Ο Αλεξ.Δραγάτης (Αν.Αττικής) στο Λεβαδειακός-Πλατανιάς.
Ο Ηπειρώτης στην καταγωγή και αστυνομικός στο επάγγελμα, διαιτητής της Ε.Π.Σ. Ανατολικής Αττικής (Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α.), Αλέξανδρος Δραγάτης (φώτο), ορίστηκε σήμερα (Τετάρτη, 8/1) από τα μέλη της Κ.Ε.Δ./Ε.Π.Ο. να διευθύνει τον εντός έδρας αγώνα του Λεβαδειακού με την ομάδα του Πλατανιά που θα διεξαχθεί στο δημοτικό στάδιο της Λιβαδειάς, την ερχόμενη Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου, στις 16:00′ (“ζωντανό” από την ΕΡΤ sports), για την 12η αγωνιστική (πρώτη του β’ γύρου), της Α’ φάσης (κανονική περίοδος), του προγράμματος, του πρωταθλήματος της “Super League 2” 2019-2020.
Παρά το νεαρό της ηλικίας του, ο Δραγάτης, ο οποίος ξεκίνησε να σφυρίζει στα 16 του χρόνια, είναι αξιολογημένος διαιτητής εθνικών κατηγοριών εδώ και 10 χρόνια Εχει «προϋπηρεσία» τεσσάρων (4) ετών στην Δ΄ Εθνική, 4 χρόνια στην Γ΄ Εθνική και 2 χρόνια διαιτητής 2ης κατηγορίας.
Βοηθοί διαιτητές ορίστηκαν ο Αντώνης Καλλής επίσης από την Ε.Π.Σ. Ανατολικής Αττικής και ο Εμμανουήλ – Χρυσοβαλάντης Κοττορος από την Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου.
Αναπληρωματικός διαιτητής ορίστηκε η Ελένη Αντωνίου επίσης από την Ε.Π.Σ. Ανατολικής Αττικής.
Παρατηρητής διαιτησίας ορίστηκε ο Δημήτρης Δέτσης από την Ε.Π.Σ. Αθηνών.
SUPER LEAGUE 2 2019 – 2020
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ
Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020
17:00′
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΠΡΙΟΝΑΣ ΔΑΥΙΔ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΨΥΧΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
ΤΖΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020
15:00
ΕΘΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΒΡΟΥΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΔΕΛΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΠΑΣΤΡΩΜΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020
15:00′
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΡΤΑΣ
ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ – Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017
ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ
ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
ΜΠΑΪΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΚΟΦΙΤΣΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
15:00′
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΤΣΙΛΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΑΡΑΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΤΡΥΦΩΝ ΠΕΤΡΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
15:15′
ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Γ.Ε. 1891
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΤΑΣ
ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ/ΙΘΑΚΗΣ
Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2020
16:00′
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΔΡΑΓΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΑΛΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΟΤΤΟΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΕΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ