Ολοκληρώθηκε με τη νίκη (1-0) του Λεβαδειακού επί του Πλατανιά.
Με την ολοκλήρωση του αγώνα ανάμεσα στην ομάδα της Π.Α.Ε. «Α.Π.Ο. “Λεβαδειακός”» και στην ομάδα της Π.Α.Ε. «Α.Ο. Πλατανιάς» ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής (πρώτης του β’ γύρου) της Α’ φάσης (κανονική περίοδος), του πρωταθλήματος της “Super League 2” 2019-2020.
Στο παιχνίδι που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο της Λιβαδειάς επικράτησαν οι «πράσινοι» με 1-0 με το γκολ του Ζαν Μαρί Ούλριχ Εν’Νομό Ενγκογκ στο 14’.
Ετσι, με την τρίτη σερί, νίκη τους και εκτη, συνολικά, μπήκαν με το… δεξί στο σπίτι τους στο 2020 και στον β’ γύρο του πρωταθλήματος και φτάνοντας τους 20 βαθμούς αναρριχήθηκαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Super League 2 2019 – 2020
12η αγωνιστική
Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-2
Γκολ: 28’ Τομας Μπεντινέλι (σουτ), 87’ (πέν.) Τομας Μπεντινέλι
Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης – Προβυδάκης, Σπίριακ, Μπάτζιος, Μποτέ, Μπουρσέλης (30’ λ.τρ. Μπουτσάκης), Μπρους (81’ Μανουσάκης), Τσέλιος, Μπαράτα, Ροβίθης, Έφορντ.
Στον πάγκο: Κατσιμήτρος – Πέιος, Kατσούρι, Σταθόπουλος, Μπούσης,.
Απόλλων Σμύρνης (Τεννές Μπάμπης): Χουάντερσον – Κύργιας, Ζησόπουλος, Λαρέα, Βιτλής, Γκίνο, Βάρκας (89’ Αγρόδημος), Μπεντινέλι, Κολ, Ιωαννίδης (54’ Γιαννιτσάνης / 74’ Τσαμπούρης), Mαρκόφσκι.
Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος – Πατράλης, Ρώσση, Μπαστιάνος.
Διαιτητής: ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
Βοηθός διαιτητής: Α’: ΠΡΙΟΝΑΣ ΔΑΥΙΔ ΕΥΒΟΙΑΣ
Βοηθός διαιτητής: Β’: ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
Αναπληρωματικός διαιτητής: ΨΥΧΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Παρατηρητής διαιτησίας: ΤΖΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 1-3
Γκολ: 81’ (πέν.) Μίσκου – 54’ Γκουντρουμπής, 62’ Μπιμπάι, 73′ Μπαστακός
Α.Ο. Κασσιόπης Κέρκυρας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παγκράτης – Βλάχος, Μπεντράο, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος (77’ Μπαμιόγλου), Παναγιωτίδης, Τσάνης (65’ Γκασίδης), Νικολούδης (85’ Ντε Νικολό), Μίσκου, Λεπενιώτης.
Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας – Σκούπρα, Καμπέρης, Κούλπας, Μπιμάι, Χατζής, Λίταινας (72′ λ. τρ. Γεωργακόπουλος), Τασιούλης (70′ Νούσιος), Μπρέμπος, Σιφναίος (55′ Μπαστακός), Γκουντρουμπής.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΒΡΟΥΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΔΕΛΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΠΑΣΤΡΩΜΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΡΤΑΣ
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ – Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 2-2
Γκολ: 34′ Καπίας, 71′ Κυβελίδης – 27′ Κρητικός, 85′ Ρόβας
Α.Ε. Καραϊσκάκης (Μπέλας): Μέλκα – Παναγιώτου, Καραγιαννίδης, Χατζηστραβός, Αλμπάνης, Καπίας, Ψιάνος (91′ Γυφτοκώστας), Μέτσε, Μασούρας (46′ Τσούτσης), Παπανίκου, Κυβελίδης.
Γ.Σ. Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα – Παπαργυρίου, Οικονόμου, Κρητικός, Πλέγας, Κουκόλης, Κόντος (66′ Ρόβας), Σιώπης, Καψάλης, Σαμπανίδης (66′ Αποστολίδης), Χάμοντ.
ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ
ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
ΜΠΑΪΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ/ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΚΟΦΙΤΣΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ)
ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΤΣΙΛΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΑΡΑΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΤΡΥΦΩΝ ΠΕΤΡΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:15′ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Γ.Ε. 1891 1-0
Γκολ: 42′ Λέο
Π.Α.Σ. Γιάννινα 1966 (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης – Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Οικονόμοπουλος, Σιόντης, Λιάσος (73′ Παμλίδης), Νικολιάς (56′ Καρτάλης), Νάουμετς, Λεό, Κρίζμαν (83′ Αποστολόπουλος).
Παναχαϊκή Γ.Ε. 1891 (Μακρίδης): Καπούταγλης – Πολίμος (58′ Πατάπης), Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Μαυρίας (46′ Μυτίδης), Ιντζόγλου, Σιατραβάνης, Παπατόλιος (58′ Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος, Μωραϊτης, Τσελεπίδης.
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΤΑΣ
ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ/ΙΘΑΚΗΣ
Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:00’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γήπεδο: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 1-0
Γκολ: 14’ Εν’Νομό
Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου, 4-4-2): Μπάιτς – Αργυρόπουλος, Ανγκουα, Λιάγκας, Βήχος – Εν’Νομό (68’ Λούκας Κόστα Πολέτο), Κοζορώνης, Καραχάλιος, Συμελίδης (89’ Παντελιάδης), Μάντζιος (60’ Κονέ), Ιωαννίδης.
Στον πάγκο: Βούγιοβιτς – Τσάπρας, Χατζηλάμπρος, Νίκας.
Α.Ο. Πλατανιά (Γιάννης Τάτσης): Μαντζαρης – Ρεβυθόπουλος, Ουές (46’ Πουρζιτίδης), Τσαμούρης (46’ Νιαυραδάκης), Ρουσσάκης (85’ Παπαδόπουλος), Σμυρνάκης, Λέιρα, Παπουτσογιαννόπουλος, Κωστίκος, Ποζατζίδης και Λουκίνας.
Στον πάγκο: Πενταράκης – Πασχαλάκης, Αμπντελ Σαλαμ, Κατσαρός.
ΔΡΑΓΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΑΛΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΚΟΤΤΟΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΕΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
Ο βαθμολογικός πίνακας
(Μετά από 12 αγωνιστικές)
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 30
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 23
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 21
Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 20
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 20
Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ‘88 19
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑ 17
ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ) 17 (σε 11 αγώνες)
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 16
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 14
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ -3 (ξεκίνησε με -6 βαθμούς) (σε 11 αγώνες)
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ -3 (ξεκίνησε με -3)
– Σε εκκρεμότητα είναι το παιχνίδι Χανιά-Απόλλων Πόντου που (λογικά) θα κατακυρωθεί υπερ της ομάδας των Χανίων 3-0 (α.α.).
Επόμενη (13η) αγωνιστική
Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 17:30’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 88
Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1930 – Α.Ε. ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΧΑΝΙΑ (ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ)
Ωρα έναρξης: 15:00’
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε. 1891 – Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Ωρα έναρξης: 19:30’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
Δευτέρα, 20 Ιανουαρίου 2020
Ωρα έναρξης: 16:30’ (Ε.Ρ.Τ. sports HD)
Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 – Α.Π.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ