O ΑΣ Χωστίων το απόλυτο (Α’ όμιλος). Τρεις ομάδες στην κορυφή στον Β’ όμιλο.
Με τους αγώνες για την 3η αγωνιστική του προγράμματος και στους δυο ομίλους, συνεχίστηκε αυτό το σαββατοκύριακο, 17-18 Οκτωβρίου, το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021.
Μετά από την ολοκλήρωση των αγώνων (δυο διεξήχθησαν χθες ενώ όλοι οι υπόλοιποι σήμερα) μόνο η ομάδα του Α.Σ. Χωστίων (φωτο) έχει καταφέρει και έχει διατηρήσει το «απόλυτο» καθώς εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και κέρδισε την νεοφώτιστη ομάδα «Ελπίδες Αλιάρτου» με 4-1 και έχει κάνει το «3 στα 3» που την διατηρούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με διαφορά 2 βαθμών από την δεύτερη θέση όπου συγκατοικούν, πλέον, Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας και Α.Ε. “Πανγεωργικός”.
Στον Β’ όμιλο τρεις είναι οι ομάδες που έχουν φτάσει στους 7 βαθμούς έχοντας κάνει 2 νίκες και 1 ισοπαλία. Αυτές είναι οι: Α.Ε.Σ. Ελεώνας, Α.Ε. Σκούρτων και Α.Ο. Μελισσοχωρίου που συνέχισαν με νίκες.
– Η ομάδα του «Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”» πήρε τον αγώνα με την ομάδα της «Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου» στα χαρτιά («3-0 α.α.»).
Α’ όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραίφνιου
Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. – Ορχομενού Α.Ε. 4-1
Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 13:30’
Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Ε.Π.Σ. Βοιωτίας (Αγ. Σπυρίδωνας)
Αθλητική Πολιτεία – Παρνασσός Α.Σ.Α. 1-3
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. – Παύλου Α.Ο. 4-4
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Χωστίων Α.Σ. – Ελπίδες Αλιάρτου 4-1
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Α.Ο. Πήγασος – Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς 3-0
Γήπεδο: Δημοτικό Αγιου Γεωργίου
Α.Ε. Πανγεωργικός – Α.Ο. Γουέμπλεϊ 1-1
Ο βαθμολογικός πίνακας
http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=116&mode=vathm
Επόμενη (4η) αγωνιστική
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Πανγεωργικός Α.Ε. – Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.
Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
Γουέμπλεϊ Α.Ο. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Ελπίδες Αλιάρτου – Πήγασος Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Παύλου
Παύλου Α.Ο. – Αθλητική Πολιτεία
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Παρνασσός Α.Σ.Α. – Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Ορχομενού Α.Ε. – Χωστίων Α.Σ.
B’ όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο, 17 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 18:30’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σχηματαρίου («Ευάγγελος Δεπάστας»)
Δηλεσίου Α.Ε. – Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. 5-1
Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Μελισσοχωρίου Α.Ο. – Δόξα Μουρικίου Α.Ο. 1-0
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Σκούρτων Α.Ε. – Ολυμπιάδα Γ.Σ. 3-0
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Ελεώνας Α.Ε.Σ. – Ιόλαος Α.Γ.Σ. 3-1
– Γ.Α.Σ. Ιωνικός Αστέρας 2005 – Α.Ε. Αναγέννηση Σχηματαρίου 3-0 (α.α.)
– Ρεπό: Π.Α.Σ. Οινοφύτων
Ο βαθμολογικός πίνακας
http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=117&mode=vathm
Επόμενη (4η) αγωνιστική
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Ολυμπιάδα Γ.Σ. – Ελεώνας Α.Ε.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. – Ιόλαος Α.Γ.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Μελισσοχώρι
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Σκούρτων Α.Ε.
– Α.Ε. “Αναγέννη” Σχηματαρίου – Οινοφύτων Π.Α.Σ.
– Ρεπό: Α.Ε. Δηλεσίου.