Ακάθεκτος ο ΠΑΣ, “Χ” στην Αρτα, δεν “κατέβηκε” ο Απόλλων Πόντου.
Με το… «κυρίως πιάτο», την διεξαγωγή τριών αγώνων, συνεχίστηκε σήμερα (Κυριακή, 12/1) το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής (πρώτης του β’ γύρου) της Α’ φάσης (κανονική περίοδος), του πρωταθλήματος της “Super League 2” 2019-2020.
Στα Ιωάννινα η ομάδα του Π.Α.Σ. – μετά από την νίκη επί του Παναθηναϊκού για το κύπελλο – δυσκολεύτηκε, αλλά κατάφερε να κερδίσει με 1-0 την ομάδα της Παναχαϊκής και συνεχίζει ακάθεκτη για την κατάκτηση της 1ης θέσης του βαθμολογικού πίνακα της Α’ φάσης.
Στην Αρτα, Α.Ε. Καραϊσκάκης και Γ.Σ. Δόξα Δράμας 2017, τα «μοιράστηκαν» όλα καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.
Το δυσάρεστο όχι μόνο της αγωνιστικής, αλλά γενικότερα, ήταν ότι η ομάδα του Απόλλωνα Πόντου (Καλαμαριάς), για την οποία ήταν γνωστό ότι αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα, δεν μετέβη στην Κρήτη για τον προγραμματισμένο αγώνα με την ομάδα των Χανίων (Κισσαμικός)…
Super League 2 2019 – 2020
12η αγωνιστική
Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-2
Γκολ: 28’ Τομας Μπεντινέλι (σουτ), 87’ (πέν.) Τομας Μπεντινέλι
Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης – Προβυδάκης, Σπίριακ, Μπάτζιος, Μποτέ, Μπουρσέλης (30’ λ.τρ. Μπουτσάκης), Μπρους (81’ Μανουσάκης), Τσέλιος, Μπαράτα, Ροβίθης, Έφορντ.
Στον πάγκο: Κατσιμήτρος – Πέιος, Kατσούρι, Σταθόπουλος, Μπούσης,.
Απόλλων Σμύρνης (Τεννές Μπάμπης): Χουάντερσον – Κύργιας, Ζησόπουλος, Λαρέα, Βιτλής, Γκίνο, Βάρκας (89’ Αγρόδημος), Μπεντινέλι, Κολ, Ιωαννίδης (54’ Γιαννιτσάνης / 74’ Τσαμπούρης), Mαρκόφσκι.
Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος – Πατράλης, Ρώσση, Μπαστιάνος.
Διαιτητής: ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
Βοηθός διαιτητής: Α’: ΠΡΙΟΝΑΣ ΔΑΥΙΔ ΕΥΒΟΙΑΣ
Βοηθός διαιτητής: Β’: ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
Αναπληρωματικός διαιτητής: ΨΥΧΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Παρατηρητής διαιτησίας: ΤΖΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 1-3
Γκολ: 81’ (πέν.) Μίσκου – 54’ Γκουντρουμπής, 62’ Μπιμπάι, 73′ Μπαστακός
Α.Ο. Κασσιόπης Κέρκυρας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παγκράτης – Βλάχος, Μπεντράο, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος (77’ Μπαμιόγλου), Παναγιωτίδης, Τσάνης (65’ Γκασίδης), Νικολούδης (85’ Ντε Νικολό), Μίσκου, Λεπενιώτης.
Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας – Σκούπρα, Καμπέρης, Κούλπας, Μπιμάι, Χατζής, Λίταινας (72′ λ. τρ. Γεωργακόπουλος), Τασιούλης (70′ Νούσιος), Μπρέμπος, Σιφναίος (55′ Μπαστακός), Γκουντρουμπής.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΒΡΟΥΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΔΕΛΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΠΑΣΤΡΩΜΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΡΤΑΣ
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ – Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 2-2
Γκολ: 34′ Καπίας, 71′ Κυβελίδης – 27′ Κρητικός, 85′ Ρόβας
Α.Ε. Καραϊσκάκης (Μπέλας): Μέλκα – Παναγιώτου, Καραγιαννίδης, Χατζηστραβός, Αλμπάνης, Καπίας, Ψιάνος (91′ Γυφτοκώστας), Μέτσε, Μασούρας (46′ Τσούτσης), Παπανίκου, Κυβελίδης.
Γ.Σ. Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα – Παπαργυρίου, Οικονόμου, Κρητικός, Πλέγας, Κουκόλης, Κόντος (66′ Ρόβας), Σιώπης, Καψάλης, Σαμπανίδης (66′ Αποστολίδης), Χάμοντ.
ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ
ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
ΜΠΑΪΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΚΟΦΙΤΣΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ)
ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΤΣΙΛΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΑΡΑΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΤΡΥΦΩΝ ΠΕΤΡΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:15′ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Γ.Ε. 1891 1-0
Γκολ: 42′ Λέο
Π.Α.Σ. Γιάννινα 1966 (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης – Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Οικονόμοπουλος, Σιόντης, Λιάσος (73′ Παμλίδης), Νικολιάς (56′ Καρτάλης), Νάουμετς, Λεό, Κρίζμαν (83′ Αποστολόπουλος).
Παναχαϊκή Γ.Ε. 1891 (Μακρίδης): Καπούταγλης – Πολίμος (58′ Πατάπης), Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Μαυρίας (46′ Μυτίδης), Ιντζόγλου, Σιατραβάνης, Παπατόλιος (58′ Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος, Μωραϊτης, Τσελεπίδης.
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΤΑΣ
ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ/ΙΘΑΚΗΣ
Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΔΡΑΓΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΑΛΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΟΤΤΟΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΕΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
Ο βαθμολογικός πίνακας
(Μετά από 12 αγωνιστικές)
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 30
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 23
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 21
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 20
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ‘88 19
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑ 17 (σε 11 αγώνες)
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 17 (σε 11 αγώνες)
ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) 17 (σε 11 αγώνες)
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 16
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 14
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ -3 (ξεκίνησε με -6 βαθμούς) (σε 11 αγώνες)
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ -3 (ξεκίνησε με -3)
Επόμενη (13η) αγωνιστική
Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:30’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88
Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 – Α.Ε. ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΧΑΝΙΑ
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 – Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Ωρα έναρξης: 19:30’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
Δευτέρα, 20 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ