Εξι αγώνες έγιναν σήμερα, δυο για την Α’ φάση, τέσσερεις για την Β’.
Με την διεξαγωγή έξι (6) αγώνων συνεχίστηκε σήμερα, Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου, ο δεύτερος στη τάξη θεσμός του βοιωτικού, ερασιτεχνικού, ποδοσφαίρου, το κύπελλο που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021.
Για την Α’ φάση έγιναν οι δυο (2) αγώνες που ήταν σε εκκρεμότητα και την ολοκλήρωσαν ενώ για την Β’ φάση (η κλήρωση διενεργήθηκε την Δευτέρα, 21/9) έγιναν τέσσερεις (4) αγώνες: ένας (1) για τον Α’ όμιλο και τρεις (3) για τον Β’.
Όλοι ήταν “νοκ-άουτ” και σε όλους η σέντρα έγινε στις 16:00’.
Στην Β’ φάση προκρίθηκαν: Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” και Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς και θα αντιμετωπίσουν Α.Σ. Χωστίων, εκτός έδρας και Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας, εντός έδρας, αντίστοιχα, για τον Α’ όμιλο.
Στην Γ’ φάση, τώρα, προκρίθηκαν: Α.Ε. “Πανγεωργικός” (Α’ όμιλος), Α.Ο. Δόξα Μουρικίου, Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας και Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” (Β’ όμιλος).
– Θυμίζουμε ότι στην Α’ και στη Β’ φάση πήραν και παίρνουν μέρος οι ομάδες της Β’ κατηγορίας, χωρισμένες σε δυο ομίλους, όπως και στο πρωτάθλημα.
Τα αποτελέσματα:
Α’ φάση
Α’ όμιλος
Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου 2-0
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς 0-2
Β’ φάση
Α’ όμιλος
Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρά έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου 1-0
Σε ημερομηνία που θα οριστεί:
Α.Σ. Χωστίων – Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός”
Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας
Β’ όμιλος
Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρά έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ο. Δόξα Μουρικίου 4-5 (Στα πέναλτι. Κανονική διάρκεια και παράταση 0-0)
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 4-0
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Γ.Α.Σ. Ιωνικός Αστέρας 2005 – Α.Ε. Σκούρτων 2-1
Το πανόραμα του Κυπέλλου Βοιωτίας 2020-2021
Α’ φάση
Α’ όμιλος
Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Σ. Χωστίων 1-2
Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας 0-1
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” – Α.Σ. “Ελπίδες” Αλίαρτου 3-0
Σάββατο, 19 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
“Αθλητική Πολιτεία” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου 0-1 (Στην παράταση. Κανονική διάρκεια αγώνα 0-0)
Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου 2-0
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς 0-2
Β’ όμιλος
Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ε. Δηλεσίου 3-2
Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Α.Ο. Μελισσοχώριου – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-5 (Στα πέναλτι. Κανονική διάρκεια αγώνα 3-3. Παράταση 0-0)
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Θωμά (λόγω έργων στο γήπεδο Οινοφύτων)
Π.Α.Σ. Οινόφυτα – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 0-2
Κυριακή, 20 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” Θήβας – Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων 3-0
– Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005” – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου 3-0 (Α.Α.)
– Χωρίς αγώνα (by) πέρασε στην επόμενη φάση η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων.
Β’ φάση
Α’ όμιλος
Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρά έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. Πανγεωργικός – Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου 1-0
Σε ημερομηνία που θα οριστεί:
Α.Σ. Χωστίων – Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός”
Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” Λιβαδειάς – Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας
Β’ όμιλος
Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020
Ωρά έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών – Α.Ο. Δόξα Μουρικίου 4-5 (Στα πέναλτι. Κανονική διάρκεια και παράταση 0-0)
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 4-0
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Γ.Α.Σ. Ιωνικός Αστέρας 2005 – Α.Ε. Σκούρτων 2-1