Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 2 - 3 λεπτά)

EPSV.Kipello.2015.02.18.944x50011

Στη Β’ φάση πέρασαν Πήγασος, Πανγεωργικός, Δάφνη, ΑΕΣ Ελεώνας και Δόξα Μουρικίου.

Με την διεξαγωγή πέντε (5) αγώνων συνεχίστηκε αυτό το σαββατοκύριακο, 12-13 Σεπτεμβρίου, ο δεύτερος στην τάξη θεσμός που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021, το κύπελλο.

Στα πλαίσια της Α’ φάσης έγινε ένας αγώνας χθες, Σάββατο και τέσσερεις (4) σήμερα, Κυριακή.

Το πιο συναρπαστικό παιχνίδι έγινε σήμερα στο δημοτικό γήπεδο του Καπαρελίου όπου η ομάδα του Α.Ο. Μελισσοχωρίου και η ομάδα του Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου» χρειάστηκε να φτάσουν στη «ρώσικη ρουλέτα», τα πέναλτι, για να... λύσουν τις διαφορές τους.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με σκορ 3-3. Στην παράταση δεν σημειώθηκε γκολ και έτσι για να προκύψει νικήτρια πήγαν στα πέναλτι όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι, σκόραραν σε πέντε (5) ενώ οι γηπεδούχοι σε (3).

Στην επόμενη (Β’) φάση προκρίθηκαν επίσης οι ομάδες:

Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας, που κέρδισε 1-0 την ομάδα του Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” στο δημοτικό γήπεδο της Δαύλειας.

Α.Ε. “Πανγεωργικός”, που κέρδισε 3-0 στο δημοτικό γήπεδο Αγιου Γεωργίου την νεοσύστατη ομάδα του Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών, που κέρδισε με 3-0 την Α.Ε. Δηλεσίου, στο δημοτικό στάδιο των Ερυθρών και

Α.Ε.Σ. Ελεώνας που κέρδισε με 0-2 την ομάδα του Π.Α.Σ. Οινόφυτα στο δημοτικό γήπεδο Αγιου Θωμά.

Από την προηγούμενη Κυριακή είχε προκριθεί στην επόμενη φάση η ομάδα του Α.Σ. Χωστίων ενώ χωρίς αγώνα έχει περάσει η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.

Θυμίζουμε ότι στην Α’ φάση παίρνουν μέρος οι ομάδες της Β' κατηγορίας, χωρισμένες σε δυο ομίλους, όπως και στο πρωτάθλημα.

 

Ε.Π.Σ. Βοιωτίας

Κύπελλο 2020-2021

1ος Γύρος

Α' όμιλος

Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 17:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Σ. Χωστίων (0-0) 1-2

Διαιτητής: Βασιληάς Κωνσταντίνος

Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός: Β’: Θεοχάρης Δημήτρης

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας 0-1

Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου 3-0

Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος

Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ

Βοηθός: Β’: Ντίκο Κ.

Σε εκκρεμότητα

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού

Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς

Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)

“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου

 

 

Β' όμιλος

Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ε. Δηλεσίου 3-2

Διαιτητής: Σοφός Νίκος

Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κωνσταντίνος

Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Α.Ο. Μελισσοχώριου - Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-5 (Στα πέναλτι. Κανονική διάρκεια αγώνα 3-3. Παράταση 0-0)

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος

Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κωνσταντίνος

Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Θωμά (λόγω έργων στο γήπεδο Οινοφύτων)

Π.Α.Σ. Οινόφυτα – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 0-2

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός: Α’: Πιτσούνης Αντώνης

Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος

Σε εκκρεμότητα

Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου

Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου

Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου

Ιόλαος Α.Γ.Σ. - Ολυμπιάδα Γ.Σ.

- Χωρίς αγώνα (by) περνά στην επόμενη φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.

 

 

// Replace source $('img').error(function(){ $(this).attr('src', 'https://tvstar.gr/images/missing.png'); }); }) })(jQuery);
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.