[ΑΡΧΕΙΟ] ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΤΑΛΑΝΤΗ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΠΟΤΑΜΙΑ, Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ, Γ’ Εθνική, ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ, Ποδόσφαιρο
Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2019, 19:04
Mε την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε την Κυριακή (13/10) το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής.
Μια νίκη, 4 ήττες και 2 ισοπαλίες ήταν ο απολογισμός των ομάδων της Στερεάς Ελλάδας.
Στον 3ο όμιλο, την πρώτη της ήττα γνώρισε η Αταλάντη που έχασε στην έδρα της από το Θησέα Αγριάς με 2-1. Με το ίδιο σκορ ηττήθηκε η Ποταμιά από τον Ηρακλή Λάρισας στο Καρπενήσι.
Στον 4ο όμιλο ο Απόλλων Ευπαλίου αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Αχέροντα Καναλακίου. Στην Πτολεμαΐδα ο Αστέρας αν και προηγήθηκε με 0-2, τελικά αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με το Μακεδονικό Φούφα.
Στον 6ο όμιλο ο Κιθαιρώνας Καπαρελλίου πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε του Παναρκαδικού στην Τρίπολη με 2-1. Στο γήπεδο της Θήβας ο ΑΟ Υπάτου ηττήθηκε από τη Θύελλα Ραφήνας με 1-0. Η Νέα Αρτάκη αν και προηγήθηκε, τελικά γνώρισε την ήττα από τον Παλληνιακό με 2-1.
Τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο:
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ – ΜΕΤΕΩΡΑ |
2-2 |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ – ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
1-2 |
ΠΟΤΑΜΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ |
1-2 |
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ – ΑΛΜΥΡΟΣ |
1-0 |
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
2-2 |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ – ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. |
0-0 |
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
0-1 |
Η βαθμολογία:
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
10 |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
10 |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
7 |
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
7 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
7 |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
7 |
ΜΕΤΕΩΡΑ |
5 |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. |
5 |
ΑΛΜΥΡΟΣ |
4 |
ΗΡ. ΛΑΡΙΣΑΣ |
4 |
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
3 |
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
3 |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
2 |
ΠΟΤΑΜΙΑ |
1 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΜΕΤΕΩΡΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. – ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ – ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ – ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΠΟΤΑΜΙΑ |
Τα αποτελέσματα στον 4ο όμιλο:
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
2-0 |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ – ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
2-0 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
2-2 |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ – ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ |
1-0 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ – ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
1-1 |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ |
1-3 |
ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ – ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ |
1-1 |
Η βαθμολογία:
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
12 |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ |
10 |
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
8 |
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ |
7 |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
7 |
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
6 |
ΛΕΥΚΙΜΜΗ |
5 |
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
5 |
ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
5 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
4 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
4 |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
3 |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ |
1 |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ – ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ – ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ – ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ |
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ – ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
Τα αποτελέσματα στον 6ο όμιλο:
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
1-2 |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
0-0 |
ΚΟΡΙΝΘΟΣ – ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
2-0 |
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ |
1-2 |
ΡΟΔΟΣ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
2-0 |
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |
0-1 |
ΡΕΠΟ: ΜΑΡΚΟ |
Η βαθμολογία:
ΡΟΔΟΣ |
10 |
ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
7 |
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |
7 |
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
5 |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
5 |
ΜΑΡΚΟ |
5 |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
5 |
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
5 |
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
4 |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
4 |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ |
4 |
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
2 |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΡΟΔΟΣ |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
ΜΑΡΚΟ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
ΡΕΠΟ: ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |