσης του ιού (!)
Το πρόγραμμα των αγώνων, στο οποίο έχουν γίνει αρκετές αλλαγές (!) καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να τους διευθύνουν, είναι:
Α’ κατηγορία 2019-2020
22η αγωνιστική
Σάββατο, 14 Μαρτίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών
Α.Σ. Λεονταρίου – “Ενωση” Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Πιτσούνης Αντώνης
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Θήβας
Α.Ο. “Η Θήβα” – Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας”
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου
Π.Α.Ο. Κόκκινου – Α.Π.Ο. “ Παναλίαρτος ”
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Α.Ο. “Ελλοπιακός” – Α.Σ. “Παμβαγιακός”
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός διαιτητής: Α’: Φίλος Δημήτρης (Super League 1)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας
Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος” – Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης”
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καρρής Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Πούλος Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Υψηλάντη
Α.Ο. Υψηλάντη – Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δελής Λεωνίδας (Super League 2)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Παπαλαμπρόπουλος Γιώργος
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. Μαυροματίου
Διαιτητής: Ψυχούλας Δημήτρης (Super League 2)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Χατζής Θανάσης
– Ρεπό: Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών.
Β’ κατηγορία
Α’ όμιλος
15η αγωνιστική
Σάββατο, 14 Μαρτίου 2020
Ωρα έναρξης: 14:30’
Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσωνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Χατζής Θανάσης
Κυριακή, 15 Μαρτίου 2020
Ωρα έναρξης: 13:45’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου
Διαιτητής: Παπαλαμπρόπουλος Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Α’: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Α.Π.Ο. “ Πανδαυλειακός ” – Α.Ε. “ Πανγεωργικός ”
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός διαιτητής: Β’: Πούλος Κώστας
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Α.Ο Άσκρης – Α.Σ. Χωστίων
Διαιτητής: Καρρής Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Α’: Φλούδα Σόνια
Βοηθός διαιτητής: Β’: Λεγκλι Ντ.
Ωρα έναρξης: 16:15’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Α.Ο. “Πήγασος” – Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός”
Διαιτητής: –
Βοηθός διαιτητής: Α’: –
Βοηθός διαιτητής: Β’: –
Β’ όμιλος
16η αγωνιστική
Κυριακή, 15 Μαρτίου 2020
Ωρα έναρξης: 14:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου
Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου – Α.Ε. Δηλεσίου
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός διαιτητής: Α’: Χατζής Θανάσης
Βοηθός διαιτητής: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Α.Ε. Σκούρτων – Α.Ο. “Επαμεινώνδας”
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Κουρτης
Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών
Α.Ο. Πλαταιών – Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”
Διαιτητής: Φίλος Δημήτρης (Super League 1)
Βοηθός διαιτητής: Α’: Ρεσβάνης Γιώργος
Βοηθός διαιτητής: Β’: Φλώτσιος λάμπρος
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Ο. “Ελικώνας” Δόμβραινας
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Δελής Δημήτρης
Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιλείου Χρήστος
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” – Α.Ο. Μελισσοχωρίου
Διαιτητής: –
Βοηθός διαιτητής: Α’: –
Βοηθός διαιτητής: Β’: –
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Π.Α.Σ. Οινοφύτων – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου
Διαιτητής: Χατζής Θανάσης
Βοηθός διαιτητής: Α’: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός διαιτητής: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος