Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
(Χρόνος ανάγνωσης: 2 - 3 λεπτά)

Apollon Akrefniou.team.2020 2021.944x500

Εκτός έδρας οι πρωτοπόροι: Στο Ακραίφνιο τα Χώστια, στο Καπαρέλι (Μελισσοχώρι) τα Σκούρτα.

Με τους αγώνες για την 5η αγωνιστική του προγράμματος και στους δυο ομίλους θα συνεχιστεί αυτό το σαββατοκύριακο, 31η Οκτωβρίου – 1η Νοεμβρίου, το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας που διοργανώνει και στη σεζόν 2020-2021 η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας.

Ολοι οι αγώνες, οι έξι (6) για τον Α' όμιλο και οι τέσσερεις (4) για τον Β' όμιλο, ορίστηκαν να διεξαχθούν μεθαύριο, Κυριακή, 1η Νοεμβρίου, με κοινή ώρα έναρξης 15:00'.

Σε αυτή την αγωνιστική και οι δυο πρωτοπόροι των βαθμολογικών πινάκων των δυο ομίλων αγωνίζοται μακριά από τις έδρες τους. Στον Α' όμιλο η ομάδα του Α.Σ. Χωστίων θα δοκιμαστεί στο δημοτικό γήπεδο του Ακραίφνιου "κόντρα" στην ομάδα του Α.Ο. "Απόλλων" (φωτο). Στον Β' όμιλο η ομάδα της Α.Ε. Σκούρτων θα μεταβεί στο δημοτικό γήπεδο του Καπαρελίου για να τεθεί αντιμέτωπη με την ομάδα του Α.Ο. Μελισσοωρίου.

Η ομάδα της Α.Ε. Δηλεσίου θα κερδίσει στα χαρτιά (3-0 "α.α.") το παιχνίδι με την Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου που δεν "κατεβαίνει" ενώη ομάδα του Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος” θα κάνει το ρεπό της.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν από τα μέλη της Επιτροπής Διαιτησίας της Ε.Π.Σ.Β. για να τους διευθύνουν:

 

Α’ ομιλος 

5η αγωνιστική

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 15:00’

 

Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας

Πήγασος Α.Ο. - Ορχομενού Α.Ε.

Διαιτητής: Παπαλαμπρόπουλος Γιώργος

Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ

Βοηθός: Β’: Βασιλείου Κώστας

 

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Παύλου Α.Ο.

Διαιτητής: Τζότζολης Κώστας

Βοηθός: Α’: Παπαγεωργίου Κώστας

Βοηθός: Β’: Δελής Κώστας

 

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος

Βοηθός: Α’: Μυλωνάκης Δημήτρης

Βοηθός: Β’: Μακρυκώστας Γιώργος

 

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Παρνασσός Α.Σ.Α. – Ελπίδες Αλιάρτου

Διαιτητής: Καρρής Γιώργος

Βοηθός: Α’: Βασιληάς Κώστας

Βοηθός: Β’: Φαγκρέζος Γιάννης

 

Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου

Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. - Χωστίων Α.Σ.

Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός: Β’: Λεγκλι Ντ

 

Γήπεδο: Α.Κ. Ε.Π.Σ.Β. (Αγ. Σπυρίδωνα)

Αθλητική Πολιτεία – Γουέμπλεϊ Α.Ο

Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς

Βοηθός: Α’: Χατζής Θανάσης

Βοηθός: Β’: Νασιόπουλος

 

Ο βαθμολογικός πίνακας

http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=116&mode=vathm

 

B’ όμιλος

5η αγωνιστική

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020

Ωρα έναρξης: 15:00’

 

Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα

Ελεώνας Α.Ε.Σ. - Δόξα Μουρικίου Α.Ο.

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός: Α’: Μπριντζίκης Χρήστος

Βοηθός: Β’: Πιτσούνης Αντώνης

 

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ερυθρών

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Ολυμπιάδα Γ.Σ.

Διαιτητής: Κώνστας Βασίλης

Βοηθός: Α’: Βασιλείου Χρήστος

Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

 

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων

Οινοφύτων Π.Α.Σ. - Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.

Διαιτητής: Λαμπροπούλπου Σταυρούλα

Βοηθός: Α’: Ρεσβάνης Γιώργος

Βοηθός: Β’: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος

 

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Μελισσοχωρίου Α.Ο.  - Σκούρτων Α.Ε.

Διαιτητής: Καουρας Γιώργος

Βοηθός: Α’: Καμαριώτης Νίκος

Βοηθός: Β’: Κουρτης Βασίλης

 

- Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου (3-0 α.α.)

 

- Ρεπό: Α.Γ.Σ. “Ο Ιόλαος”

 

Ο βαθμολογικός πίνακας

http://www.epsvoiotias.gr/statistics/?cat=3&group=117&mode=vathm

 

 

// Replace source $('img').error(function(){ $(this).attr('src', 'https://tvstar.gr/images/missing.png'); }); }) })(jQuery);
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.