Το Σάββατο η Α’ κατηγορία (7η αγ.) στις 16:00’, την Κυριακή η Β’ (4η αγ.) στις 15:30’.
Τα μέλη της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας έχουν ορίσει για το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 24-25 Οκτωβρίου, να διεξαχθούν οι αγώνες για την 7η αγωνιστική του προγράμματος για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της σεζόν 2020-2021 και οι αγώνες για την 4η αγωνιστική του προγράμματος για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας και στους δυο ομίλους.
Οι φίλοι του βοιωτικού, ερασιτεχνικού, ποδοσφαίρου θα πρέπει να προσέξουν, πάντως, διότι, λόγω της μετάβασης στην χειμερινή ώρα (η αλλαγή θα γίνει το ξημέρωμα της Κυριακής), θα υπάρχει διαφορά όσο αφορά στην ώρα έναρξης των αγώνων αυτές τις δυο ημέρες. Σε άλλη ώρα θα γίνει η σέντρα στους αγώνες του Σαββάτου και σε άλλη σε αυτούς της Κυριακής. Στα παιχνίδια που έχουν οριστεί να διεξαχθούν το Σάββατο η σέντρα ορίστηκε για τις 16:00’ ενώ στα παιχνίδια που ορίστηκαν να διεξαχθούν την Κυριακή η σέντρα ορίστηκε για τις 15:30’.
Μέχρι την ώρα που γράφονταν αυτές οι γραμμές και οι οχτώ (8) αγώνες της 7ης αγωνιστικής του προγράμματος για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας έχουν οριστεί να διεξαχθούν το Σάββατο.
Οσο αφορά στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας ορίστηκαν οι δέκα (10) από τους έντεκα (11) αγώνες διότι δεν ορίστηκε το ματς: Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου – Π.Α.Σ. Οινόφυτα. Η ομάδα του Σχηματαρίου δεν «κατέβηκε» στους αγώνες και όπως όλα δείχνουν αποβάλλεται.
Οσο αφορά στους υπόλοιπους αγώνες και οι δέκα (10) – οι έξι (6) για τον Α’ όμιλο και οι τέσσερεις (4) για τον Β’ όμιλο – έχουν οριστεί να διεξαχθούν την Κυριακή.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:
Α’ κατηγορία 2020-2021
7η αγωνιστική
Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Παμβαγιακός Α.Σ. – Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου
Γήπεδο: Δημοτικό Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β.
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. – Α.Ο. “Η Θήβα”
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Ελλοπιακός Α.Ο. – Κόκκινου Π.Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Υψηλάντη
Υψηλάντης Α.Ο. – Παναλίαρτος Α.Π.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας
Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο. – Λεονταρίου Α.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Λεύκτρων
Επαμεινώνδας Α.Ο. – Κεραυνός Αγ. Θωμά Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης
Μαυροματίου Α.Ο. – Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο.
Β’ κατηγορία 2020-2021
Α’ όμιλος
4η αγωνιστική
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Πανγεωργικός Α.Ε. – Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.
Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
Γουέμπλεϊ Α.Ο. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Ελπίδες Αλιάρτου – Πήγασος Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Παύλου
Παύλου Α.Ο. – Αθλητική Πολιτεία
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Παρνασσός Α.Σ.Α. – Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Ορχομενού Α.Ε. – Χωστίων Α.Σ.
B’ όμιλος
4η αγωνιστική
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Ολυμπιάδα Γ.Σ. – Ελεώνας Α.Ε.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. – Ιόλαος Α.Γ.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Μελισσοχώρι
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Σκούρτων Α.Ε.
– Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου – Π.Α.Σ. Οινοφύτων (0-3 α.α.)
– Ρεπό: Α.Ε. Δηλεσίου.