Ανοίγει η αυλαία και στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας.
Το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 03 – 04 Οκτωβρίου, θα είναι το πρώτο της σεζόν 2020-2021 στο οποίο θα υπάρξει «φουλ» αγωνιστική κίνηση στα γήπεδα ποδοσφαίρου της Βοιωτίας(!)
Αυτό θα συμβεί (μετά από πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα και λόγω CoViD-19″) διότι εκτός από τα οχτώ (8) παιχνίδια που έχουν οριστεί από τα μέλη της αρμόδιας επιτροπής της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας να διεξαχθούν για την 4η αγωνιστική του προγράμματος για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας, έχουν οριστεί να διεξαχθούν και οι έντεκα (11) αγώνες [έξι (6) για τον Α’ όμιλο και πέντε (5) για τον Β’ όμιλο] για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας που κάνει «πρεμιέρα»!
Όλοι οι αγώνες για την Α’ έχουν οριστεί για το Σάββατο ενώ όλοι οι αγώνες για την Β’ κατηγορία έχουν οριστεί για την Κυριακή.
* Προσοχή, η «σέντρα» σε όλους τους αγώνες έχει οριστεί για τις 16:30’(!)
(Κάθε αρχή και… δύσκολη και δεν αποκλείεται να υπάρξουν αλλαγές!)
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α’ κατηγορία 2020-2021
4η αγωνιστική
Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Παμβαγιακός Α.Σ. – Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.
Γήπεδο: Στάδιο Άσπρων Σπιτιών
Ένωση Άσπρων Σπιτιών/Αντίκυρα – Α.Ο. “Η Θήβα”
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Παναλίαρτος Α.Π.Ο. – Λεονταρίου Α.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Λεύκτρων
Επαμεινώνδας Α.Ο. – Υψηλάντης Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Νέος ΠΑΟ Κυριακίου – Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου
Κόκκινου Π.Α.Ο. – Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Ελλοπιακός Α.Ο. – Μαυροματίου Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Κεραυνός Αγ. Θωμά Α.Ο. – Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο.
Β’ κατηγορία 2020-2021
Α’ όμιλος
1η αγωνιστική
Κυριακή, 04 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Πανγεωργικός Α.Ε. – Παρνασσός Α.Σ.Α.
Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
Γουέμπλεϊ Α.Ο. – Παύλου Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. – Πήγασος Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Χωστίων Α.Σ. – Αθλητική Πολιτεία
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. – Ελπίδες Αλιάρτου
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Ορχομενού Α.Ε. – Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.
Β’ όμιλος
1η αγωνιστική
Κυριακή, 04 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Σκούρτων Α.Ε. – Δηλεσίου Α.Ε.
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Μελισσοχώρι – Ολυμπιάδα Γ.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Οινοφύτων Π.Α.Σ. – Ελεώνας Α.Ε.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Ιόλαος Α.Γ.Σ.
– Ρεπό: Α.Ε. Αναγέννηση Σχηματαρίου