Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 2 - 3 λεπτά)

Hostia Arahova.3 4pen.1 1.1 1.2020.10.07.Hostia.944x500

Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι.

Με τους αγώνες για την 4η αγωνιστική του προγράμματος και στους δυο ομίλους, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021.

Οι πρωτοπόροι, τόσο στον Α’, όσο και στον Β’ όμιλο, συνέχισαν με νίκες.

Στον Α’ όμιλο η ομάδα των Χωστίων (φωτο) πέρασε θριαμβευτικά (3-1) από τον Ορχομενό ενώ και η ομάδα της Αγίας Αννας πέρασε με («δύσκολη») νίκη (1-) από το Παύλο.

Αναβλήθηκε το παιχνίδι Πανγεωργικός – Απόλλων Ακραίφνιου  (!)

Στον Β’ όμιλο η ομάδα των Σκούρτων πέρασε με θριαμβευτική νίκη (3-0) από το Μουρίκι ενώ η ομάδα του Ιωνικού Αστέρα δυσκολεύτηκε (1-0) στην έδρα της αλλά κατέβαλε, τελικά, την αντίσταση της ομάδας του Μελισσοχωρίου.

 

Α’ ομιλος 

4η αγωνιστική

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)

Γουέμπλεϊ Α.Ο. - Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. 1-1

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου

Ελπίδες Αλιάρτου - Πήγασος Α.Ο. 0-1

Γήπεδο: Δημοτικό Παύλου

Παύλου Α.Ο. - Αθλητική Πολιτεία 4-0

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Παρνασσός Α.Σ.Α. - Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. 3-0

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού

Ορχομενού Α.Ε. - Χωστίων Α.Σ.1-3

-Πανγεωργικός Α.Ε. - Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. (Αναβλήθηκε)

 

Ο βαθμολογικός πίνακας

1.Χωστίων Α.Σ. 12

2.Πήγασος Α.Ο. 10

3.Πανγεωργικός Α.Ε.

4.Παρνασσός Α.Σ.Α.

5.Γουέμπλεϊ Α.Ο. 6

6.Παύλου Α.Ο. 5

7.Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. 5

8.Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. 4

9.Ελπίδες Αλίαρτου 4

10.Ορχομενού Α.Ε. 1

11.Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. 1

12.Αθλητική Πολιτεία 1

 

Επόμενη (5η) αγωνιστική

Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας

Πήγασος Α.Ο. - Ορχομενού Α.Ε.

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Παύλου Α.Ο.

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Παρνασσός Α.Σ.Α. – Ελπίδες Αλιάρτου

Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου

Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. - Χωστίων Α.Σ.

Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνα)

Αθλητική Πολιτεία – Γουέμπλεϊ Α.Ο

               

B’ όμιλος

4η αγωνιστική

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Ιόλαος Α.Γ.Σ. 1-2

Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου

Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Μελισσοχωρίου Α.Ο. 1-0

Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου

Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Σκούρτων Α.Ε. 0-3

Ωρα έναρξης: 15:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων

Ολυμπιάδα Γ.Σ. - Ελεώνας Α.Ε.Σ. 1-1

- Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου - Π.Α.Σ. Οινοφύτων (0-3 α.α.)

- Ρεπό: Α.Ε. Δηλεσίου.

 

Ο βαθμολογικός πίνακας

1.Σκούρτων Α.Ε. 10

2.Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. 9

3.Ελεώνας Α.Ε.Σ. 8

4.Μελισσοχωρίου Α.Ο. 7

5.Ιόλαος Α.Γ.Σ. 6

6.Δηλεσίου Α.Ε. 5

7.Ολυμπιάδα Γ.Σ. 5

8.Οινοφύτων Π.Α.Σ. 3

9.Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. 3

10.Δόξα Μουρικίου Α.Ο. 0

-.Αναγέννηση Σχηματαρίου Α.Ε. –

 

Επόμενη (5η) αγωνιστική

Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα

Ελεώνας Α.Ε.Σ. - Δόξα Μουρικίου Α.Ο.

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Ολυμπιάδα Γ.Σ.

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων

Οινοφύτων Π.Α.Σ. - Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Μελισσοχωρίου Α.Ο.  - Σκούρτων Α.Ε.

- Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου (3-0 α.α.)

- Ρεπό: Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος”.

 

 

 

// Replace source $('img').error(function(){ $(this).attr('src', 'https://tvstar.gr/images/missing.png'); }); }) })(jQuery);
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.