Επικράτησε με 3-0 του ΓΣ Ολυμπιάς Οινοφύτων.
Στον μοναδικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα, Κυριακή, 20/9 (άρχισε στις 16:00’), στο δημοτικό γήπεδο του Μουρικίου, για την Α’ φάση του κυπέλλου (Β’ όμιλος) που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021, η ομάδα του Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας επικράτησε με 3-0 της ομάδας του Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων και έτσι πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.
Στη Β’ φάση έχουν προκριθεί οι ομάδες:
Α’ όμιλος
Α.Σ. Χωστίων, Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας, Α.Ε. “Πανγεωργικός” και Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου
Β’ όμιλος
Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών, Α.Ε.Σ. Ελεώνας, Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου, Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”, Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας και Α.Ε. Σκούρτων (“By”).
– Στη φάση αυτή παίρνουν μέρος οι ομάδες της Β’ κατηγορίας, χωρισμένες σε δυο ομίλους, όπως και στο πρωτάθλημα.
Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Κύπελλο 2020-2021
1ος Γύρος
Α’ όμιλος
Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Σ. Χωστίων 1-2
Διαιτητής: Βασιληάς Κωνσταντίνος
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης
Βοηθός: Β’: Θεοχάρης Δημήτρης
Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας 0-1
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης
Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου 3-0
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Ντίκο Κ.
Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου 0-1 (Στην παράταση. Κανονική διάρκεια αγώνα 0-0)
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κώστας
Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου
Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς
Β’ όμιλος
Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ε. Δηλεσίου 3-2
Διαιτητής: Σοφός Νίκος
Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κωνσταντίνος
Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Α.Ο. Μελισσοχώριου – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-5 (Στα πέναλτι. Κανονική διάρκεια αγώνα 3-3. Παράταση 0-0)
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κωνσταντίνος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Θωμά (λόγω έργων στο γήπεδο Οινοφύτων)
Π.Α.Σ. Οινόφυτα – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 0-2
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Πιτσούνης Αντώνης
Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων 3-0
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Τζότζολης Κώστας
Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
– Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου 3-0 (Α.Α.)
– Χωρίς αγώνα (by) περνά στην επόμενη φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.
Την Δευτέρα, 21/9, η κλήρωση της Β’ φάσης
Την Δευτέρα, 21 Σεπτεμβρίου, στις 12:00′, στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας, στην Λιβαδειά (Καραγιαννοπούλου 57) θα διενεργηθεί η κλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας
Οι αγώνες θα διεξαχθούν την επόμενη Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου.