Στο ματς «κορυφής» Ενωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα-ΑΟ Υψηλάντη.
Με τους αγώνες για την 6η αγωνιστική του προγράμματος θα συνεχιστεί αύριο, Σάββατο, 17 Οκτωβρίου, το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021.
Βάσει του προγράμματος που έχει ανακοινωθεί από την Ενωση, όπως το έχουν ορίσει τα μέλη της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου και οι οχτώ (8) αγώνες έχουν οριστεί να διεξαχθούν αύριο (Σάββατο, 17/10).
Η σέντρα στους επτά εξ αυτών (7) έχει οριστεί για τις 16:00’ ενώ σε ένα παιχνίδι, στο παιχνίδι Π.Α.Ο. Κόκκινου – Α.Σ. “Παμβαγιακός”, η σέντρα ορίστηκε για τις 17:00’.
Τα βλέμματα στα Ασπρα Σπίτια
Το παιχνίδι που τραβά τα περισσότερα βλέμματα σαφώς και είναι αυτό που θα διεξαχθεί στο στάδιο των Ασπρων Σπιτιών (φωτο). Εκεί θα διεξαχθεί το «ματς κορυφής» της αγωνιστικής καθως θα αναμετρηθούν οι δυο ομάδες που βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με 13 βαθμούς καθώς έχουν τέσσερεις (4) νίκες και μια (1) ισοπαλία. Η ομάδα της «“Ενωση” Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα» θα υποδεχθεί την ομάδα του «Α.Ο. Υψηλάντη».
Η ομάδα της Ενωσης σε δυο (2) ματς που έδωσε στην έδρα της έχει πετύχει μια (1) νίκη ενώ έχει υποχρεωθεί σε μια (1) ισοπαλία ενώ εκτός έδρας σε τρια (3) ματς έχει πετύχει τρεις (3) νίκες.
Η ομάδα του Υψηλάντη από την πλευρά της στην έδρα της σε τρια ματς που έχει δώσει έχει πανηγυρίσει δυο (2) νίκες και έχει υποχρεωθεί σε μια (1) ισοπαλία ενώ εκτός έδρας σε δυο (2) ματς έχει πετύχει δυο (2) νίκες.
Οσο αφορά στα γκολ, τώρα, οι γηπεδούχοι συνολικά έχουν πετύχει 8 και έχουν δεχθεί 2 (εντός έδρας: 4-2, εκτός έδρας: 4-0) ενώ οι φιλοξενούμενοι συνολικά έχουν πετύχει 11 και έχουν δεχθεί 4 (εντός έδρας: 9-4, εκτός έδρας: 2-0).
Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Θεοφάνης Φλώτσιος με βοηθούς τον Βασίλη Παγηούρα (Super League 2) και τον Νίκο Καμαριώτη.
Πρόγραμμα – διαιτητές 6ης αγωνιστικής
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να διευθύνουν τις συναντήσεις των αγώνων για την 6η αγωνιστική, είναι:
Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Ελλοπιακός Α.Ο. – Επαμεινώνδας Α.Ο.
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός: Β’: Μακρυκώστας Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Κεραυνός Αγ. Θωμά Α.Ο. – Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος
Βοηθός: Α’: Δελής Λεωνίδας
Βοηθός: Β’: Καλαμπούκας Χρήστος
Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών
Λεονταρίου Α.Σ. – Θήβα
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Λαμπροπούλου Σταυρούλα
Βοηθός: Β’: Μπριντζίκης Χρήστος
Γήπεδο: Στάδιο Ασπρων Σπιτιών
Ένωση Ασπρων Σπιτιών / Αντίκυρα – Υψηλάντης Α.Ο.
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός: Α’: Παγούρας Βασίλης
Βοηθός: Β’: Καμαριώτης Νίκος
Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας
Ελικώνας Δομβραινας Α.Ο. – Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
Διαιτητής: Καουρας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος
Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γιώργος
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Παναλίαρτος Α.Π.Ο. – Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο.
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης
Βοηθός: Β’: Μυλωνάκης Δημήτρης
Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Μαυροματίου Α.Ο.
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Πιτσούνης Αντώνης
Βοηθός: Β’: Καρρής Γιώργος
Ωρα έναρξης: 17:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου
Κόκκινου Π.Α.Ο. – Παμβαγιακός Α.Σ.
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Παπαγεωργίου Κώστας
Βοηθός: Β’: Δερματίδου Ελισάβετ