Τέσσερα ματς ορίστηκαν να διεξαχθούν την Κυριακή 20/9 για την Α’ φάση.
Τέσσερις αγώνες ορίστηκαν να διεξαχθούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 19-20 Σεπτεμβρίου, για τον δεύτερο στην τάξη θεσμό που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021, το κύπελλο.
Συγκεκριμένα, ορίστηκαν να διεξαχθούν τέσσερα (4) ματς για την Α’ φάση, την Κυριακή, 20/9.
Τρία (3) για τον Α’ όμιλο και ένα (1) για τον Β’.
Σε όλα η σέντρα ορίστηκε για τις 16:00’.
Τα ματς αυτά είναι:
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς
“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων
Αυτά τα ματς δεν ολοκληρώνουν την Α’ φάση καθώς βρίσκεται σε εκκρεμότητα το ματς: Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου.
Θυμίζουμε ότι στην επόμενη (Β’) φάση έχουν προκριθεί οι ομάδες:
Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας (κέρδισε 1-0 την ομάδα του Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” στο δημοτικό γήπεδο της Δαύλειας).
Α.Ε. “Πανγεωργικός” (κέρδισε 3-0 στο δημοτικό γήπεδο Αγιου Γεωργίου την νεοσύστατη ομάδα του Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου).
Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών (κέρδισε με 3-0 την Α.Ε. Δηλεσίου στο δημοτικό στάδιο Ερυθρών).
Α.Ε.Σ. Ελεώνας (κέρδισε με 0-2 την ομάδα του Π.Α.Σ. Οινόφυτα στο δημοτικό γήπεδο του Αγιου Θωμά).
Α.Σ. Χωστίων (κέρδισε με 2-1 την ομάδα του «Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς» στο δημοτικό γήπεδο Αγιου Γεωργίου).
Χωρίς αγώνα (“By”) έχει περάσει στην Β’ φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.
Θυμίζουμε, επίσης, ότι στην φάση αυτή παίρνουν μέρος οι ομάδες της Β’ κατηγορίας, χωρισμένες σε δυο ομίλους, όπως και στο πρωτάθλημα.
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Κύπελλο 2020-2021
1ος Γύρος
Α’ όμιλος
Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Σ. Χωστίων (0-0) 1-2
Διαιτητής: Βασιληάς Κωνσταντίνος
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης
Βοηθός: Β’: Θεοχάρης Δημήτρης
Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας 0-1
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης
Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου 3-0
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Ντίκο Κ.
Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς
Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου
Β’ όμιλος
Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ε. Δηλεσίου 3-2
Διαιτητής: Σοφός Νίκος
Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κωνσταντίνος
Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Α.Ο. Μελισσοχώριου – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-5 (Στα πέναλτι. Κανονική διάρκεια αγώνα 3-3. Παράταση 0-0)
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κωνσταντίνος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Θωμά (λόγω έργων στο γήπεδο Οινοφύτων)
Π.Α.Σ. Οινόφυτα – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 0-2
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Πιτσούνης Αντώνης
Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων
Σε εκκρεμότητα
Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου
– Χωρίς αγώνα (by) περνά στην επόμενη φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.