Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 2 - 4 λεπτά)

Apollon Akrefniou.team.2020 2021.944x500

Στην παράταση επικράτησε 1-0 της Αθλητικής Πολιτείας στον αγώνα που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο.

Στον αγώνα που διεξήχθη σήμερα, Σάββατο, 19/9 (αρχισε στις 16:00’), στο γήπεδο του Αθλητικού Κέντρου της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας, στον Αγιο Σπυρίδωνα, η ομάδα του Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου, επικράτησε με 1-0 της ομάδας του αθλητικού συλλόγου “Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς, στην παράταση και έτσι πήρε την πρόκριση στην επόμενη (Β’) φάση του κυπέλλου (Α’ όμιλος) που διοργανώνει η Ε.Π.Σ. Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με τις δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Ο δεύτερος στη τάξη θεσμός του βοιωτικού, ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου, συνεχίζεται αύριο, Κυριακή, 20/9, με την διεξαγωγή ενός αγώνα (αν και αρχικά είχαν οριστεί τρεις).

Με ώρα έναρξης 16:00’, θα διεξαχθεί στο δημοτικό γήπεδο του Μουρικίου, η αναμέτρηση ανάμεσα σε Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος”  Θήβας και Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων, για τον Β’ όμιλο.

Οι αγώνες για τον Α’ όμιλο: Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου και Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς που ήταν, αρχικά, προγραμματισμένο να διεξαχθούν αύριο, Κυριακή, 20/9, στις 16:00’, αναβλήθηκαν.

Το παιχνίδι Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου ορίστηκε για την ερχόμενη Πέμπτη, 24/9, στις 17:30’, στο δημοτικό γήπεδο Αράχωβας ενώ το παιχνίδι Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς ορίστηκε για την επόμενη Κυριακή, 27/9, στις 16:00’, στο δημοτικό στάδιο Ορχομενού.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη (Β’) φάση έχουν ήδη προκριθεί οι ομάδες:

Α’ όμιλος

Α.Σ. Χωστίων, Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας, Α.Ε. “Πανγεωργικός” και Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου

Β’ όμιλος

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών, Α.Ε.Σ. Ελεώνας, Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου, Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” και Α.Ε. Σκούρτων (“By”).

- Στην φάση αυτή παίρνουν μέρος οι ομάδες της Β' κατηγορίας, χωρισμένες σε δυο ομίλους, όπως και στο πρωτάθλημα.

 

Ε.Π.Σ. Βοιωτίας

Κύπελλο 2020-2021

1ος Γύρος

Α' όμιλος

Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 17:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Σ. Χωστίων  1-2

Διαιτητής: Βασιληάς Κωνσταντίνος

Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός: Β’: Θεοχάρης Δημήτρης

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας 0-1

Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου 3-0

Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος

Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ

Βοηθός: Β’: Ντίκο Κ.

Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης:  16:00’

Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)

“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου 0-1 (Στην παράταση. Κανονική διάρκεια αγώνα 0-0)

Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας

Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ

Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κώστας

Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου

Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:00’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού

Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς

 

Β' όμιλος

Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ε. Δηλεσίου 3-2

Διαιτητής: Σοφός Νίκος

Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κωνσταντίνος

Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Α.Ο. Μελισσοχώριου - Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-5 (στα πέναλτι)

(Κανονική διάρκεια αγώνα 3-3, παράταση 0-0)

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος

Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κωνσταντίνος

Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Θωμά (λόγω έργων στο γήπεδο Οινοφύτων)

Π.Α.Σ. Οινόφυτα – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 0-2

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός: Α’: Πιτσούνης Αντώνης

Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος

Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 16:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου

Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κώστας

Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

- Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου 3-0 (Α.Α.)

- Χωρίς αγώνα (by) περνά στην επόμενη φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.

 

Την Δευτέρα, 21/9, η κλήρωση της Β' φάσης

Την Δευτέρα, 21 Σεπτεμβρίου, στις 12:00', στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας, στην Λιβαδειά (Καραγιαννοπούλου 57) θα διενεργηθεί η κλήρωση των αγώνων της Β' φάσης του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας

Οι αγώνες έχουν οριστεί να διεξαχθούν την επόμενη Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου.

 

 

// Replace source $('img').error(function(){ $(this).attr('src', 'https://tvstar.gr/images/missing.png'); }); }) })(jQuery);
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.