Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό)

Μεγάλη νίκη επί του Λήλαντα για τη Χαλκίδα, εμφατικό διπλό για τον Αμαρυνθιακό στο Καλοχώρι

Τεράστια νίκη πέτυχε η Χαλκίδα στο γήπεδο του Αφρατίου επί του Λήλαντα Βασιλικού με 4-1 και συνέχισε το απόλυτο στο πρωτάθλημα έχοντας 4 νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Οι "νερατζούρι" παρότι έμειναν με 10 παίκτες μετά τη λήξη του ημιχρόνου για εξύβριση του διαιτητή Φώτη από τον Γιάννη Θωμάς και ενώ το σκορ ήταν 1-1, στην επανάληψη εμφανίστηκαν καταιγιστικοί έβγαλαν μέταλλο και με τον σούπερ Μάριο Καραχάλιο που έχει σκοράρει και στους τέσσερις αγώνες μέχρι σήμερα, μέσα σε 2,5 λεπτά (70΄ &  73΄) τελείωσαν το παιχνίδι.

Στον άλλο αγώνα ο Αμαρυνθιακός έφυγε θριαμβευτής από το Καλοχώρι υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στη πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα.