Νίκες για Απόλλωνα Λάρισας, Παναχαικη και Α.Ε. Καραϊσκάκης
Με το… κυρίως πιάτο συνεχίστηκε σήμερα (Κυριακή, 15/12) η 9η αγωνιστική του προγράμματος του πρωταθλήματος της “Super League 2” 2019-2020 που «άνοιξε» την Παρασκευή, 13/12, με τον αγώνα Α.Ο. Κασσιόπης – Π.Α.Σ. Γιάννινα 1966 0-4 ενώ χθες (Σάββατο, 14/12) έγινε ο αγώνας Δόξα Δράμας – Εργοτέλης 1-2.
Στα αποτελέσματα των τριών ματς που έγιναν σήμερα ξεχωρίζει η νίκη του Απόλλωνα Λάρισας επί του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0.
Στην Αρτα η ομάδα της Α.Ε. Καραϊσκάκης κέρδισε με 4-2 την ομάδα του Πλατανιά ενώ η Παναχαϊκή πέρασε σαρωτικά από την Καλαμαριά κερδίζοντας με 3-0 την ομάδα του Απόλλωνα Πόντου.
Αύριο (Δευτέρα, 16/12) στα Περιβόλια, θα γίνει ο αγώνας Χανιά – Λεβαδειακός.
SUPER LEAGUE 2 2019 – 2020
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 17:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 0-4
Γκολ: 3’ Ναουμέτς, 9’ Ξύδας, 30’ Νάουμετς, 90+2 Νάουμετς.
Α.Ο. Κασσιόπης: Παγκράτης – Πιαστόπουλος, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Ζερβόπουλος, Αμαραντίδης, Γεωργακόπουλος (Ντονασιμέντο), Λεπενιώτης, Βασιλούδης, Μίσκο(Νικολούδης), Γεωργακόπουλος
Π.Α.Σ. Γιάννινα (Α. Γιαννίκης): Χουτεσιώτης – Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος (Οικονομόπουλος), Σιόντης , Κάστρο (Πίτου), Ξύδας (Ράντοβατς), Νάουμετς, Λέο, Κριζμαν.
ΤΣΟΠΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΒΡΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
ΚΩΣΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 15:00
Γήπεδο: “ΓΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ”
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 – Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88 1-2
Γκολ: 3′ Ιωαννίδης κεφ. – 83′, 90′ Ροβίθης κεφ.
Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου, Κρητικός, Πλέγας, Ιωαννίδης, Κουκόλης (78′ λ.τ Σιώπης), Κόντος (69′ Ρόβας), Καψάλης, Χάμοντ (72′ Αργυρόπουλος).
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Σπίριακ, Μπάτζιος, Κοιλιάρας (90′ Πέιος), Μπρους (72′ Μπαράτα), Τσέλιος, Κβατένγκ, Έφορντ, Ροβίθης, Μπουρσέλης (60′ Γροντής).
ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΤΟΡΟΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΤΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΤΖΟΥΜΑΛΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 14:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΡΤΑΣ
ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ – Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 4-2
Γκολ: 57′ Κούστα, 79′ Τσούτσης,91′ Χατζηστράβος, 92′ Αλμπάνης – 17′ Λουκίνας, 62′ Λουκίνας
Α.Ε. Καραϊσκάκης (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Παπανίκου, Παναγιώτου, Καπίας, Βλάχος, Γιαννιώτης, Μασούρας (70′ Αλμπάνης), Μέτσε, Κυβελίδης, Χατζηστραβός, Κούστα (76′ Τσούτσης)
Α.Ο. Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος (61’ Σάαντο), Ποζατζίδης (87′ Παπαδόπουλος), Τσαμούρης, Ουές, Πουρζιτίδης, Μποσέτι, Παπουτσογιαννόπουλος (31′ Κωστίκος), Λεϊρία, Λουκίνας, Μιγκέλ.
ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΒΑΪΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΚΟΥΡΕΝΤΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΣΤΑΪΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΠΟΥΛΗΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Ωρα έναρξης: 14:45
Γήπεδο: ΦΙΛΙΠΠΟΥΠΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-0
Γκολ: 18′ Σιφναίος
Απόλλων Λάρισας (Μπελά): Γκέκας, Γκουστάβο (53′ Καμπέρης), Σουλιώτης, Σκούπρα, Χατζής, Μπαστακός (63′ Καρατάσιος), Λίταινας, Ναζίμ, Κουρτεσιώτης, Καρρίκι, Σιφναίος (82′ Τασιουλής).
Απόλλων Σμύρνης (Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Λαρέα, Βιτλής, Ζησόπουλος, Κύργιας, Αγρόδημος, Μπλάζιτς (53′ Μαρκόφσκι), Πατράλης (70′ Παυλίδης), Γιαννιτσάνης (61′ Μπαστιάνος), Μπεντινέλι, Βουό.
ΔΡΑΓΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΒΟΥΡΝΕΛΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΑΡΑΚΕΛΙΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: “ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ”
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Γ.Ε. 1891 0-3
Γκολ: 44′ Μαυριάς, 54′ Σιατραβάνης, 63′ Μαυριάς
Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Μπρίτο, Χασομέρης, Ολαϊτάν, Πουρτουλίδης, Καλογέρης, Θεολόγου (56’ Δόρης), Αμαραντίδης, Τσουμάνης (65′ Χριστοδούλου), Λουφάκης (75′ Δαλιανόπουλος), Καλαϊτζίδης Γ.
Παναχαϊκή (Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος. Σταματόπουλος (46′ Μουστάκοπουλος), Πατάπης, Μαυριάς, Ιντζόγλου, Κολ, Σιατραβάνης (69′ Μασούρας), Λινάρδος, Μωραΐτης (73′ Αντωνακόπουλος), Τσελεπίδης.
ΤΣΙΜΕΝΤΕΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΜΠΑΛΙΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΣΤΕΦΟΥΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
ΩΡΑΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΤΣΕΣΜΕΤΖΗΣ ΣΥΜΕΩΝ ΣΕΡΡΩΝ
Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019
Ωρα έναρξης: 16:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΤΕΜΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΟΡΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Ο βαθμολογικός πίνακας
(Μετά από 9 αγωνιστικές)
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 21
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 17
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 17
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 17
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 15
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑ 13
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88 13
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 11 (8 αγώνες)
ΧΑΝΙΑ 11 (8 αγώνες)
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 10
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ -3 (ξεκίνησε με -6 βαθμούς)
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ -3 (9 αγώνες) (ξεκίνησε με -3)
Επόμενη (10η) αγωνιστική
20/12
19:30’
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
21/12
15:00’
ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
22/12
14:45’
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
15:00’
ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
23/12
17:00’
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΧΑΝΙΑ