Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι.
Με τους αγώνες για την 4η αγωνιστική του προγράμματος και στους δυο ομίλους, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2020-2021.
Οι πρωτοπόροι, τόσο στον Α’, όσο και στον Β’ όμιλο, συνέχισαν με νίκες.
Στον Α’ όμιλο η ομάδα των Χωστίων (φωτο) πέρασε θριαμβευτικά (3-1) από τον Ορχομενό ενώ και η ομάδα της Αγίας Αννας πέρασε με («δύσκολη») νίκη (1-) από το Παύλο.
Αναβλήθηκε το παιχνίδι Πανγεωργικός – Απόλλων Ακραίφνιου (!)
Στον Β’ όμιλο η ομάδα των Σκούρτων πέρασε με θριαμβευτική νίκη (3-0) από το Μουρίκι ενώ η ομάδα του Ιωνικού Αστέρα δυσκολεύτηκε (1-0) στην έδρα της αλλά κατέβαλε, τελικά, την αντίσταση της ομάδας του Μελισσοχωρίου.
Α’ ομιλος
4η αγωνιστική
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνας)
Γουέμπλεϊ Α.Ο. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. 1-1
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου
Ελπίδες Αλιάρτου – Πήγασος Α.Ο. 0-1
Γήπεδο: Δημοτικό Παύλου
Παύλου Α.Ο. – Αθλητική Πολιτεία 4-0
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Παρνασσός Α.Σ.Α. – Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. 3-0
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Ορχομενού Α.Ε. – Χωστίων Α.Σ.1-3
-Πανγεωργικός Α.Ε. – Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. (Αναβλήθηκε)
Ο βαθμολογικός πίνακας
1.Χωστίων Α.Σ. 12
2.Πήγασος Α.Ο. 10
3.Πανγεωργικός Α.Ε.
4.Παρνασσός Α.Σ.Α.
5.Γουέμπλεϊ Α.Ο. 6
6.Παύλου Α.Ο. 5
7.Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. 5
8.Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. 4
9.Ελπίδες Αλίαρτου 4
10.Ορχομενού Α.Ε. 1
11.Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. 1
12.Αθλητική Πολιτεία 1
Επόμενη (5η) αγωνιστική
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Πήγασος Α.Ο. – Ορχομενού Α.Ε.
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. – Παύλου Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. – Πανγεωργικός Α.Ε.
Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Παρνασσός Α.Σ.Α. – Ελπίδες Αλιάρτου
Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. – Χωστίων Α.Σ.
Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνα)
Αθλητική Πολιτεία – Γουέμπλεϊ Α.Ο
B’ όμιλος
4η αγωνιστική
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. – Ιόλαος Α.Γ.Σ. 1-2
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Μελισσοχωρίου Α.Ο. 1-0
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Σκούρτων Α.Ε. 0-3
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Ολυμπιάδα Γ.Σ. – Ελεώνας Α.Ε.Σ. 1-1
– Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου – Π.Α.Σ. Οινοφύτων (0-3 α.α.)
– Ρεπό: Α.Ε. Δηλεσίου.
Ο βαθμολογικός πίνακας
1.Σκούρτων Α.Ε. 10
2.Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. 9
3.Ελεώνας Α.Ε.Σ. 8
4.Μελισσοχωρίου Α.Ο. 7
5.Ιόλαος Α.Γ.Σ. 6
6.Δηλεσίου Α.Ε. 5
7.Ολυμπιάδα Γ.Σ. 5
8.Οινοφύτων Π.Α.Σ. 3
9.Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. 3
10.Δόξα Μουρικίου Α.Ο. 0
-.Αναγέννηση Σχηματαρίου Α.Ε. –
Επόμενη (5η) αγωνιστική
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Ελεώνας Α.Ε.Σ. – Δόξα Μουρικίου Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών
Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. – Ολυμπιάδα Γ.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Οινοφύτων Π.Α.Σ. – Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Μελισσοχωρίου Α.Ο. – Σκούρτων Α.Ε.
– Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου (3-0 α.α.)
– Ρεπό: Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος”.