[ΑΡΧΕΙΟ] ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΑΤΑΛΑΝΤΗ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ, [ΑΡΧΕΙΟ] ΠΟΤΑΜΙΑ, Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ, Γ’ Εθνική, ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ, Ποδόσφαιρο
Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019, 17:52
Mε τη 10η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Στον 3ο όμιλο η Αταλάντη ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Ατρόμητο Παλαμά με 1-0. Η Ποταμιά έχασε στην Τσαριτσάνη από τον τοπικό Οικονόμο με 2-0.
Στον 4ο όμιλο ο Απόλλων Ευπαλίου ηττήθηκε εκτός έδρας από την ΑΕΠ Καραγιαννίων με 2-0. Με το ίδιο σκορ έχασε ο Αστέρας Ιτέας από τη Λευκίμμη.
Στον 6ο όμιλο ο ΑΟ Υπάτου αν και βρέθηκε να χάνει στην Τρίπολη από την ΑΕΚ με 2-0, κατάφερε στα τελευταία λεπτά να ισοφαρίσει σε 2-2. Νίκη με ανατροπή για τη Νέα Αρτάκη, που επικράτησε του Παναρκαδικού με 2-1. Στο γήπεδο των Λεύκτρων ο Κιθαιρώνας Καπαρελλίου νίκησε τον Αιολικό με 1-0.
Τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο:
ΑΛΜΥΡΟΣ – ΜΕΤΕΩΡΑ |
1-2 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
1-0 |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
3-0 |
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
2-1 |
ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
2-0 |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. – ΠΟΤΑΜΙΑ |
2-0 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
1-0 |
Η βαθμολογία:
ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
25 |
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
19 |
ΗΡ. ΛΑΡΙΣΑΣ |
19 |
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ |
18 |
ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
16 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ |
16 |
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. |
14 |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ |
13 |
ΑΛΜΥΡΟΣ |
11 |
ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
11 |
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ |
10 |
ΜΕΤΕΩΡΑ |
10 |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ |
7 |
ΠΟΤΑΜΙΑ |
2 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΜΕΤΕΩΡΑ – ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ |
ΠΟΤΑΜΙΑ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ |
ΑΤΑΛΑΝΤΗ – ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡ. |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ |
ΔΙΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ |
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ |
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ – ΑΛΜΥΡΟΣ |
Τα αποτελέσματα στον 4ο όμιλο:
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
1-0 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ – ΛΕΥΚΙΜΜΗ |
0-2 |
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ – ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
0-0 |
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ – ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
2-0 |
ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
2-1 |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
1-0 |
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
1-0 |
Η βαθμολογία:
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ |
24 |
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
23 |
ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ |
19 |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ |
17 |
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
14 |
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ |
12 |
ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ |
12 |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ |
11 |
ΛΕΥΚΙΜΜΗ |
11 |
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ |
11 |
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
10 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ |
10 |
ΑΠΟΛ. ΕΥΠΑΛΙΟΥ |
8 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
6 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ – ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ |
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ – ΑΝΑΓ. ΑΡΤΑΣ |
ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
ΛΕΥΚΙΜΜΗ – ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ |
ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ – ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ |
Τα αποτελέσματα στον 6ο όμιλο:
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
1-1 |
ΜΑΡΚΟ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
0-0 |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
1-0 |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
2-2 |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΡΟΔΟΣ |
0-3 |
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
2-1 |
ΡΕΠΟ: ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
Η βαθμολογία:
ΡΟΔΟΣ |
22 |
ΜΑΡΚΟ |
18 |
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ |
14 |
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
14 |
ΚΟΡΙΝΘΟΣ |
14 |
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
12 |
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |
12* |
ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
12 |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ |
12 |
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ |
11 |
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
10 |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ |
8* |
ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
1 |
Η επόμενη αγωνιστική:
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ |
ΡΟΔΟΣ – ΜΑΡΚΟ |
ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ – ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ |
ΚΟΡΙΝΘΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ |
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ |
ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ |
ΡΕΠΟ: ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |