Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 2 - 3 λεπτά)

EPSV.Kipello.2015.02.18.944x50031

Τέσσερα ματς ορίστηκαν να διεξαχθούν την Κυριακή 20/9 για την Α’ φάση.

Τέσσερις αγώνες ορίστηκαν να διεξαχθούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 19-20 Σεπτεμβρίου, για τον δεύτερο στην τάξη θεσμό που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021, το κύπελλο.

Συγκεκριμένα, ορίστηκαν να διεξαχθούν τέσσερα (4) ματς για την Α’ φάση, την Κυριακή, 20/9.

Τρία (3) για τον Α’ όμιλο και ένα (1) για τον Β’.

Σε όλα η σέντρα ορίστηκε για τις 16:00’.

Τα ματς αυτά είναι:

Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου

Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς

“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου

Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων

Αυτά τα ματς δεν ολοκληρώνουν την Α' φάση καθώς βρίσκεται σε εκκρεμότητα το ματς: Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη (Β’) φάση έχουν προκριθεί οι ομάδες:

Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας (κέρδισε 1-0 την ομάδα του Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” στο δημοτικό γήπεδο της Δαύλειας).

Α.Ε. “Πανγεωργικός” (κέρδισε 3-0 στο δημοτικό γήπεδο Αγιου Γεωργίου την νεοσύστατη ομάδα του Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου).

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών (κέρδισε με 3-0 την Α.Ε. Δηλεσίου στο δημοτικό στάδιο Ερυθρών).

Α.Ε.Σ. Ελεώνας (κέρδισε με 0-2 την ομάδα του Π.Α.Σ. Οινόφυτα στο δημοτικό γήπεδο του Αγιου Θωμά).

Α.Σ. Χωστίων (κέρδισε με 2-1 την ομάδα του «Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς» στο δημοτικό γήπεδο Αγιου Γεωργίου).  

Χωρίς αγώνα (“By”) έχει περάσει στην Β’ φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.

Θυμίζουμε, επίσης, ότι στην φάση αυτή παίρνουν μέρος οι ομάδες της Β' κατηγορίας, χωρισμένες σε δυο ομίλους, όπως και στο πρωτάθλημα.

 

Ε.Π.Σ. Βοιωτίας

Κύπελλο 2020-2021

1ος Γύρος

Α' όμιλος

Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 17:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Σ. Χωστίων (0-0) 1-2

Διαιτητής: Βασιληάς Κωνσταντίνος

Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός: Β’: Θεοχάρης Δημήτρης

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας 0-1

Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου 3-0

Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος

Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ

Βοηθός: Β’: Ντίκο Κ.

Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού

Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς

Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)

“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου

Β' όμιλος

Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ε. Δηλεσίου 3-2

Διαιτητής: Σοφός Νίκος

Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κωνσταντίνος

Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Α.Ο. Μελισσοχώριου - Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-5 (Στα πέναλτι. Κανονική διάρκεια αγώνα 3-3. Παράταση 0-0)

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος

Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κωνσταντίνος

Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Θωμά (λόγω έργων στο γήπεδο Οινοφύτων)

Π.Α.Σ. Οινόφυτα – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 0-2

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός: Α’: Πιτσούνης Αντώνης

Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος

Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου

Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων

Σε εκκρεμότητα

Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου

- Χωρίς αγώνα (by) περνά στην επόμενη φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.

 

 

// Replace source $('img').error(function(){ $(this).attr('src', 'https://tvstar.gr/images/missing.png'); }); }) })(jQuery);
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.